Temat: Unia walczy z kryzysem euro

  • Eurogrupa naciska na Ateny
  • Portugalczyk nowym szefem eurogrupy
  • Polska dużo dalej za Niemcami. Kolosalne różnice w sile europejskich gospodarek
  • EBC jak i również KE: Polska nie jest gotowa do przyjęcia wspólnej waluty
  • Grecja znów straszy. "Nie będziemy w dzieje dokonać kolejnej płatności"

Na wielu stacjach benzynowych we Francji ceny oleju napędowego spadły w ciągu ostatniej doby nawet na temat 6 centów za litr - podały w środę media nad Sekwaną. Dzień wcześniej takie obniżki rekordowych cen paliw uzgodnił rząd z firmami sektora naftowego.

W ostatnich dobach we Francji ceny oleju napędowego - stanowiącego 80 proc. sprzedaży paliw po tym kraju - znowu wzrosły, bijąc rekord wraz z marca br.

Francja jeszcze poczeka w gospodarczy wzrost

Idzie w dół

Jak podała po środę carbeo. com, niezależna strona internetowa porównująca ceny paliw we Francji, Belgii i Luksemburgu, w ciągu dnia na wielu stacjach benzynowych dało się odnotować zmniejszenie cen oleju napędowego o 4 do 6 centów za litr.

Według carbeo. com, litr diesla we Francji kosztował przy środę średnio 1, 464 euro, a benzyny bezołowiowej 95 (ok. 15 proc. rynku paliw w tym kraju) - 1, 658 euro.

Jak podał cytowany przez dziennik "Le Figaro" redaktor naczelny carbeo. com Franck Ibled, uniwersalna tendencja zarówno w sytuacji oleju napędowego, jak i bezołowiówki bezołowiowej 95 jest spadkowa i powinna utrwalić się w kolejnych dniach. Aczkolwiek - dodał Ibled - nie wszyscy dystrybutorzy paliw włączyli się do operacji obniżki cen.

Trudne rozmowy

Samaras po Paryżu: Grecja musi zostać w strefie euro

We wtorek socjalistyczny rząd Jeana-Marca Ayrault ogłosił, że doszedł do porozumienia z branżą paliwową w sprawie zahamowania rosnących gwałtownie cen materiałów. Umowa przewiduje, że w okres najbliższych trzech miesięcy ceny paliw spadną na temat 6 centów na litrze.

Jak podał minister gospodarki i finansów Pierre Moscovici, za połowę nakładów pieniężnych tej operacji zapłaci finanse państwa przez zmniejszenie datku nakładanego na paliwa. Zostały ciężar redukcji cen paliw mają ponieść dystrybutorzy, rezygnując z części swojej marży handlowej.

Moscovici zaznaczył, że interwencja rządu dzięki rynku paliw jest nadzwyczajnym środkiem, który ma obowiązywać tylko przez trzy miesiące. Następnie rząd ma podjąć decyzję w sprawie trwałego ustabilizowania sytuacji.

Tak obiecali

Merkel i Hollande chcą walczyć wraz. Pomimo różnic

Francuskie media przypominają, że działania rządu mają być spełnieniem obietnic wyborczych nowego prezydenta Francois Hollande'a, który zapowiadał, iż w wypadku zwycięstwa zablokuje wysokie ceny paliw dzięki okres trzech miesięcy. Nieznany szef państwa objął własną funkcję w maju br.

Część ekonomistów i przedsiębiorców krytykuje interwencję rządu, zwracając uwagę, że obciąży nadmiernie budżet państwa i uderzy dotkliwie w obroty dystrybutorów paliw. Dane rządowe mówią, że czasowa zmniejszenie cen paliw będzie osiągać cenę budżet państwa ponad 300 mln euro.

franciszek krytykuje modele rozwoju opierajacego sie na kulcie pieniądza  Ze świata

Franciszek krytykuje modele rozwoju opierajacego sie na kulcie pieniądza Ze świata

Projekt budżetu na 2019 rok do komisji sejmowych Koniec ze zmianą periodu? Komisja Europejska przedstawi propozycję W tę niedzielę zrobisz zakupy. Potem długa przerwa Gospodarka rośnie, ale inwestycje rozczarowały Coca-Cola…...

Czytać..
fitbit kupił Pebble. Firma kończy sprzedaż inteligentnych zegarków

Fitbit kupił Pebble. Firma kończy sprzedaż inteligentnych zegarków

Pebble to ważna firma, bo jawi się jako jeden z ojców założycieli gałęzi inteligentnych zegarków. Została zakupiona przez Fitbit i pozbawiona dotychczasowego dziedzictwa. Żadnej ochrony, aktualizacji oprogramowania, i jakie możliwości najważniejsze…...

Czytać..
finlandia spowalnia gospodarczo. Przemysł przeżywa trudności

Finlandia spowalnia gospodarczo. Przemysł przeżywa trudności

Grecjo, odsuń się. Wg firmy badawczej BMI Research, która działa tuż przy agencji ratingowej Fitch, Europa ma nowego, „chorego człowieka” - Finlandię. Wszystko wskazuje na to, że tenże kraj na północy…...

Czytać..
filip Połoska nowym redaktorem naczelnym Noizz. pl

Filip Połoska nowym redaktorem naczelnym Noizz. pl

Filip Połoska będzie świeżym redaktorem naczelnym Noizz. pl. Stanowisko obejmie 1 czerwca. Dotychczasowy szef i współtwórca portalu obejmie nowe stanowisko. Filip Połoska pracował w Gazeta. pl od 2011 roku. Na początku czynił satyryczny…...

Czytać..
facebook umożliwia dyskryminację kobiet po ogłoszeniach o pracę

Facebook umożliwia dyskryminację kobiet po ogłoszeniach o pracę

System Facebooka umożliwia dyskryminację kobiet pracodawcom zamieszczającym w serwisie propozycji zatrudnienia. Wielu z tych propozycji kieruje swoje ogłoszenia tylko do mężczyzn - zważa amerykańska organizacja pozarządowa ACLU. Jak informuje CNBC, w związku…...

Czytać..
ewolucja reklamy tv

Ewolucja reklamy tv

Pierwszą reklamę telewizyjną wyemitowano 1 lipca 1941 roku poprzednio meczem baseballowym emitowanym w lokalnej telewizji w Świeżym Jorku. 10-sekundowy spot prezentował zegarki Bulova, a koszt jaką właściciel zapłacił wtenczas za czas…...

Czytać..