Apple Music ma podbić serca kochających muzykę. I pokonać konkurencję

  • Dom
  • Tech
  • Apple Music ma podbić serca kochających muzykę. I pokonać konkurencję
Apple prezentuje nową usługę  Tech

Fani Apple z niecierpliwością czekali na ten moment. Na konferencji WWDC 2015 koncern spod znaku nadgryzionego jabłka zaprezentował kilka nowości, w poniższym serwis oferujący streaming muzyki, który ma rywalizować ze Spotify.

Na poniedziałkowej konferencji w WWDC w San Francisco Apple zaprezentował kilka nowych propozycji.

Firma pokazała m. in. nowy system sprawny, który będzie nosił nazwę OS X El Capitan. Lifting przeszła również przeglądarka Safari, która zyskała oryginalne funkcje.

Co interesujące Apple wreszcie otwiera się na graczy, którym oferuje teraz lepszą grafikę za sprawą technologii Metal.

Udoskonalony został też system iOS, a Siri - asystent i nawigator wiedzy a mianowicie jest szybszy i wydajniejszy. Aktualizacje dotyczą też tego rodzaju usług jak Car Play, Apple Pay i Apple Watch.

I w końcu: wreszcie gigant zaprezentował Apple Music, czyli serwis streamingujący muzykę, który wystartuje 30 czerwca.

21. 20 Konferencję kończy występ kanadyjskiego piosenkarza The Weeknd, który zaśpiewał swój nowy kawałek "Can’t Feel My Face".

21: 18 Apple Music będzie dostępny od czasu 30 czerwca w ponad 100 krajach na iPhone'a, iPada i iPoda touch z iOS 8. czterech. Nie wiadomo, czy stanie się dostępny w Polsce

21: 17 Za użytkowanie Apple Music trzeba płacić 9, 99 dolarów miesięczne. Firma przez pierwsze trzy miesiące udostępnia serwis za darmo.

21: 16 Utwory wolno wybierać za pomocą Siri

21: 07 Artyści mają możliwość publikować w serwisie swe najnowsze utwory, a też zdjęcia, teksty czy oryginalne remiksy

21: 05 Radio Apple Music będzie nazywało się Beats One. Zostanie grało dwadzieścia cztery godziny na dobę

21: 00 Na scenę wchodzi kanadyjski raper Drake.

Źródło: Apple Kanadyjski raper i artysta dramatyczny Drake

20: 46 Apple prezentuje Apple Music - serwis oferujący streaming muzyki! - Apple Music zmieni sposób w który odbieramy muzykę - zapowiada Tim Cook.

Źródło: Apple Apple Music

20: 45 Narada zmierza do końca, ale... wydaje się jeszcze jedna rzecz.

Źródło: Apple Jeszcze jedna kwestia

20: 45 Kochamy muzykę - mówi Tim Cook. Fascynujące o co może mu chodzić? Napięcie sięga zenitu.

20: 35 Aktualności w zegarku to metrów. in. możliwość odtwarzania treściwych filmów, możliwość słuchania muzyki z wbudowanego w zegarek głośnika oraz możliwość użycia mikrofonu. Jest możliwość także wysyłać z niego e-maile za pośrednictwem Siri. Zegarek będzie korzystał z Home Kit, jakie możliwości oznacza, że za jego pomocą można będzie wykluczyć światło lub zmniejszyć ogrzewanie.

Źródło: Apple Apple Watch

20: 30 Teraz nowości po Apple Watch i watchOS 2.

20: 15 Milowy krok dla App Store. Sklep ma w tej chwili 100 mld pobrań produktów. Przeciętny użytkownik posiada 119 aplikacji. Co sekundę spośród AppStore ściąganych jest 850 aplikacji.

20: 10 Apple prezentuje Home Kit, dzięki któremu będzie realne sterowanie urządzeniami w mieszkaniu za pomocą iPhone'a. W tej chwili wystarczy kilka kliknięć przy telefonie, aby włączyć blask, zasłonić zasłony, włączyć grzanie, czy zamknąć drzwi.

20: 08 Car Play jest mądrzejszy i bezpieczniejszy. Teraz można tu używać bezprzewodowo za pomocą iPhone'a.

Źródło: Apple Car Play

20: 05 Ogromne brawa na sali. Swift 2 będzie Open Source

20: 02 SplitView będzie działać wyłącznie na iPadzie Air 2

20: 00 Teraz termin na nowości w iPadzie. Tablet ma nową klawiaturę QuickType, oznacza to, iż pisanie będzie szybsze i łatwiejsze. Ulepszono multitasking - można uruchomić dwie aplikacje na raz i równolegle je przewijać w jednym widoku. Dzięki skrótom realne będzie szybkie i komfortowe kopiowanie i wklejanie plików załączanie plików. Wystarcza do tego dwa palce

Źródło: Apple iPad

19: 55 Kolejna program to News. Dzięki niej telefon sam znajdzie ciekawe nas tematy na podstawie naszych zainteresowań. News wówczas najnowsze artykuły, posty, gawędy i miliony tematów. To także łatwiejszy dostęp w celu magazynów. News pojawi się w USA, Gb jak i również Australii.

Zalążek: Apple News

19: 52 Transit wówczas nowa funkcja w Apple Maps. Aplikacja będzie obsługiwała zapytania dotyczące komunikacji miejskiej. Niestety, jeszcze nie przy Polsce. Transit na razie będzie dostępny w Baltimore, Berlinie, Chicago, Londynie, Meksyku, Nowym Jorku, Filadelfii, San Francisco, Toronto, Waszyngtonie a także 300 miastach w Krajach.

