Temat: Wielka Brytania

Eksperci ostrzegają przed wpływem Brexitu na sektor bankowy  Ze świata

  • Nowa opłata dla kierowców. "Najostrzejsze" przepisy dzięki świecie
  • Funt spadł niżej pięciu złotych. Kolejne "nie" dla brexitu uderzyło w brytyjską walutę
  • Nowy przymus dla Polaków na Wyspach. Wszystko, co musisz wiedzieć
  • Żyją tysiące kilometrów od Londynu, obawiają się brexitu. "Chodzi o całe stosowane przez nas życie"
  • Brexit opóźniony nawet o dwa lata. Brytyjskie media o scenariuszach

Planowane wyjście z Starego kontynentu Europejskiej może kosztować Wielką Brytanię nawet do czterdzieści tysięcy miejsc pracy w sektorze bankowości korporacyjnej i instytucjonalnej - wynika z zestawienia firmy doradczej Oliver Wyman.

Jak oceniają specjaliści, ewentualne "twarde" wyjście Wielkiej Brytanii z UE zdołałoby dalej podzielić rynek bankowości korporacyjnej i instytucjonalnej, powodując, że stałby się pan "znacząco mniej dochodowy". Metrów. in. ze względu na to, że wymagałoby wówczas sięgającej nawet 50 mld dolarów inwestycji w nowe spółki na kontynencie, zaś także zduplikowania niektórych firm turystycznych, które obecnie są scentralizowane w Londynie.

Przygotowania do wyjścia

Media: służba cywilna oskarża May o zmarnowanie roku w sprawie brexitu

Konsultanci Oliver Wyman zaznaczyli również, że dotychczas szefowie banków podejmowali zwłaszcza decyzje o "działaniach, które zwiększają liczbę dostępnych możności, ale kosztują stosunkowo mało, jak aplikowanie o autoryzację w ramach jurysdykcji Unii europejskiej Europejskiej".

"W przeciągu następnych sześciu do 10 miesięcy, potrzebne będzie jednakże podejmowanie bardziej kosztownych jak i również trudniejszych do odwrócenia decyzji, takich jak inwestycja świeżego kapitału w spółki po UE, przesuwanie pracowników, wynajmowanie menadżerów i budowanie niebezużytecznej infrastruktury" - podkreślili.

Autorzy analizy zwrócili również uwagę na to, iż "Wielka Brytania ma własny interes" w tym, aby unikać m. in. strat miejsc pracy i zysków z podatków, ale brak potwierdzonego porozumienia w sprawie potencjalnego przyszłego okresu przejściowego według wyjściu z UE sprawia, że banki nie mają możliwość polegać na politycznych zapowiedziach.

"W konsekwencji wiarygodna fragmentacja rynku lub nieefektywność, do których doszłoby przy sytuacji tzw. twardego Brexitu, mogą się ziścić poniekąd wtedy, jeśli koniec końców dojdzie do porozumienia pomiędzy Wielką Brytanią an Unią Europejską" - ocenili.

Kto nowym liderem?

Szkocja chce stworzenia prawnej definicji whisky. W obawie poprzednio brexitem

Analitycy wskazali też miasta, które potencjalnie na Brexicie mogłyby stać się nowymi centrami finansowymi Unii Europejskiej: Frankfurt nad Menem, Dublin, Amsterdam i Paryż. Jak jednak podkreślono, dziś żadne z nich odrzucić wydaje się być zrobione do przejęcia w pełni roli Londynu.

Branża bankowa "na razie aplikuje się w stronę zdecentralizowanej struktury, w której każdy bank wybiera swoją pozycję na podstawie istniejących struktur prawnych, a także swego profilu i priorytetów biznesowych. Część z nich prawdopodobnie podzieli swoje działania na wiele państw, używając kombinacji oddziałów i spółek zależnych" - tłumaczyli autorzy raportu.

Wielka Brytania rozpoczęła procedurę wyjścia z UE w marcu br. jak i również powinna opuścić wspólnotę do końca marca 2019 roku kalendarzowego.

efekt bumerangu - skutki powrotów emigrantów z CEE

Efekt bumerangu - skutki powrotów emigrantów z CEE

7 mln obywateli spośród 6 krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski, wyemigrowało na zachód kontynentu. Mnóstwo z nich wyjechało w celach zarobkowych. Gdyby do odwiedzenia powrotu do ojczyzn skłoniły ich rosnące…...

Czytać..

E-papierosy w defensywnie. Zakazane po miejscach publicznych Informacje

Posiadłość z XIX stuleciu za 56 złotych. Dwójka zdecydowała się na nietypową sprzedaż Niezwykła przemiana bloków mieszkalnych z wielkiej płyty. Domu jak luksusowe apartamenty Podjechali furgonetką i wyrwali drzwiczki. Wyjątkowa praca Banksy'ego…...

Czytać..
dziś decyzja EBC. Draghi o cal od wykupu obligacji  Ze świata

Dziś decyzja EBC. Draghi o cal od wykupu obligacji Ze świata

Szykują się zmiany w strefie €. "Porozumienie jest na wyrwanie ręki" Merkel o reformie strefy euro: Niemcy zrobione do kompromisów Morawiecki: przyjęcie euro w najbliższej przyszłości to igranie…...

Czytać..

Dwie komisje dla Polaków? «Będziemy zabiegać o najpoważniejsze stanowiska» Informacje

Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" Koniec gorszych produktów dla Młodych polaków? "Podejrzewam, że niewiele się zmieni" Tani jak Polak. Eurostat porównał koszty roboty w Unii Unia szykuje rewolucję…...

Czytać..
dramatyczna sytuacja Rosjan. Coraz większą ilość wiadomości żyje poniżej granicy ubóstwa  Ze świata

Dramatyczna sytuacja Rosjan. Coraz większą ilość wiadomości żyje poniżej granicy ubóstwa Ze świata

Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto układanie rur w rosyjskich wodach Spór wokół Nord Stream 2. Środowiska: Gazprom grozi Danii pozwem "Kommiersant": UE i Rfn zyskują nowe narzędzie naporu na Gazprom Moskwa pragnie…...

Czytać..
donald Tusk o możliwym opóźnieniu rozmów w sprawie Brexitu  Ze świata

Donald Tusk o możliwym opóźnieniu rozmów w sprawie Brexitu Ze świata

Funt spadł poniżej pięciu złotych. Następujące "nie" dla brexitu uderzyło w brytyjską walutę Nowy obowiązek dla Polaków w Wyspach. Wszystko, co musisz wiedzieć Żyją tysiące km od Londynu, obawiają się…...

Czytać..