Ziobro oskarża prokuraturę: „Nie będę uciekał”

Author:
27 lipca, 2020
Category: system gospodarczy

* Były minister sprawiedliwościZbigniew Ziobrozaapelował o zaprzestanie wykorzystywania prokuratury do bitwy wyborczej i umożliwienie mu spotkania wraz z wyborcami. *

W takim przypadku, zapowiedział, podejmie debatę ze wskazanymi przez premiera Donalda Tuska kandydatami PO do Parlamentu Europejskiego.

Podczas niedzielnej konwencji wyborczej PO przy Krakowie premierDonald Tuskzaapelował do Zbigniewa Ziobry, który jest _ jedynką _ PiS w okręgu małopolsko-świętokrzyskim, zeby przyjął zaproszenie do debaty, skierowane w ostatnim czasie do jego przez _ jedynkę _ PO z Krakowa Różę Thun.

_ – Kobiety ministrze, niech pan przed kobietą nie ucieka, niech pan podejmie to prowokacja tak, jak podejmą to wyzwanie wszelcy liderzy list Platformy a mianowicie umówmy się tak _ – mówił premier.

_ – Chcąc odpowiedzieć panu premierowi chciałbym zwrócić uwagę, że jedynie podczas rywalizacji wyborczej otrzymałem 6 wezwań do prokuratur na kolejne przesłuchania. Tego typu przesłuchania trwają zwykle wiele godzin, co uniemożliwia mi kierowanie, uczestniczenie w kampanii wyborczej i odbywanie spotkań wraz z wyborcami _ – podkreślił Ziobro.

Jak dodał, _ te przykłady politycznego stosowania prokuratury az do walki wyborczej skłaniają fita z kolei do skierowania apelu do Donalda Tuska _.

_ a mianowicie Panie premierze, proszę zaprzestać wykorzystywania prokuratury do walki politycznej i umożliwić mnie normalne kierowanie kampanii wyborczej. Zapewniam pana, że chętnie spotkam się na debatę z panem, jak i sposród każdą wskazaną przez pana osobą. Dopóki jednak prokuratura będzie angażowana do batalii politycznej, mój udział przy debacie byłby przyzwoleniem w tego rodzaju bezprawne praktyki _ – powiedział Ziobro.

_ – Nie zaakceptowac mówmy na temat uczciwej, laskawej kampanii, jednak pokazujmy rzeczywistą wolę prowadzenia uczciwej kampanii. Jeśli tego rodzaju normalne reguły w demokratycznym państwie zostaną wprowadzone, jestem gotów spotkać się z panem jak i równiez dowolnie wskazana przez pana osobą i w odróżnieniu od pana nie będę uciekał _ – oświadczył polityk.

Według Ziobry, _ wszyscy zauważają, że salwując się ucieczką przed stoczniowcami z Gdańska do Krakowa Donald Tusk tchórzy przed rozwiązaniem ważnych problemów stojących przed Polską i w ten sposób, tym apelem (do Ziobry – PAP) chce mezczyzna odwrócić uwagę od tej ucieczki, która skupia uwagę Polaków _.

UJRZYJ TAKŻE:

  • Chlebowski: Nie ma dokumenty urzedowe z Włochami ws. szefa PE
  • Kaczyński w spocie Palikota. Popiera PO
  • Tusk o pozytywnym romantyzmie. I o stoczniach

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy