Wymogi kredytowe USDA

17 lutego 2021

Pożyczki USDA są jednym z najlepszych rodzajów kredytów hipotecznych, jakie mogą otrzymać kupujący.

Oferują 100% finansowania (bez zaliczki) i bardzo niskie ubezpieczenie kredytu hipotecznego w wysokości 0,35%.

Aby kwalifikować się do kredytu hipotecznego w USDA, musisz spełnić minimalne wymagania dotyczące kredytu, dochodów i lokalizacji nieruchomości.

W tym artykule przyjrzymy się wszystkim wymaganiom kredytowym USDA w 2018 roku.

Czym są pożyczki USDA?

Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych stworzył program pożyczek gwarantowanych przez USDA w celu poprawy gospodarki i jakości życia na wiejskich obszarach Ameryki.

USDA nie oferuje kredytów mieszkaniowych bezpośrednio, ale gwarantuje pożyczkę, zmniejszając ryzyko pożyczkodawców. Pochodzą ze 100% finansowania. I mają najniższe składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego (MIP) spośród wszystkich kredytów hipotecznych.

Kwalifikować się mogą nabywcy domów o niskich do średnich dochodach w wiejskich częściach hrabstwa.

Wymogi kredytowe USDA
 • Dochód gospodarstwa domowego nie może przekroczyć 115% średniej powierzchni dochodu. Zobacz limity dochodu USDA
 • Minimum 640 punktów kredytowychMusi być głównym miejscem zamieszkaniaDwa lata stałego zatrudnieniaNieruchomość musi być w widoku obszaru wiejskiego spełniającego kryteria USDAMaksymalny wskaźnik zadłużenia do dochodów wynoszący 50%Gospodarstwa pracujące nie kwalifikują sięWymagania kredytowe USDA

  Minimalna ocena kredytowa wymagana dla pożyczki w USDA to 640. Jednak pożyczkodawcy patrzą na coś więcej niż tylko na wynik FICO. Biorą pod uwagę całą Twoją historię kredytową.

  Oznacza to, że takie rzeczy, jak historia płatności, konta windykacyjne i kwota długu, który nosisz, mogą mieć duży wpływ na to, czy się kwalifikujesz.

  Ujemne pozycje kredytowe, które mają wpływ na zatwierdzenie
 • Więcej niż jedna 30-dniowa zwłoka w płatności w ciągu ostatnich 12 miesięcy
 • Spóźniona spłata kredytu hipotecznego w ciągu ostatnich sześciu miesięcyZnaczna kwota zadłużenia w windykacjiWysoki wskaźnik wykorzystania kredytu (wykorzystana kwota dostępnego kredytu)Konta ostatnio otwartePorównanie minimalnej oceny kredytowej USDA z innymi kredytamiAby zakwalifikować się do programu hipotecznego USDA, potrzebujesz wyniku 620 FICO; niektórzy pożyczkodawcy wymagają znacznie wyższych wyników. Ale jak wypada minimalne wymagania kredytowe w porównaniu z innymi popularnymi typami kredytów hipotecznych?

  • Pożyczki FHA – ocena kredytowa 500 z 10% zaliczką / ocena kredytowa 580 z zaliczką 3,5%
  • Pożyczki VA – minimalna ocena kredytowa 580-620203 tys. Kredytów – minimum 640 punktów kredytowychPożyczki konwencjonalne – 620 punktówJeśli nie spełniasz wymagań kredytowych programu pożyczkowego USDA, możesz kwalifikować się do pożyczki FHA.

   Jak obliczane są wyniki kredytowe

   Podczas obliczania zdolności kredytowej bierze się pod uwagę kilka czynników. Przyjrzyjmy się pięciu czynnikom FICO, modelowi oceny zdolności kredytowej używanym przez pożyczkodawców, używanym do obliczania wyników.

   • Historia płatności ma największy wpływ na Twoją zdolność kredytową, stanowiąc 35% Twojego ogólnego wyniku.
   • Wskaźnik wykorzystania kredytu to kwota używanego kredytu. Jest to stosunek sald Twojej karty kredytowej do limitów kredytowych; wykorzystanie kredytu wynosi 30%. Czas, przez jaki Twoje konta były otwarte, stanowi 15% Twojego wyniku. Mieszanka rachunków kredytowych stanowi 10%; Oznacza to, że powinieneś mieć różne konta, takie jak karty kredytowe, kredyty samochodowe, kredyty hipoteczne. Nowe zapytania kredytowe i kredytowe. Kiedy ubiegasz się o kredyt, pożyczkodawca pobierze kopię raportu kredytowego, co negatywnie wpłynie na Twój wynik.Popraw swój kredyt przed złożeniem wniosku

    Twoja zdolność kredytowa określi, czy kwalifikujesz się do kredytu hipotecznego. Odgrywa również ogromną rolę w określaniu stopy procentowej i kosztów zamknięcia.

    Im niższa ocena kredytowa kredytobiorcy, tym wyższe ryzyko dla firmy udzielającej kredytu hipotecznego. Wyższe ryzyko oznacza, że ​​pożyczkodawcy hipoteczni muszą pobierać wyższą stopę procentową i więcej opłat, aby zrównoważyć ryzyko. Zanim złożysz wniosek o kredyt hipoteczny w USDA, postaraj się maksymalnie zwiększyć swoją zdolność kredytową.

    Spłać zadłużenie karty kredytowejTwój współczynnik wykorzystania kredytu współczynnik wykorzystanego kredytu.

    Przykład: Jeśli masz kartę kredytową z limitem kredytowym w wysokości 10 000 USD i saldo w wysokości 6000 USD, wskaźnik wykorzystania kredytu wynosi 60%, co jest wysokim wynikiem.

    Spróbuj dążyć do wskaźnika wykorzystania wynoszącego 20% lub mniej. Dzięki temu Twoja zdolność kredytowa będzie najwyższa, zanim złożysz wniosek o pożyczkę mieszkaniową.

    Podsumowanie

    Pożyczki mieszkaniowe USDA to wspaniały program mający na celu rozwój obszarów wiejskich w kraju. Bez zaliczki i niskiej stawki ubezpieczenia kredytu hipotecznego, te pożyczki są najlepszymi opcjami dla kupujących domy, które spełniają wymagania.

    Kredytodawcy mają wysokie wymagania dotyczące zdolności kredytowej, ponieważ finansowanie 100% nieruchomości jest ryzykowne. Jednak niektórzy pożyczkodawcy mają niskie wymagania kredytowe dla pożyczek udzielanych przez USDA na rozwój obszarów wiejskich, co pozwala na zakwalifikowanie się pożyczkobiorców z wynikiem 620 FICO.

    Masz ocenę kredytową 620 punktów i chcesz sprawdzić, czy kwalifikujesz się do pożyczki w USDA?

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy