Uczelnie natomiast niż demograficzny

Uczelnie natomiast niż demograficzny
Author:
27 lipca, 2020
Category: inne

Akademia Vistula zareagowała na niż demograficzny łącząc się z pięcioma odmiennymi uczelniami. Rektor uczelni Krzysztof Rybiński powiedział, że dzięki temu ekipa kształci w 22 kierunkach, a wcześniej Vistula miała tylko pare kierunków. Pojawiły się też studia doktoranckie, a studenci mają w tym momencie większy dostęp do kadry naukowej jak i równiez większe zaplecze naukowe. Rybiński tłumaczy też, że takie połączenie pozwoliło na znaczące ograniczenie kosztów. Chodzi chociażby o zmniejszenie kosztów administracyjnych związanych na przykład sposród utrzymywanie poszczególnych dziekanatów. Zaoszczędzone w tenze sposób pieniądze można przeznaczyć na rozwój szkoły.
Rybiński tłumaczył, że to uczelnie tylko zgłaszały się do Vistuli, gdyż na rynku rozeszła się wieść, że Akademia konsoliduje rynek. Dodał przy tym, że do stajnie nie wchodzą wszystkie szkoły, które się zgłosiły. Pierwotnego profil musiał odpowiadać modelowi biznesowemu prowadzonemu przez Vistulę.
Vistula jeszcze trzy lata wstecz była przy czwartej dziesiątce uczelni niepublicznych w Polsce. Przy zeszłym roku kalendarzowego awansowała już na trzynastą pozycję. Krzysztof Rybiński podejrzewa, że w najnowszym rankingu jego szkoła będzie już w czolowej dziesiątce jak i równiez dodaje, że to efekt mądrego zarządzania placówką.
Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych nie zaakceptowac obawia się niżu demograficznego. Podczas ostatniej rekrutacji odnotowała pięcioprocentowy postep liczby kandydatów. Kanclerz uczelni Barbara Nowacka powiedziała, że ich pomyslem na niż demograficzny wydaje sie byc jakość kształcenia. Kluczem wydaje sie byc zadowolenie pracodawców z absolwenta, a jeżeli absolwent wydaje sie byc zadowolony wraz z swojej roboty, to potem szkołę zarekomenduje nas swoim młodszym kolegom.
Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych była na trzecim miejscu rankingu uczelni niepublicznych przygotowanym za posrednictwem pismo „Perspektywy”.
Minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka uważa, że jednym wraz z sposobów na poradzenie samemu z kryzysem demograficznym może być wyraznie na studentów zagranicznych. Zwłaszcza dla młodych ludzi wraz z wschodu lokalne uczelnie mogą być wyjątkowo atrakcyjne, szczególnie ze względu na stosunkowo niski koszt studiowania w naszym kraju.
Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan uważa z kolei, że lekiem na klopoty demograficzne będą studia podyplomowe. W biezacej sytuacji gospodarczej trzeba doszkalać się lub zmieniać kwalifikacje przez całe życie. Totez studia podyplomowe będą cieszyć się coraz większą popularnością.

IAR

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy