Wideo: EMV, RFID, NFC, WTF?

Category: Naszych Partnerów
17 lutego 2021

15 grudnia 2015

Podsumowanie

Nie oddajesz już tylko kawałka plastiku. Masz chipy EMV i karty NFC – czy to RFID? Jaka jest różnica? Wyjaśnimy

Treść tej strony jest aktualna na dzień publikacji; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż z kartą kredytową już oficjalnie się rozpoczęła.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Niezależnie od tego, czy wkładasz nową kartę chipową do maszyny, przykładasz ją do czytnika, czy dokonujesz płatności za pomocą smartfona, dobrze jest wiedzieć, jaka technologia znajduje się w Twoim fizycznym lub wirtualnym portfelu.

„Biorę kartę chipową i wkładam ją do końca [czytnik kart], aż kliknie i się zatrzyma – mówi Ken Givens, dyrektor sprzedaży w US Merchant Payment Solutions. Szkoli właścicieli firm i banki w zakresie korzystania z różnych typów systemów płatności kartą kredytową.

Technologia, która go zajmuje, to EMV, czyli zestaw standardów stosowanych w kartach chipowych. Aby zapłacić, to włóż końcówkę chipa karty do czytnika, zamiast przesuń ją. Chip prawie uniemożliwia sfałszowanie karty, ponieważ przekazuje unikalny kod dla każdej transakcji.

„Ma to, co nazywa się tokenizacją – mówi Givens. „Tokenizacja polega na zastąpieniu rzeczywistego numeru karty nowymi numerami i nowymi znakami.

Kolejna opcja płatności wykorzystująca tokenizację: portfele mobilne, takie jak Apple Pay i Android Pay. Portfele te wykorzystują technologię NFC lub technologię komunikacji bliskiego zasięgu, aby umożliwić płacenie przez trzymanie telefonu w odległości kilku cali od czytnika. NFC wykorzystuje fale radiowe do przesyłania informacji na niewielką odległość. Tokenizacja oznacza, że ​​masz taką samą ochronę przed oszustwami jak EMV, ale bez konieczności wkładania lub przeciągania karty.

NFC, RFID są powiązane

NFC jest również używany w zbliżeniowych kartach płatniczych , choć nieco myląco, karty te są często określane jako karty RFID.

RFID jest w rzeczywistości dziadkiem NFC i ogólnym terminem dla technologii wykorzystujących fale radiowe do identyfikacji ludzi lub przedmiotów. Odnosi się również do technologii komunikacji dalekiego zasięgu, używanej na przykład w urządzeniach do pobierania opłat drogowych.

Ale NFC to rodzaj RFID, który wymaga, abyś znajdował się w odległości kilku cali od czytnika kart, więc oszuści nie mogą łatwo przejrzeć twoich informacji. Jednak wraz ze wzrostem wykorzystania płatności mobilnych obsługujących NFC wycofywane są zbliżeniowe karty płatnicze.

Nawet gdy nasze karty stają się bardziej wyrafinowane i trudniejsze do skopiowania, Givens ostrzega, że ​​podczas zakupów online nadal są podatne na ataki hakerów – i to jest kolejna przeszkoda, nad którą pracują firmy obsługujące karty kredytowe.

Treść redakcyjna tej strony opiera się wyłącznie na obiektywnej ocenie naszych autorów i nie jest napędzana przez dolary reklamowe. Nie został dostarczony ani zlecony przez wydawców kart kredytowych. Możemy jednak otrzymać rekompensatę za kliknięcie linków do produktów naszych partnerów.

Jenny Hoff jest byłą redaktorką zarządzającą wideo w CreditCards.com.

Co dalej?Wideo: Jak jedna kobieta podróżuje po świecie za pomocą punktów kart kredytowych

Dr Erica Miller wykorzystuje punkty karty kredytowej, aby spędzać luksusowe wakacje na całym świecie. Oto jak

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy