Temat: Motoryzacja

Jak bezpiecznie skrobać szyby przy samochodzie

  • Duży ruch w autosalonach. Ów marki wybierano najczęściej
  • Zmiany w egzaminach na prawko. Jest propozycja ministerstwa
  • GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3
  • Surowe sankcje za cofanie licznika. Prezydent podpisał ustawę
  • Z Trójmiasta do granicy z Czechami w pięć godzin. Wydaje się umowa na ostatni odcinek A1

Skrobanie szyb w samochodzie - to zadanie, z którym musieli zmierzyć się w sobotni mroźny poranek kierowcy w wielu regionach kraju. Należy pamiętać, że niewłaściwe odladzanie aut może nas jednak kosztować.

W niedzielę aura zacznie zmieniać się w zimową. Do Lokalny napływa bowiem chodne atmosfera. Już dzisiejszej nocy w wielu regionach Naszego kraju temperatury spadły jednak powyżej zera.

Dla kierowców parkujących pod chmurką oznacza to poranną walkę spośród zamarzniętymi szybami.

Mandat za jazdę zamarzniętymi szybami

Wielu z nich zwykle najpierw włącza silnik, aby ciepłe powietrze stopiło lód, a dopiero później zabiera się do skrobania i odśnieżania. Takie zachowanie być może nas narazić na posłowanie. Prawo zabrania bowiem postoju auta z włączonym motorem. Jeśli więc policja przyłapie nas na skrobaniu szyb z pracującym silnikiem, wówczas może ukarać nas mandatem w wysokości 100 zł.

Rząd szykuje rewolucję dla kierowców. Przetestuj, co się zmieni

Jeszcze wyższą karę, bo sięgającą nawet 500 złotych mają możliwość zapłacić kierowcy, którzy nieodpowiednio odśnieżą samochód. Przemieszczanie się autem z zaśnieżonym dachem może bowiem spowodować dużo zagrożeń. W trakcie podróży pokrywa śnieżna może przesunąć się na przednią szybę, zmniejszając widoczność lub spaść do tyłu na innych uczestników ruchu. Taka sytuacja jest szczególnie groźna, gdy w dachu zalega nie tylko śnieg, ale również lód.

Co ważne, posłowanie grozi nam również, jeśli nie usuniemy śniegu spośród szyb, tablicy rejestracyjnej lub lusterek.

Skrobaczki do samochodu

Jeśli nie przepadamy zbyt skrobaniem skutych lodem szyb, to powinniśmy zainwestować w specjalną osłonę na szklaną taflę. Zakup pokrowca to koszt rzędu kilkunastu złotych, natomiast może uchronić nas zanim nielubianą czynnością.

W przypadku kiedy nie zabezpieczyliśmy samochodowych szyb przed zamarznięciem, to pozostaje nam wykorzystanie popularnej skrobaczki. To efektywne narzędzie, ale może być niebezpieczne dla samych szyb. Wystarczy bowiem, że po warstwie szronu znajdzie się drobne ziarenko piasku, które przyciśnięte do powierzchni ma możliwość porysować okna.

Wyprzedzanie na podwójnej regularnej dozwolone? "Prawo powinno pozostawać zmienione"

Należy również pamiętać, by unikać twardych, tworzywa sztucznego skrobaczek lub takich, które mają metalowe końcówki. Najlepiej kiedy jest to skrobaczka szeroka, gumowa.

Aby uniknąć porysowania szyby możemy stosować środki odmrażające w sprayu. Winien mieć go każdy, nawet jeśli garażuje auto. Spray należy rozpylić bezpośrednio na szybę, a po paru minutach wytrzeć stopiony lód suchą szmatką lub gumową ściągaczką. Dodatkowym autem tego rozwiązania jest to, że środek chemiczny zapobiega ponownemu oblodzeniu szyb w samochodzie.

Namoczenie szyby

Innym rozwiązaniem jest wcześniejsze namoczenie szyby. Możemy polać ją zimowym płynem do spryskiwaczy.

Przestrzegamy kierowców, aby nie zabierali na parking gorącej wody. Choć wówczas wydaje się logiczne, bowiem polanie gorącą cieczą szyby powinno rozmrozić lód, jednak takie działanie może stanowić bardzo niebezpieczne. Wszystko przez to, że zbyt wysoka temperatura wody po zatknięciu z szybą może sprawić, że szkło pęknie. Dodatkowo polewając gorącą wodą szklaną taflę narażamy się na tek krok, hdy płyn zamarznie na karoserii i utrudni nam późniejsze dostanie się do wewnątrz samochodu.

jack Ma, najbogatszy Chińczyk, CEO Alibaby o Jedwabnym Szlaku

Jack Ma, najbogatszy Chińczyk, CEO Alibaby o Jedwabnym Szlaku

Jack Ma, najbogatszy Chińczyk, twórca internetowego serwisu Alibaba, oświadczył, że świat potrzebuje światowej platformy e-handlu. Zabrał również głos w sprawie Jedwabnego Szlaku tłumacząc, że propozycja ta różni się od globalizacji tym…...

Czytać..

Jabłka podbiją Hongkong? Polskie przedsiębiorstwa jadą na Food Expo Informacje

Projekt budżetu na 2019 rok do komisji sejmowych Koniec wraz ze zmianą czasu? Komisja Europejska przedstawi propozycję W tą niedzielę zrobisz zakupy. Później długa przerwa Gospodarka wstaje, ale inwestycje rozczarowały Coca-Cola…...

Czytać..
inPost rezygnuje z listów. Poczta Polska znów ma monopol

InPost rezygnuje z listów. Poczta Polska znów ma monopol

InPost walczył jak lew, ale ostatecznie poległ. Po czwartek (14 lipca) po sesji giełdowej, firma poinformowała rynek, że rezygnuje wraz z działalności w segmencie listów tradycyjnych. Tym samym urzędowy operator…...

Czytać..
indeks sWIG80. Indeks Nastrojów Udziałowców najniżej od 2016 r.

Indeks sWIG80. Indeks Nastrojów Udziałowców najniżej od 2016 r.

Drobni udziałowcy nie pałają optymizmem. Chociaż szeroki rynek WIG dzięki warszawskich parkiecie śrubuje 10-letnie maksima, a hossa na dobre zawitała nad Wisłę, mali ciułacze są po najgorszych nastrojach od 16 miesięcy…...

Czytać..
ile wynosi emerytura i renta? Raport ile wydają seniorzy

Ile wynosi emerytura i renta? Raport ile wydają seniorzy

Średnia miesięczna emerytura po 2015 wynosiła 2096 zł, a przeciętna renta 1628 zł - wynika z raportu, który przedstawiła przy Sejmie wiceminister rodziny, roboty i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska. Jak się obrazuje…...

Czytać..
ile kosztuje obsługa polskiego długu? Mateusz Morawiecki w USA

Ile kosztuje obsługa polskiego długu? Mateusz Morawiecki w USA

W przyszłym roku nakład pieniężny obsługi długu może wzrosnąć o miliard złotych, przy latach 2019-2020 o kolejne pół miliarda rocznie, jeśli utrzyma się obecny trend - mówił Mateusz Morawiecki podczas swojej wizyty…...

Czytać..