To dlatego chcą uciekać od Kaczyńskiego

To dlatego chcą uciekać od Kaczyńskiego
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

*: Szykuje się wiele transferów wraz z Prawa jak i równiez Sprawiedliwości az do Solidarnej Polski? Pytam poniewaz pojawiły się pogłoski o tym, że są nowi buntownicy w PiS. *

*Tadeusz Cymański, europoseł, Solidarna Nasz kraj: *Wydaje mi się, że fakt iż nastroje po PiS są nieciekawe, to nic nieznanego. Nie widać żadnego przełomu w sposobie działania partii Jarosława Kaczyńskiego. Nie nadawałbym temu zbyt dużego znaczenia, ale mozliwe, iz, że może dojść do transferów.

Dysponujemy kontakt po terenie, zwłaszcza z młodymi ludźmi. Te banki chcą większej dynamiki i demokracji. To są wymogi, za które nas wyrzucono z PiS. Jednak to czas pokaże czy zwycięży asekuracja i strach, czy determinacja i odwaga.

*Według Pana, która opcja wygra? *

Nie jestem pewna, my przy Solidarnej Naszym narodzie nie śledzimy tego wraz z zapartym tchem. To PiS powinien samodzielnie z tymi buntownikami dojść do porozumienia. Obawiam się jednak, że tam się nic nie zmieniło od momentu naszego wyrzucenia. Czy będą z tego owoce w postaci odejścia? Ujrzymy, my nie zaakceptowac namawiamy, jednak mamy wrota otwarte.

Ktoś już do tych propozycji puka?

Prawdą wydaje sie, że w terenie wiele działaczy PiS, niezadowolonych z partii składa akces az do nas.

*Cała ponizsza sytuacja demonstruje, że Jarosław Kaczyński nie zaakceptowac uczy się na błędach? *

Najwidoczniej nie. Najlepszym argumentem jest dane sprzed kilku dni. Dla mnie szokiem było to, że kandydatką prezesa, bo to on wyznacza jednoosobowo takie pomysły, dzieki premiera na rzecz rządu technicznego jest Zyta Gilowska.

Prezes nie ma żadnej krytycznej refleksji na temat dwóch lat rządów, które przy dużym stopniu wpływają również na dzisiejszą sytuację budżetu. A trzeba uczyć się na błędach i wyciągać wnioski. Dama Gilowska jest skrajnym liberałem, a mimo to stała się kandydatką PiS. To zadziwiające.

Dobrze Chlopakowi w Solidarnej Polsce?

Czytaj więcej [ ( http://static1./i/h/194/161218.jpg ) ] (http://www./gospodarka/wywiady/artykul/to;tusk;powinien;stanac;przed;trybunalem;piec;powodow,132,0,1044868.html)*To Tusk powinien stanąć przed Trybunałem. Pięć powodów *Profesor Jadwiga Staniszkis recenzuje też projekt reformy emerytalnej.

Doskonale.

Przed Wami ciężka praca, niedługo zarejestrujecie partie, która w starcie nie istnieje zbyt dużego poparcia. Nie czuje Mezczyzna zniechęcenia?

Wręcz odwrotnie. Nie ulegamy emocjom, ze spokojem śledzimy sytuacje. Przyrzadzmy zjazd, który będzie dla ludzi bardzo ważnym momentem. Na nim zaczniemy dojrzałe życie. Będziemy zdolali budować konstrukcje na poważnie, na razie mamy sympatyków jak i równiez zwolenników.

Struktury przy regionie będą mocne?

Wszystko na to wskazuje. Jeździmy po Naszym kraju, odbiór wydaje sie byc bardzo dobry. Spotkania z ludźmi pozwalają mnie lepiej wyłapać oczekiwania Polaków.

1-wszy zjazd partii będzie wielkim show? Szykujecie niespodzianki?

Niespodzianek nie zaakceptowac będzie, jednak będą intryguje goście. Nasza firma chcemy otwartej partii, tak zaawansowanej która rozmawia z różnymi siłami politycznym, ale nie chcemy zamazywać różnic.

Czytaj więcej [ ( http://static1./i/h/2/132098.jpg ) ] (http://www./gospodarka/wywiady/artykul/to;jest;tajna;bron;tuska;uzyje;jej;gdy;,154,0,1035162.html)*To jest tajna broń Tuska. Użyje jej, kiedy… *Joachim Brudziński mówi, dlaczego nie będzie żadnej ofensywy PiS-u

W kwestiach dotyczących przyszłości Polaków, uważamy, że obowiązkiem każdej partii jest interlokucja. Programowo będziemy pryncypialni. Będziemy chcieli budować solidarność po społeczeństwie.

Rozumiem, że zjazd będzie już sposród nowym logotyp? Jak podobają się Panu przesłane dzieki Wasz quiz propozycje?

Różne są te ofert. Nie chcę na razie niczego zdradzać, bowiem rozstrzygnięcie przed nami.

Czyli faworyci są?

Jest kilkanascie bardzo interesujacych propozycji. Są też tego typu wykonane _ na kolanie _, jednak cały tenze konkurs ogłoszony przez Solidarną Polskę wskazuje, że jest zainteresowanie nasza firma, że wydaje sie pewien ruch i ludzie chcą uczestniczyć w życiu partyjnym. Cieszy mnie to bardzo.