WYKAZ Dolny Śląsk – zima

WYKAZ Dolny Śląsk – zima
27 lipca, 2020
Category: inne

Na południu województwa tworzą się ogromne korki. Tak wydaje sie między odmiennymi w Kaczorowie na drodze krajowej numer trzy. Najtrudniejsza sytuacja jest w górach. Dzieki trasie nr 3 Bolków – Jelenia Góra po Kaczorowie auta z letnimi oponami nie zaakceptowac mogą pokonać wzniesienia sposród obu witryn www. Podobnie wydaje sie na ulicy nr jedenastu Wrocław – Kłodzko po okolicy Barda. Miejscami spadło do dziesiec cm śniegu.
Część mieszkańców południa regionu nie istnieje też prądu. Andrzej Bąk z Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody argumentuje, że pracują wszystkie możliwe służby. Po użyciu wydaje sie cały sprzęt, jaki te służby mają do dyspozycji: pługopiaskarki odśnieżają, a drogi są posypywane solą. Pojazdy muszą jednakze jechać stopniowo, tym bardziej że wielu kierowców zmieniło już opony z zimowych dzieki letnie. Andrzej Bąk radzi także przełożyć powroty sposród majówki, bowiem wiczorem aura ma się poprawić, natomiast śnieg ze względu na dodatnią temperaturę powinien blyskawicznie zniknąć.
Służby pracują nad przywróceniem prądu do domów w okolicach Karpacza, Szklarskiej Poręby i Jeleniej Góry. Drewna pod ciężarem śniegu wraz z deszczem połamały się jak i równiez spadły dzieki linie energetyczne.
Na temat skutkach niespodziewanej zimy przekonali się również pasażerowie pociągów. Tory metrów. in w trasie Wrocław – Jelenia Góra, Kłodzko – Bardo i Jelenia Góra – Węgliniec zostały zablokowane za posrednictwem połamane trakcje.
Mirosław Siemieniec wraz z PKP nie zaakceptowac może powiedzieć, kiedy skończą sie utrudnienia. Podkreśla, że wszystko zależy od możliwości dotarcia służb technicznych na miejsce dysfunkcji, a sposród tym często nie jest wlasciwie, bowiem sytuacja na trasach przeszkadza po szybkiej interwencji.
Pasażerowie niektórych połączeń np. Jelenia Góra – Węgliniec mogą liczyć na autobusy zastępcze. Pozostali muszą się uzbroić w cierpliwość.
Klopotliwe warunki drogowe panują także na Śląsku, gdzie deszcz utrudnia jazdę kierowcom. W autostradzie A4 doszło az do dwóch kolizji. W Mysłowicach samochód wpadł w poślizg i uderzył w barierki. Utrudnienia są na pasach do Krakowa.
Sluzace do podobnej kwestii doszło na A4 przy Zabrzu. W tamtym miejscu samochód wpadł w poślizg na jezdni do Wrocławia.
Kłopoty z jazdą występują także na drodze krajowej 94, innymi slowy na starej trasie z Krakowa do Katowic.
Policja apeluje o rozwagę i dopasowanie prędkości do panujących warunków. Od ranka na Śląsku doszło az do 2 wypadków i 21 kolizji.

IAR