Więcej pociągów Kolei Mazowieckich, rozkład WKD nieomal bez zmian

Więcej pociągów Kolei Mazowieckich, rozkład WKD nieomal bez zmian
Author:
27 lipca, 2020
Category: inne

792 pociągi Kolei Mazowieckich na dobę zamiast 701, a także więcej połączeń przyspieszonych a mianowicie takie zmiany wprowadzi przewoźnik w nowym rozkładzie, który zacznie obowiązywać od 12 grudnia. Rozkład Warszawskiej Kolei Dojazdowej niemal się nie zmieni.

Jak powiedział w piątek na narady prasowej poświęconej zmianom w rozkładzie podrózy prezes Transportu Mazowieckich Artur Radwan, nieznany rozkład przewoźnika został ułożony na podstawie badań przeprowadzonych poprzez organizację Zielone Mazowsze.

Za posrednictwem trzy miesiące ankieterzy Zielonego Mazowsza liczyli wsiadających jak i równiez wysiadających z pociągów pasażerów, poprosili część z nich o wypełnienie ankiet dotyczących jakości usług przewoźnika a takze sprawdzali, jakie bilety są najpopularniejsze. Jakim sposobem wyjaśnił Radwan, ze względu na niedobory taborowe przewoźnik nie mógł spełnić kazdego postulatów pasażerów dotyczących odmian w rozkładzie. „Tym niemniej właściwie dzieki każdej trasie zwiększyliśmy częstotliwość kursowania pociągów” – powiedział prezes.

Koleje Mazowieckie zwiększą w swiezym rozkładzie liczbę pociągów uruchamianych w ciągu doby – zamiast 701 jak dzis, ma być 792. Jak mówią reprezentanci spółki, najwięcej pociągów przybędzie na drodze Tłuszcz-Wyszków. Więcej będzie też połączeń przyspieszonych – 21, a nie 14. Połączenia będą obsługiwane przez piętrowe wagony, które mają jeździć na liniach do Radomia, Siedlec, Płocka czy Ciechanowa.

Radwan zapowiedział, że rozkład będzie jeszcze modyfikowany. Idzie szczególnie na temat pociągi jeżdżące na trasach do Działdowa i Skierniewic, gdzie trwają remonty miarki kolejowych. „Mogę tylko z góry przeprosić pasażerów zbytnio te utrudnienia, ale nie zależą ów lampy od nasza firme, tylko od zarządcy infrastruktury” a mianowicie powiedział Radwan.

Jak powiedział prezes WKD Grzegorz Dymecki, rozkład przewoźnika właściwie się nie odmieni. „Dla części pasażerów nie jest to dobra wiadomość, ponieważ tłok po godzinach szczytu niestety się nie zmniejszy” – powiedział. Wyjaśnił, że nie ma możliwości technicznych, aby pociągi WKD mogły jeździć częściej niż obecnie. Dodał, że pragnienie do tego zmiany napięcia w sieci trakcyjnej do 3000 V (jest to planowane w 2013 r. ) i całkowitej wymiany taboru.

W nowym rozkładzie WKD będzie uruchamiać dziennie 129 kursów, w dzionki wakacyjne będzie ich dziesieciu, a w świąteczne 76. (PAP)

her/ je/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy