Z tego będziesz wkrótce korzystał. Sześć nowości z rady Google'a

  • Dom
  • Tech
  • Z tego będziesz wkrótce korzystał. Sześć nowości z rady Google'a
Google IO 2016. Gigant zaprezentował nowości  Tech

Daydream, Android N, Android Instant Apps, lub Google Home. To jedynie niektóre z premier pokazanych przez giganta z Mountain View podczas konferencji I/O 2016.

1. Daydream

Google zamierza wykorzystać potencjał wirtualnej rzeczywistości i zapowiedział Daydream - platformę obsługującą VR.

Google prześciga Apple w giełdowym rajdzie. Jest najcenniejszą firmą świata

W system wyposażony zostanie Android N, za sprawą którego będziemy mogli korzystać wraz z specjalnie stworzonych wersji VR aplikacji jak na przykład YouTube, Street View, Google Play Store, Play Movies oraz Google Photo. Treści VR na urządzenia Daydream dostarczą metrów. in. HBO, Netflix, Ubisoft, Electronic Arts, NBA i "The New York Times".

Zgodnie z zapowiedziami Yahoo, smartfony oparte o Daydream od Samsunga, HTC, LG, czy Huawei mają pojawić się jesienią tegoż roku.

2. Mobilne N

Podczas I/O 2016 więcej dowiedzieliśmy się także o Androidzie N. Reprezentant koncernu podczas swojej prezentacji podkreślał, że nowy układ stawia sobie za plan trzy kwestie - sprawność, bezpieczeństwo i produktywność.

Wydajność ma zapewnić Vulkan API, które będzie odpowiedzialne za poprawę interfejsu oprawy. Dzięki niemu mobilne zabawy w trybie 3D mają wyglądać jeszcze lepiej, a także działać jeszcze płynniej. To jednak nie wszystko. Jeszcze jedną zaletą wprowadzenia Vulkan APPLICATION PROGRAMMING INTERFACE ma być wydłużenie periodu pracy naszych urządzeń.

Poprawić ma się także płynność działania aplikacji. Po nowym systemie pojawią się także 72 nowe, realistyczne emotikonki.

Już wcześniej poinformowano także, że Mobilne N ma pozwalać w obsługę kilku apliukacji w raz na podzielonym monitorze, a także tryb wieczorny. Ta druga opcja pozwoli na zmianę barwy wyświetlacza w porównaniu do pory dnia.

3. Allo

Google zapowiedziało również nową aplikacja do wysyłania wiadomości. Komunikator Allo będzie oparty o nasz numer telefonu i naszym samym dostępny dla wszelkich użytkowników smartfonów z systemem Mobilne lub iOS.

Będzie go można połączyć z kontem Google.

Poza standardowym wysyłaniem wiadomości spośród emotikonkami, w Allo zostanie również dostępna opcja rysowania i dodawania notek dzięki wysyłanych zdjęciach. Dodatkowo Google Assistant, po dłuższym sezonie użytkowania aplikacji Allo stanie się podpowiadał i sugerował mnie odpowiedzi na pytania wymierzone przez drugą osobę.

Allo lets you communicate with anyone in your phonebook—both Android and iOS. #IO16 pic. twitter. com/nhpxGJDRGP

— Google (@google) 18 maja 2016

4. Duo

Ponieważ jedna aplikacja do komunikowania, to zbytnio mało, Google poszedł chód dalej. I przygotował odpowiedź na FaceTime.

Duo, bo taką nazwę zostanie nosiła nowa aplikacja do odwiedzenia wykonywania połączeń wideo, dzierży być prosta w obsłudze. Zaraz po jej otwarciu użytkownik zobacz obraz własnej osoby (z przedniej kamery smartfona lub tabletu). To istotne, bo Duo wyposażona w "knock" da nam możliwość podglądu na żywo dzwoniącej osoby. I to jeszcze przed odebraniem połączenia.

Duo, podobnie jak Allo, stanie się dostępny do zainstalowania dzięki smartfony już tego czasy.

5. Google Home

Nokia powróci z Androidem

Kolejną nowością od giganta z Cupertino będzie pomocnik domowy Google Home. Przy praktyce mały głośnik z mikrofonem zintegrowany z szeroką gamą usług.

Google Home będzie odpowiedzialny nie wyłącznie za muzykę i rozrywkę w całym domu. Za pomocą Google Assistant, nowy układ ma być bowiem jak na przykład osoba, do której masz możliwość mówić naturalnym językiem. Jak i również wspomoże nas także metrów. in. w organizacji kalendarza, czy sprawdzenie skrzynki mailowej.

Na razie nie zaakceptować znamy ani daty wprowadzenia do sprzedaży, ani ceny. Nie wiadomo także, czy oprócz angielskiego na liście obsługiwanych języków pojawią się też inne, w tym polski.

6. Android Instant Apps

Wiele firm oldschoolowa się poprawić wygodę i szybkość przeglądania informacji jak i również korzystania z aplikacji dzięki telefonach. Tą ścieżką pójdzie także Google, które w czasie I/O 2016 ogłosił zupełnie nowe podejście: możliwość użytkowania z aplikacji bez potrzeby ich instalowania.

Innowacyjne rozwiązanie nazwano Android Instant Apps. I zdaniem koncernu z Cupertino deweloperom zainteresuje "mniej niż dzień pracy", by zmodyfikować swoje aplikacje komputerowe, tak by były obsługiwane przez nowy system.

With Android Instant Apps, you’ll be able to run any app with one tap, no installation needed. #IO16 pic. twitter. com/QQbJ6xlJCc

— Google (@google) 18 maja 2016

Platforma Android Instant Apps ma być dostępna gwoli użytkowników na koniec tego roku.

gitHub - strona na której można podzielić się własnym oprogramowaniem

GitHub - strona na której można podzielić się własnym oprogramowaniem

Strona GitHub posługuje do dzielenia się wraz z światem swoim, często dziwacznym oprogramowaniem. Wśród wszystkich wątków jeden cieszył się niedawno szczególną popularnością. Projektem, który zyskał tam poważanie, podzielił się programista…...

Czytać..
getin Noble Bank i Koncepcja Bank uzgodniły plan połączenia

Getin Noble Bank i Koncepcja Bank uzgodniły plan połączenia

Kontrolowane przez Leszka Czarneckiego Getin Noble Bank jak i również Idea Bank uzgodniły i podpisały plan połączenia a mianowicie podano w czwartkowym komunikacie. Fuzja planowana jest dzięki trzeci kwartał 2019…...

Czytać..
geolokalizacja, smartfony, carsharing - działanie na transport w miastach

Geolokalizacja, smartfony, carsharing - działanie na transport w miastach

Dr Carl Friedrich Eckhardt wydaje się być szefem Center of Competence Urban Mobility w BMW. Był jednym z kumpli specjalnych VIII Kongresu Regionów we Wrocławiu poświęconego pożądanym innowacjom w samorządach. Wśród najczęściej…...

Czytać..
gdzie i jakich informacji na temat pracodawcach szukamy? - meldunek Golden Line

Gdzie i jakich informacji na temat pracodawcach szukamy? - meldunek Golden Line

Nawet milion pracowników ma możliwość wyjechać z Polski. Czarny scenariusz Czarny scenariusz gwoli gospodarki. "Ukraińcy po prostu wybiorą Niemcy" Raport: Ludzie z polski wolą pracę w obcych firmach Ponad 12 milionów dni niewykorzystanego…...

Czytać..
gazprom: włoski Saipem jednym wraz z pretendentów do budowy Nord Stream 2  Surowce

Gazprom: włoski Saipem jednym wraz z pretendentów do budowy Nord Stream 2 Surowce

Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto układanie rur na rosyjskich wodach Sekretarz energii AMERYCE chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem Dyrektywa gazowa do…...

Czytać..
gazociąg South Stream może zaistnieć. Zdecyduje Rosja  Ze świata

Gazociąg South Stream może zaistnieć. Zdecyduje Rosja Ze świata

Jak odrzucić South Stream, to supeł gazowy. Bułgaria lobbuje Francuzi, Włosi i Niemcy pozbywają się udziałów w South Stream. Odkupią je Rosjanie South Stream ostatecznie pogrzebany. Rosja potwierdziła swoją decyzję…...

Czytać..