W Europie nie najpomyslniej

27 lipca, 2020
Category: waluty

Rozpoczęło się od momentu komunikatu w sprawie banku City, który poprosił rząd NA JUKATAN o nastepne środki finansowe z powodu pogłębiających się kłopotów. Oznaczało to, że dotychczasowa pomoc – choć istotna – to i tak pozostanie kroplą przy morzu potrzeb osłabionych przedsiebiorstw finansowych. Z powodu braku poważniejszych publikacji makroekonomicznych to jednakze słowa kierowały poczynaniami inwestorów. Jean Claude Trichet stwierdził, że sprawa na rynku w europie wcale się nie poprawiła i wymienił czynniki ponad którymi powinno sie jak najszybciej rozpocząć pracę, metrów. in. ściślejsza kontrola funduszy hedgingowych jak i równiez banków bądź też przyłożenie większej bacznosci do funkcjonowania rajów podatkowych. Kurs głównej pary walutowej po otworzeniu przy cenie 1, 2790 rósł wciaz wczoraj rankiem do 1-wsza, 2990, jednakze po tych wypowiedziach zaczął ruch po dół jak i równiez zamknięcie było na poziomie 1-wsza, 2670, zas wiec nieznacznie poniżej ważnego poziomu. Dziś rano sektor otworzył się jednak na 1, 2720 i wolno przesuwa się dalej po górę.

Wreszcie jakieś konkrety

Sytuacja na parach złotówkowych również w głównej mierze opierała się na słowach prezesa NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO Skrzypka a takze wiceministra finansów Koteckiego. Jednak jak to zwykle bywa sposród wypowiedziami jak i równiez te ponownie zadziałały krótkoterminowo. Najpierw Kotecki zasugerował, że już po marcu rozpoczną się oficjalne rozmowy na temat wejścia Lokalny do tereny ERM2, a następnie prezes naszego agencji bankowej centralnego wespół ze swoimi odpowiednikami sposród Rumunii, Pepik i Węgier nadmienili, że banki glówne będą starały się robić wszystko by nie dopuścić do dalekiej deprecjacji wlasnych walut. EUR/PLN po otwarciu przy warsztacie 4, 7377 zamknął się około dziewiec groszy niżej, mimo że znajdował się już mocno poniżej ceny 4, 57. Kurs pary USD/PLN poruszał się bardzo podobnie a mianowicie po otworzeniu przy cenie 3, 6963 spadł az do 3, 6618, choć znajdował się wyraznie poniżej stopnia 3, 57. Jednak jak mocno działają słowa, kiedy nie ma czynów pokażą
najbliższe sesje. Dziś rankiem bardzo bez problemu. Obie pary złotówkowe nieco zyskują az do 4, 6450 i trzech, 64.

Multum informacji

Dziś poznamy rezultaty publikacji wraz z wszystkich w najwyzszym stopniu interesujących nas regionów a mianowicie zarówno sposród USA, wraz z Polski, jak i równiez z całej Strefy ó. Już o godzinie 10. 00 dowiemy się jak wiele wynosi saldo rachunku obrotów bieżących po Strefie ó (spodziewana progresja z -13, 9 do -5, trzy mld EUR). Również wtedy z Niemiec dotrze az do nas publikacja IFO, która wg prognoz będzie za zakupach grupowych samym poziomie 83 punktów. Z Naszego kraju natomiast w tym momencie spodziewamy się wyników sprzedaży detalicznej a takze stopy bezrobocia (kolejno zmniejszenie dynamiki z 6, 6 % az do 3% r/r oraz wzrost z dziewiec, 5 procent do dziesieciu, 5 %).

Godzinę później poznamy publikację zamówień w przemyśle Tereny Euro dokad spodziewany jest lekki progres z -26, 2 % do -22, 4 % r/r. Nastepne istotne wiadomosci napłyną już zza Oceanu. Najpierw o 15. 00 indeks cen domów CaseShiller (poprzednia wartość -18, 18%, spodziewany spadek do -18, 4%). Wreszcie o godz. 16. 00 dowiemy się o nastrojach konsumentów (spodziewany spadek wraz z 37, szóstej do 35, 5 punktów). Na nastroje inwestorów wazny przekład może mieć też wypowiedź Bena Bernanke oczekiwana również około godz. 16. 00.

  • Forex: sprawdź kursy walut online
  • Na temat kryzysie finansowym czytaj na stronie specjalnym

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy