W środę o 6. 00 rano Program 2 Polskiego Radia na 24 godziny wstrzyma emisję

Author:
27 lipca, 2020
Category: inne

Wicedyrektor Programu dwóch zapewnia jednocześnie, że decyzję o proteście podjęto zespołowo i zwraca uwagę w świadomość potrzeb antenowych swych słuchaczy. Jak mówi a mianowicie „to nie jest radio wyłącznie środowiskowe gwoli osób, które tworzą lub współtworzą kulturę, ale także tych, którzy chcą po niej uczestniczyć zarówno w polsce jak i w świecie” – mówi Małgorzata Małaszko-Stasiewicz.

Oprogramowanie 2, nie sprawdza reklam i w całości utrzymywany wraz z środków publicznych, które zostały w tym roku zredukowane prawie na temat połowę.

Podczas protestu, w środę na antenie Aplikacji Drugiego Naszego Radia poprzez całą dobę podawany będzie także szczególny komunikat wyjaśniający cel akcji protestacyjnej.

Listy wspierające Program 2 Naszego Radia można kierować: elektronicznie – pod adresem: i za pośrednictwem korespondencji: Program dwa Polskiego Radia, 00-977 a mianowicie Warszawa, aleja NIepodległości 77/85.

W apelu skierowanym sluzace do opinii publicznej Program dwóch zapewnia, że swoją działalność kulturalną i edukacyjną prowadził zawsze z pełnym zaangażowaniem i dzieki najwyższym poziomie, a pogarszającą się sytuację finansową traktował dotąd w charakterze przejściowe kłopoty. Zauważa też, że Program 2, po całości utrzymywany ze środków publicznych, zas zmniejszenie finansowania prawie o połowę uniemożliwia – między innymi – organizację Festiwalu Muzycznego Naszego Radia.

Również z tego powodu sposród anteny znika twórczość współczesna, zarówno literacka jak i muzyczna. W apelu dodano, że nie ma także pieniędzy w zaplanowane nagrania i imprezy zorbanizowane, a system nie może wesprzeć prestiżowych festiwali, które dotąd współorganizował.

Dziennikarze zauważają jednocześnie, że działalności stacji nie sposób powierzyć mechanizmom rynku i wyrażają niepokój z powodu braku jednoznacznych deklaracji osób, które decydują o losie polskich mediów.

Zwracają również uwagę, że trudnej sytuacji nie zaakceptowac rozwiązało chociazby radykalne zmniejszenie honorariów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy