Wzrosty na Wall Street po wyborze Trumpa. Bez śladu paniki

Dobra reakcja Wall Street dzięki wybór Trumpa  Giełda

Główne indeksy na nowojorskich giełdach mocno wzrosły przy środę, a po wyraźnej panice sprzed kilkunastu godzinek nie został nawet ślad. Rynek analizuje konsekwencje wygranej Donalda Trumpa i przejęcia obu izb Kongresu przez Republikanów.

Ów spółki wystrzeliły po zwycięstwie Trumpa. Inwestorzy dostali paliwo

Dow Jones Industrial wreszcie dnia zyskał 1, cztery proc. i wyniósł 18 589, 69 pkt. S&P 500 wzrósł o 1-wszą, 11 proc. i wyniósł 2163, 26 pkt. Nasdaq Comp. zwyżkował o 1-wszą, 11 proc. do 5251, 07pkt.

Giełdy przy USA wyraźnie zwyżkowały, jakie możliwości może zaskakiwać, jeśli wspominać, jak nerwowo rynek zachowywał się jeszcze kilkanaście godzin temu, gdy stawało się jasne, że to oczywiście Donald Trump, kandydat Partii Republikańskiej, niespodziewanie może zwyciężyć wybory prezydenckie w NA JUKATAN.

Wtedy kontrakty na główne indeksy spadały po szczytowym momencie paniki nawet po 5 proc.

- Giełdy zachowują się teraz jak nastolatek. Posiadają wiele oczekiwań i żądań, ale nie wiedzą nazbyt dokładnie, czego chcą – ocenił Jake Dollarhide z Longbow Asset Management przy Oklahomie.

Rosną spekulacje

Na rynku spekuluje się o przyszłości polityki monetarnej Fed w obliczu podwyższonej obaw z najbliższymi planami świeżego prezydenta i jego administracji. Zakładane prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych w USA, wyceniane przez kontrakty na stopę Fed, spadło z rana w okolice 50 proc. z 82-86 proc. we wtorek wieczorem - wypływa z wyliczeń agencji Bloomberg. Jednak w środę na południu prawdopodobieństwo wzrosło służące do prawie 80 proc.

Spekulacje wokół Fed tyczą także przyszłości Janet Yellen w miejscu prezes Fed. Analitycy nie są pewni czy Republikanie przedłużą kadencję Yellen w Fed po lutym 2018 r.

Do środowego popołudnia dolar odrobił z naddatkiem całość utrat poniesionych w nocy w stosunku do euro. Kurs EUR/USD wzrastał w nocy blisko trzech proc. i był najwyższy od końca września. Wieczorową porą kurs EUR/USD znajduje się w tej chwili poniżej 1, 10, to znaczy wczorajszych minimów.

Zmiana w Białym Domu. Kiepskie wieści dla frankowiczów

Cenne kruszce

O w porządku. 1 proc. drożała złoto oraz srebro. Uncja kruszcu na giełdzie w Nowatorskim Jorku kosztuje 1. 286 USD, ale w ciągu nocy złoto drożało nawet 4, szóstej proc., najmocniej od 2009 r.

Po więcej niż 3-proc. spadkach notowania ropy pozostają w okolicach wtorkowego zamknięcia. Baryłka Brent kosztuje ok. 46, 36 USD, a WTI – 45, 27 USD. Zapasy ropy naftowej w USA w ub. tygodniu wzrosły na temat 2, 4 mln baryłek. Konsensus Bloomberga wskazywał dzięki wzrost o 2 mln baryłek.

Dlaczego nie będziemy gazowym Kanada Informacje

ArcelorMittal wyłączy wysoki piec w krakowskiej hucie. Trzy scenariusze dla pracowników Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem Zanieczyszczona…...

Czytać..
deweloperzy: musimy budować dwa razy więcej mieszkań  Nieruchomości

Deweloperzy: musimy budować dwa razy więcej mieszkań Nieruchomości

"Sto tysięcy adresów dla Mieszkań plus". Rządowy program ma przyspieszyć Kolejne lokale z Mieszkania dodatkowo wkrótce zostaną oddane do odwiedzenia użytku. Kolejka chętnych Przegląd prasy: Mieszkanie plus po ruinie. Raport…...

Czytać..
depresja sezonowa - co wówczas jest, jak uniknąć, hygge

Depresja sezonowa - co wówczas jest, jak uniknąć, hygge

21 grudnia wówczas najkrótszy dzień w roku kalendarzowego. Słońce zajdzie po prawie 8 godzinach. Zimą dużo osób narzeka na pogorszenie nastroju, to tak zwana depresja sezonowa. Naukowcy posiadają na to wytłumaczenie.…...

Czytać..
decyzja UNESCO w sprawie Puszczy Białowieskiej, lipiec 2017

Decyzja UNESCO w sprawie Puszczy Białowieskiej, lipiec 2017

Do natychmiastowego zaprzestania wycinki drzew w najstarszej części Puszczy Białowieskiej wezwał polskie władze Komitet Świeckiego Dziedzictwa UNESCO. Polska jak i również Białoruś mają także przyswajać misję ekspertów i przygotowywać…...

Czytać..

Darmowe podręczniki przeszły przez Sejm Informacje

Sejm przyjął w piątek nowelizację ustawy o oświacie. Według jej zapisów minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska może zlecić opracowanie i wydanie podręcznika szkolnego. Nowe przepisy otwierają koncepcję do przygotowania bezpłatnych podręczników dla najmłodszych…...

Czytać..
cła na stal, aluminium w USA - możliwa wojna handlowa z UE

Cła na stal, aluminium w USA - możliwa wojna handlowa z UE

Po tymże, jak prezydent USA Donald Trump zapowiedział wprowadzenie ceł na import stali jak i również aluminium, Unia Europejska przygotowuje się do wojny komercyjnej, Kanada jest oburzona, MFW ostrzega przed konsekwencjami…...

Czytać..