Twój przewodnik po odliczeniach podatkowych na rok 2020

17 lutego 2021

Oto przewodnik po odliczeniach, o które możesz się ubiegać przy następnym zeznaniu podatkowym

Celem każdego Amerykanina powinno być zapłacenie każdego grosza należnego mu podatku – ale ani centa więcej. Mając to na uwadze, jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, aby Twój rachunek podatkowy był jak najniższy, jest zrozumienie, jak działają odliczenia podatkowe.

Mając to na uwadze, oto przewodnik po odliczeniach podatkowych w Stanach Zjednoczonych na rok 2020. Przyjrzymy się odliczeniom standardowym, szczegółowym odliczeniom i niektórym odliczeniom dostępnym dla wszystkich Amerykanów.

Źródło obrazu: Getty Images.

Jak działają odliczenia podatkowe?

Termin odliczenie od podatku odnosi się do wszelkich wydatków, które można wykorzystać do zmniejszenia dochodu podlegającego opodatkowaniu. Na przykład, jeśli Twój dochód brutto wynosi 80 000 USD i masz 20 000 USD na różne odliczenia podatkowe, możesz je wykorzystać do zmniejszenia dochodu podlegającego opodatkowaniu do 60 000 USD.

Ulga podatkowa i ulga podatkowa to dwie różne rzeczy. Podczas gdy odliczenie od podatku zmniejsza dochód podlegający opodatkowaniu, ulga podatkowa zmniejsza kwotę podatku, który jesteś winien IRS. Innymi słowy, ulga podatkowa jest stosowana do Twojego rachunku podatkowego po obliczeniu federalnego podatku dochodowego.

Odliczenie standardowe a odliczenia wyszczególnione

Jeśli chodzi o odliczenia podatkowe, gospodarstwa domowe w USA mają jeden podstawowy wybór – wziąć standardowe odliczenie lub wyszczególnić swoje odliczenia.

Wyodrębnianie potrąceń odnosi się po prostu do procesu obliczania i dodawania wszystkich kosztów podlegających odliczeniu. Z drugiej strony odliczenie standardowe to stała kwota, którą podatnicy w USA mogą odliczyć od swoich dochodów, niezależnie od tego, ile kosztów uzyskania przychodu ponieśli w ciągu roku. Podatnicy mogą wybrać dowolną metodę, z której chcą skorzystać.

W przypadku zdecydowanej większości gospodarstw domowych odliczenie standardowe jest najlepszym rozwiązaniem. Dzięki ustawie o cięciach podatkowych i zatrudnieniu standardowe odliczenie stało się znacznie wyższe począwszy od roku podatkowego 2018, w wyniku czego większość Amerykanów nie ma wystarczającej liczby wyszczególnionych odliczeń, aby proces ten był opłacalny. W rzeczywistości, chociaż nie mamy jeszcze sfinalizowanych danych z żadnego roku podatkowego z wyższym standardowym odliczeniem, większość szacunków przewiduje, że 90% -95% wszystkich deklaracji podatkowych korzysta obecnie ze standardowego odliczenia.

Zanim przejdziemy dalej, jedną ważną kwestią jest to, że zeznanie podatkowe, które złożysz w 2020 r., Dotyczy roku podatkowego 2019, podczas gdy wszelkie kwoty odliczeń na rok 2020 odnoszą się do zeznania podatkowego, które złożysz w 2021 r. W przypadku odliczeń z maksymalnymi i progami że zmieniają się z roku na rok, uwzględniliśmy dane z lat podatkowych 2019 i 2020, abyś miał informacje za rok, który Cię interesuje.

Odpis standardowy na 2020 rok

Najpierw przyjrzyjmy się odliczeniu standardowemu. Pamiętaj, że jest to kwota, którą amerykańscy podatnicy mogą wykorzystać zamiast wyszczególniać swoje odliczenia.

Oto spojrzenie na standardowe odliczenie za lata podatkowe 2019 i 2020:

Status rozliczenia podatku

Odliczenie standardowe 2019

Odliczenie standardowe 2020

Żonaty Wspólnie

Głowa rodziny

Żonaty składanie osobno

Źródło danych: IRS.

Aby było jasne, jeśli Twoje wyszczególnione odliczenia (które wymienimy w następnej sekcji) są większe niż standardowe odliczenie dla Twojego statusu rozliczenia podatkowego, warto je wyszczególnić. Jeśli nie, otrzymasz niższy rachunek podatkowy (i zaoszczędzisz czas) dzięki zastosowaniu odliczenia standardowego.

Wyszczególnione odliczenia w 2020 r

Ustawa o cięciach podatkowych i zatrudnieniu zlikwidowała kilka szczegółowych potrąceń. Na przykład wyeliminowano odliczenie na niezwrócone koszty pracownicze, a także odliczenie z tytułu opłat za przygotowanie podatku, żeby wymienić tylko kilka. Ustawa miała na celu nie tylko zapewnienie większości Amerykanów obniżki podatków, ale także uproszczenie przepisów podatkowych. A w przypadku odliczeń sytuacja z pewnością stała się prostsza.

Dla większości Amerykanów (omówimy później niektóre specjalne odliczenia), istnieje tylko kilka szczegółowych odliczeń, które są nadal dostępne:

 • Oprocentowanie kredytu hipotecznego
 • Darowizny na cele charytatywneKoszty leczeniaPodatki stanowe i lokalneJednym z szybkich sposobów oceny, czy odliczenia kosztów wyszczególnienia mogą być dla Ciebie opłacalne, jest oszacowanie wydatków kwalifikujących się na podstawie tych czterech kategorii. Jeśli suma jest co najmniej zbliżona do standardowego odliczenia, warto obliczyć wyszczególnione odliczenia w zeznaniu podatkowym, aby sprawdzić, która metoda jest dla Ciebie lepsza.

  Każda z tych odliczeń ma swoje własne ograniczenia, zasady i kwalifikacje, więc przyjrzyjmy się im bliżej.

  Odliczenie odsetek od kredytu hipotecznego w 2020 r

  Odsetki od kredytu hipotecznego nadal podlegają odliczeniu, ale z kilkoma zastrzeżeniami:

  • Podatnicy mogą odliczyć odsetki od kredytu hipotecznego od kwoty głównej do 750 000 USD.
  • Dług musi być „kwalifikowanym osobistym długiem mieszkaniowym, co generalnie oznacza, że ​​hipoteka jest zabezpieczona albo głównym miejscem zamieszkania, drugim / domem letniskowym, albo długiem kapitałowym domu, który został wykorzystany do znacznej poprawy jednego z tych domów.Kredyty hipoteczne na nieruchomości inwestycyjne nie kwalifikują się do odliczenia odsetek od kredytu hipotecznego, chociaż odsetki od kredytu hipotecznego można wykorzystać do zmniejszenia podlegającego opodatkowaniu dochodu z najmu.Zadłużenie kapitałowe domu, które zostało zaciągnięte z jakiegokolwiek innego powodu niż naprawa domu, nie kwalifikuje się do odliczenia.Odliczanie darowizn na cele charytatywne

   Istnieje wiele zasad dotyczących potrącania datków na cele charytatywne, szczególnie jeśli chodzi o wymagania dotyczące dokumentacji, więc jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z tym przewodnikiem po potrąceniach na cele charytatywne.

   Ogólna idea jest taka, że ​​darowizny na cele charytatywne podlegają odliczeniu (z kilkoma wyjątkami) do 60% skorygowanego dochodu brutto podatnika, czyli AGI. W praktyce niewielu podatników musi martwić się o limit – oznacza to, że ktoś z AGI w wysokości 100 000 USD może odliczyć nawet 60 000 USD z darowizn na cele charytatywne.

   Odliczanie kosztów leczenia w 2020 roku

   Koszty leczenia podlegają odliczeniu, ale tylko w takim zakresie, w jakim przekraczają 10% skorygowanego dochodu brutto podatnika. Ustawa o cięciach podatkowych i zatrudnieniu obniżyła ten próg do zaledwie 7,5% AGI, ale dotyczyło to tylko roku podatkowego 2018. Zostało to przedłużone na rok podatkowy 2019, ale próg ma powrócić do 10% na 2020. Jest całkowicie możliwe, że zostanie przedłużony po raz kolejny, ale nie stało się to na początku 2020 r. Https: // www. irs.gov/pub/irs-pdf/f1040sa.pdf

   Oto jak to działa. Powiedzmy, że Twój AGI wynosi 100 000 USD w 2020 r. I że masz 15 000 USD kwalifikowanych wydatków medycznych na rok. Ponieważ 10% Twojego AGI będzie wynosić 10 000 USD, możesz odliczyć część kosztów leczenia (5000 USD), która przekracza tę kwotę.

   Odliczenie SOLI 2020

   Odliczenie SALT (co oznacza podatki stanowe i lokalne) było prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjną częścią zmian w indywidualnym kodeksie podatkowym wprowadzonych przez ustawę o cięciach podatkowych i zatrudnieniu.

   Odliczenie SALT składa się z dwóch elementów:

   • Podatki od nieruchomości – jeśli zapłaciłeś podatek od nieruchomości od nieruchomości, samochodu lub innego majątku osobistego, można go uwzględnić jako część odliczenia SALT.
   • Podatki stanowe – Podatnicy mogą odliczyć stanowe i lokalne podatki dochodowe lub stanowe i lokalne podatki od sprzedaży. W większości przypadków ulga w podatku dochodowym od stanu jest korzystniejsza, ale może to być duża korzyść dla podatników w stanach, w których nie ma podatku dochodowego.Tutaj pojawia się kontrowersyjna część. Odliczenie SALT jest ograniczone do łącznej kwoty 10 000 USD na zwrot rocznie. Podatnicy w stanach o wysokich podatkach, takich jak Kalifornia czy Nowy Jork, mogą łatwo przekroczyć ten limit, nawet jeśli mają stosunkowo skromne dochody.

    Odliczenia powyżej linii

    Być może zauważyłeś, że istnieją dobrze znane odliczenia, których jeszcze nie omawiałem, takie jak odliczenie odsetek od kredytu studenckiego i odliczenie na składki IRA. Jest ku temu dobry powód. Odliczenia te należą do innej kategorii, a podatnicy mogą z nich korzystać, niezależnie od tego, czy wyszczególniają odliczenia, czy zdecydują się skorzystać z odliczenia standardowego.

    W rzeczywistości nie są to żadne odliczenia, ale uważa się je za „korekty dochodu. Stąd pochodzi termin skorygowany dochód brutto lub AGI. Te korekty są odejmowane od dochodu brutto, aby obliczyć – zgadłeś – skorygowany dochód brutto.

    Są to nieformalnie znane jako ulgi podatkowe powyżej linii, a oto niektóre z najczęstszych:

    • Tradycyjne odliczenie IRA
    • Odliczenie HSA / FSASkładki FSA na opiekę zależnąPotrącenie odsetek od kredytu studenckiegoWydatki na zajęcia dla nauczycieliUlgi podatkowe dla osób pracujących na własny rachunekOdliczenie alimentówOdliczenie kosztów przeprowadzek (dla sił zbrojnych)Podobnie jak wyszczególnione odliczenia omówione wcześniej, każdy z nich ma swoje własne zasady, a niektóre zmieniły się dramatycznie w ostatnich latach, więc przyjrzyjmy się bliżej odliczeniom powyżej linii na 2020 r.

     Tradycyjne odliczenie IRA

     Podatnicy mogą odliczyć składki na tradycyjną IRA. W latach podatkowych 2019 i 2020 tradycyjny limit wpłat IRA wynosi 6000 USD na osobę, z dodatkowym 1000 USD składki wyrównawczej dozwolonej dla osób w wieku 50 lat lub starszych.

     Chociaż każdy może wpłacić składki na tradycyjną IRA, możliwość skorzystania z tego odliczenia jest ograniczona do dochodów podatników, którzy są również objęci planem emerytalnym w pracy lub których małżonkowie są. IRS publikuje corocznie ograniczenia dochodów, więc sprawdź limity na rok podatkowy 2019 i rok podatkowy 2020, jeśli interesuje Cię kwalifikacja.

     Wkład HSA i FSA

     W zależności od planu opieki zdrowotnej możesz mieć prawo do wpłacania składek na zdrowotne konto oszczędnościowe (HSA) lub elastyczne konto wydatków (FSA), aby pomóc w pokryciu kosztów opieki zdrowotnej.

     HSA jest zdecydowanie bardziej korzystny z tych dwóch. Kwalifikujące się osoby mogą wnosić wkład na konto, a pieniądze na koncie mogą być przenoszone z roku na rok, w przeciwieństwie do FSA, który pozwala na przenoszenie tylko do 500 USD z roku na rok. Co więcej, składki HSA można zainwestować, podobnie jak pieniądze w 401 (k), co czyni je doskonałym sposobem na zaoszczędzenie kosztów opieki zdrowotnej w późniejszym życiu. HSA cieszą się wyjątkową podwójną korzyścią podatkową – nie tylko można odliczyć składki od podatku, ale także wypłaty wykorzystane na kwalifikujące się wydatki medyczne są całkowicie wolne od podatku, nawet jeśli Twoje konto przyniosło tony zwrotów z inwestycji.

     Zastrzeżenie jest takie, że aby opłacić HSA, musisz być objęty kwalifikującym się planem zdrowotnym podlegającym wysokiemu odliczeniu. Jeśli nie kwalifikujesz się do HSA, FSA może nadal być świetnym sposobem na zabezpieczenie części twoich dochodów z podatków – pamiętaj tylko, że fundusze (w większości) nie przenoszą się z roku na rok, więc nie jest dobrym pomysłem przekazywanie więcej, niż wiesz, że będziesz w stanie wykorzystać.

     Limity składek HSA i FSA 2019/2020Ponieważ oba typy kont mogą być świetnymi schroniskami podatkowymi, oto krótki przewodnik po limitach składek HSA i FSA na lata podatkowe 2019 i 2020.

     Rok podatkowy

     Limit wkładu HSA (pojedyncze pokrycie)

     Limit składek HSA (ubezpieczenie rodzinne)

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy