Airbus już mierzy zamówienia na swoje oryginalne "dziecko". Czy dogoni Boeinga?

Airbus oczekuje, że jego nowy aeroplan A330neo okaże się przebojem w branży lotniczym i zezwoli na dogonienie w liczbie zamówień swojego odwiecznego rywala Boeinga. Koncern z Tuluzy nie zdecydował jeszcze, lub ujawni projekt maszyny w czasie zbliżających się międzynarodowych targach i pokazach lotniczych Farnborough.

Cios dla Airbusa. Emirates Airlines wycofują zamówienie na 70 maszyn latającyh

Koncern sporządził plany uaktualnieniu dwudziestoletniego już A330, najkorzystniej sprzedającego się samolotu kadłubowego w historii koncernu. Aeroplan nazwany roboczo A330neo posiada być odpowiedzią na Boeinga 787 Dreamliner.

Projekt kompletny

Marwan Lahoud, dyrektor Airbusa ds. strategii, powiedział po sobotę, że decyzja czy pokazać projekt samolotu w największych targach lotniczych na świecie nie została wciąż podjęta. - Sprawa wydaje się być dyskutowana - zaznaczył.

Osoby zaznajomione ze kwestią zaznaczają, że prace techniczne dotyczące projektu są pełne. A330neo, napędzany dwoma silnikami Rolls-Royce'a, będzie miał nowe końcówki skrzydeł, a w pokład będzie mógł zarekwirować - w porównaniu do wersji a mianowicie od 253 do 295 pasażerów.

Wojna w rynku gigantów

Projekt w tej chwili doprowadził do wojny w słowa między Airbusem jak i również Boeingiem, która może się jeszcze nasilić podczas rozrywki w Farnborough. Obie spółki ostro walczą o konsumenta na rynku odrzutowców dalekiego zasięgu, a w tymże biznesie w grę wchodzą dziesiątki miliardów dolarów.

Top podniebnych przewoźników. Europa w tyle, wędrówki w Azji bliskie ideału

Airbus zapowiedział, że A330neo będzie generował "te same koszty operacyjne", ale stanie się o wiele tańszy od czasu Boeinga 787-9, który ma zadebiutować w Farnborough.

Boeing kwestionuje te twierdzenia, jakim sposobem również prognozy Airbusa w odniesieniu do sprzedaży A330neo. Koncern wraz z Tuluzy szacuje, ze właścicieli znajdzie ponad 1000 urządzeń.

Zmiana lidera?

Dyrektor Marwan Lahoud jest optymistą, jeżeli chodzi o liczbę zamówień od miarki lotniczych. Zapytany jak sporo ich oczekuje odparł: "Wierzymy, że będziemy mieć porządną dynamikę biznesu… jesteśmy przekonani. "

Jeżeli chodzi na temat dostawy i zamówienia Airbus zakończył pierwszą połowę roku kalendarzowego za swoim amerykańskim konkurentem, ale jak się powszechnie oczekuje sytuacja może się diametralnie zmienić po angielskich targach.

bernard Banks - rady na rzecz managerów i przedsiębiorców

Bernard Banks - rady na rzecz managerów i przedsiębiorców

Przywództwo w wojsku, wbrew pozorom, nie różni się tak dalece od tego biznesowego. Dowódcy wojskowi to doskonałe podłoże inspiracji dla managerów jak i również przedsiębiorców. Tak też wydaje się być w przypadku…...

Czytać..
afera spalinowa zatacza szersze kręgi  Tech

Afera spalinowa zatacza szersze kręgi Tech

Duży czyn w autosalonach. Te firmy wybierano najczęściej Zmiany po egzaminach na prawo podróży. Jest propozycja ministerstwa GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3 Surowe sankcje za cofanie…...

Czytać..

Aerofłot znów lata do Gruzji. Po sześciu latach Informacje

Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto tworzenie rur na rosyjskich wodach Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem "Kommiersant": UE i Niemcy zyskują nowe narzędzie nacisku na Gazprom Moskwa chce…...

Czytać..
aCJ319neo - nowy prywatny luksusowy odrzutowiec Airbusa

ACJ319neo - nowy prywatny luksusowy odrzutowiec Airbusa

Koncern Airbus zaprezentował najnowsze wnętrze prywatnego odrzutowca ACJ319neo. Stworzyli je kreślarze luksusowego samochodu sportowego Pagani Huayra. Nowe wnętrze samolotu zaprezentowano po jednego razu pierwszy na targach EBACE 2017 w Genewie.…...

Czytać..
63 procent Polaków jest nieszczęśliwa w pracy

63 procent Polaków jest nieszczęśliwa w pracy

Nawet milion pracowników może wyjechać z Polski. Czarny scenariusz Czarny scenariusz dla gospodarki. "Ukraińcy zwyczajnie wybiorą Niemcy" Raport: Polacy wolą pracę przy zagranicznych firmach Ponad 12 tysięcy dni niewykorzystanego wypoczynku. Samorządowcy…...

Czytać..
500 zł na dziecko. «Wypłata w gotówce»

500 zł na dziecko. «Wypłata w gotówce»

300 dodatkowo w nowej odsłonie. "Większa pewność co do tej ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego projektu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce za ponad jednej, 6 miliarda. "Wzmocnią doniośle nasze…...

Czytać..