Popularna sieć z zabawkami na zakręcie. Ale sklepy w Polsce nadal będą działać

  • Dom
  • Z kraju
  • Popularna sieć z zabawkami na zakręcie. Ale sklepy w Polsce nadal będą działać
Amerykańska sieć Toys «R» Us złożyła wniosek o upadłość

Firma Toys "R" Us złożyła wniosek o upadłość w Ameryce oraz Kanadzie. Amerykańska sieć posiada blisko 1600 sklepów w 36 krajach na ziemi, w tymże kilkanaście w Polsce. Oddziały w Europie nie są w tej chwili zagrożone. "Pracujemy tak samo, jak do naszej pory skupiając się dzięki przygotowaniach do zbliżającego się sezonu gwiazdkowego. " - podkreśla dyrektor polskiego Toys "R" Us.

Toys "R" Us było jeszcze kiedyś dominującym graczem na amerykańskim rynku zabawek, ale dziś przegrało rywalizację z potężną konkurencją, zwłaszcza ze strony Amazona.

Co dalej

Wniosek o upadłość rzuca cień na przyszłość niedaleko 64 tysięcy pracowników pracowników w około 1600 aukcji na całym świecie. Firma ma swoje sklepy również w Polsce, między innymi w Warszawie, Łodzi, Zabrzu, Krakowie, Szczecinie, Gdańsku.

Sprzedaż detaliczna i produkcja w ostatnim miesiącu wakacji w górę

BBC zwraca jednak atencję, że postępowanie upadłościowe odrzucić obejmuje rynku na starym kontynencie, toteż nie należy spodziewać się bezpośredniego wpływu z owego tytułu na sklepy w Starym Kontynencie.

Upadłość tyczy się bowiem spółki amerykańskiej.

Ponadto, przedstawiciele Toys "R" Us zapewnili, że wielu punktów na całym kuli ziemskiej jest rentownych i wciąż działa normalnie. Jednocześnie uwypuklając, że firma chce mocniej postawić na sprzedaż płyt serwisie randkowym.

Polskie sklepy

"Proces restrukturyzacji ma dzięki celu zwiększenie elastyczności finansowej firmy do celów inwestycji i dalszego rozwoju. Po wyniku tego procesu spółka nie planuje zamykać jakiegokolwiek sklepu, a na własną działalność operacyjną otrzyma dodatkowe finansowanie o wartości więcej niż 3, 0 mld USD" - pisze w oświadczeniu Magdalena Dąbrowska z Toys "R" Us Poland.

"Chcemy z całą siłą pokreślić, że sytuacja Toys"R"Us Poland jest stabilna – wyjaśnia Wojciech Czernek, wódz zarządzający Toys"R"Us w Naszym kraju.

Jak wynika wraz z oświadczenia, sytuacja zza oceanu nie dotknie polskich aukcji. "Polska spółka nie podlega procedurze ogłoszonej w NA JUKATAN. Pracujemy tak samo, jakim sposobem do tej pory skupiając się na przygotowaniach do zbliżającego się sezonu gwiazdkowego oraz na zrealizowaniu wyniku, jaki firma założyła osobiście na ten rok. Pracujemy również nad długofalową strategią firmy uwzględniającą kolejne otworzenia sklepów stacjonarnych oraz inny rozwój sklepu internetowego" a mianowicie mówił Czernerk, cytowany po stanowisku firmy.

Rynek zabawek

GlobalData Retail oblicza, że w 2016 r. około 13, 7 proc. wszystkich zabawek zostało sprzedanych w internecie, gdy pięć lat temu było to zaledwie 6, 5 proc. - W minionym dziesięcioleciu nastąpiła dramatyczna zmiana w rynku zabawek, nowe kanały, zwiększona konkurencja i noweg technologie, które mają niezdrowy wpływ na tradycyjne sklepiki z zabawkami. Niestety, Toys "R" Us nie odpowiedział skutecznie na wyzwania - powiedział w rozmowie wraz z BBC Neil Saunders, szef zarządzający GlobalData Retail.

Gary Grant, założyciel brytyjskiej sieci sklepów z zabawkami Entertainer, dodatkowo zwrócił atencję na zmieniające się nawyki konsumentów.

O firmie

Toys "R" Us wydaje się międzynarodową firmą specjalizującą się w sprzedaży zabawek oraz produktów dla dzieci i młodych ludzi. Historia marki rozpoczyna się w 1948 roku, gdy to został otwarty Children’s Bargain Town.

Centrala firmy zlokalizowany jest w Wayne, w New Jersey.

W ofercie sklepu znajdują się między innymi: zabawki, akcesoria sportowe, multimedia, elektronikę oraz pozycje książkowe.

Reuters przypomina, że to niepierwszy wniosek na temat upadłość złożony w tym roku przez duże sieci handlowe. Wcześniej zrobiły wówczas między innymi Perfumania, Payless Holdings, BCBG Max Azria Global Holdings, czy rue21.

bernard Banks - rady na rzecz managerów i przedsiębiorców

Bernard Banks - rady na rzecz managerów i przedsiębiorców

Przywództwo w wojsku, wbrew pozorom, nie różni się tak dalece od tego biznesowego. Dowódcy wojskowi to doskonałe podłoże inspiracji dla managerów jak i również przedsiębiorców. Tak też wydaje się być w przypadku…...

Czytać..
amazon - pracownicy słuchają nagrań z Alexy

Amazon - pracownicy słuchają nagrań z Alexy

Amazon potwierdził, że nagrywa "niezwykle drobne fragmenty głosu" użytkowników zdolnego asystenta Alexa. To riposta na doniesienia Bloomberga, który to podawał, że próbki głosy wykorzystywane są do robót mających poprawić jakość działań Alexy.…...

Czytać..
alkohol z Rosji świata nie zaakceptować podbija. Przez sankcje  Pieniądze

Alkohol z Rosji świata nie zaakceptować podbija. Przez sankcje Pieniądze

Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto układanie rurek na rosyjskich wodach Spór wokół Nord Stream dwóch. Media: Gazprom grozi Danii pozwem "Kommiersant": UE i Niemcy zyskują nowe przyrząd nacisku na Gazprom Moskwa…...

Czytać..

Alcolocki zamiast alkomatów. Nowy rozwiązanie na walkę z pijanymi kierowcami Informacje

Rząd wycofuje się z pomysłu obowiązkowych alkomatów w wszelkim aucie. Nowym pomysłem w walkę z nietrzeźwymi kierowcami mają być alcolocki, czyli urządzenia uniemożliwiające uruchomienie pojazdu pijanemu posiadacza auta. Po tragicznym wypadku w Kamieniu Pomorskim…...

Czytać..

Airbus już liczy zamówienia na swoje nowe «dziecko». Czy dogoni Boeinga? Informacje

Airbus oczekuje, że jego nowy aeroplan A330neo okaże się przebojem w branży lotniczym i zezwoli na dogonienie w liczbie zamówień swojego odwiecznego rywala Boeinga. Koncern z Tuluzy nie zdecydował jeszcze…...

Czytać..
afera spalinowa zatacza szersze kręgi  Tech

Afera spalinowa zatacza szersze kręgi Tech

Duży czyn w autosalonach. Te firmy wybierano najczęściej Zmiany po egzaminach na prawo podróży. Jest propozycja ministerstwa GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3 Surowe sankcje za cofanie…...

Czytać..