Źródło: Apple Transit

19: 48 Kolejna nowość w iOS 9 to rozbudowany Notatnik. Będzie można w nim konstruować listy zadań i obdarzać zdjęcia. Notatnik będzie osiągalny na Maca, iPada i iPhone'a. Dzięki iCloud ewidencję zakupów możemy zrobić w komputerze, a w sklepiku odczytać ją na smartfonie.

Źródło: Apple Notatnik

19: 46 Bailey ogłosiła, że program "PassBook" zmienia nazwę w "Wallet".

19: 45 Apple Pay w przyszłym miesiącu zawita do Ogromnej Brytanii. Za pomocą Apple Pay będzie tam wolno płacić m. in. zbyt transport publiczny.

19: 44 Oto marki, które korzystają z Apple Pay.

Źródło: Apple Apple Pay

19: 43 Za pomocą Apple Pay będzie wolno płacić w przyszłym miesiącu w ponad milionie punktów w USA. System współpracuje ze wszystkimi głównymi operatorami kart: American Express, MasterCard, Visa i Discover.

19: 41 Na scenę wchodzi Jennifer Bailey, która opowiada o Apple Pay.

19: 35 Na iOS 9 Siri wydaje się być 40 proc. szybszy i 40 proc. bardziej dokładny. Za pomocą Siri mamy możliwość znaleźć zdjęcia lub sceny filmowe, ustawić przypomnienie i wypytywać o jeszcze więcej wątków niż wcześniej. Asystent zostanie także pokazywał czas niezbędny na dojazd do ustalonego miejsca, z uwzględnieniem nasilenia ruchu na ulicach.

19: 32 Czas iOS 9, który został udoskonalony od podstaw. Apple reklamuje go jako najbardziej nowoczesny system operacyjny telefonu.

Źródło: Apple Nowe Siri

19: 30 Apple prezentuje Metal - grafikę, która daje aplikacjom niemal bezpośredni dostęp aż do GPU. Oznacza to szybszą i bardziej efektywną zdolność produkcyjna renderowania w całym programie. Metal ma utorować ścieżkę do nowych poziomów realizmu i szczegółowości w grach i innych aplikacjach.

Źródło: Apple Metal

19: 27 Split View automatycznie ustawia obok siebie dwie aplikacje.

Źródło: Apple Split View

19: 25 Inne ważne zmiany to: szybsze uruchamianie aplikacji, szybszy tryb podglądu dokumentów. Zwyczaj pełnoekranowy w aplikacji List mailowy zyskał dodatkowe funkcje, jakim sposobem na przykład pisanie nowych wiadomości w zakładkach.

19. 20 Oto 1-a ze zmian w Safari. Po kliknięciu w ikonę przypiętej strony otwiera się nowa karta przeglądarki.

Źródło: Apple Zmiany w Safari

19: 10 Na scenę wchodzi Craig Federighi, który opowiada o nowym systemie operacyjnym Apple, który będzie nazywał się OS X El Capitan!

Podłoże: Apple El Capitan

19: 06 Zaczyna się! Na scenę wchodzi Tim Cook, szef Apple.

Źródło: Apple Tim Cook otwiera konferencję

19: 00 Konferencja zacznie się lada moment. Zbytnio chwilę dowiemy się, jakie nowe produkty i posługi zaprezentuje firma z Cupertino.

Źródło: Apple Sala pęka w szwach

18: 45 Sala pęka w szwach. A oto małe wyznanie miłości.

Źródło: Apple Wyznanie miłości

18: 30 Media już gotowe

Źródło: Apple Media obecnie gotowe

18: 24 Na temat nowej pomoce mnóstwo dni rozpisują się media na całym globie. Ale tak naprawdę pies z kulawą nogą nie wie czym stanie się "jabłkowa" odpowiedź na Spotify. Tu pisaliśmy więcej na temat nowego pomysłu spółki.

Apple znów zrewolucjonizuje rynek muzyczny? Dziś ma pokazać swój nowy wyrób

18: 00 Tłum gromadzi się przed wejściem na WWDC

Źródło: Apple Tłum przed wejściem

bernard Banks - rady na rzecz managerów i przedsiębiorców

Bernard Banks - rady na rzecz managerów i przedsiębiorców

Przywództwo w wojsku, wbrew pozorom, nie różni się tak dalece od tego biznesowego. Dowódcy wojskowi to doskonałe podłoże inspiracji dla managerów jak i również przedsiębiorców. Tak też wydaje się być w przypadku…...

Czytać..
apel niemieckich mediów o wstrzymanie budowy Nord Stream 2  Ze świata

Apel niemieckich mediów o wstrzymanie budowy Nord Stream 2 Ze świata

Po konfrontacji Ukrainy i Rosji w Cieśninie Kerczeńskiej jest jasne, iż należy jak najszybciej zrezygnować z budowy Nord Stream 2; zależność od tranzytu gazu przez Ukrainę dzięki razie powstrzymuje Moskwę przed…...

Czytać..
andrzej Bućko z Federacji Klientów o zmianie sprzedawcy gazu

Andrzej Bućko z Federacji Klientów o zmianie sprzedawcy gazu

Rośnie liczba ludzi korzystająca z możliwości modyfikacje dostawcy gazu. Próbują to jednak wykorzystać oszuści, jacy chcą wykorzystać nieświadomość konsumentów. - Są podmioty oszukańcze - ostrzega Andrzej Bućko, prawnik Federacji Konsumentów i opisuje dwie…...

Czytać..
amRest kupuje restauracje Pizza Hut we Francji

AmRest kupuje restauracje Pizza Hut we Francji

Spółka AmRest kupiła sieć restauracji Pizza Hut Delivery we Francji. Wrocławska firma za 14 mln euro przejmuje 100 proc. udziałów w spółce Pizza Topco France SAS. Pizza Topco jest wyłącznym master-franczyzobiorcą…...

Czytać..
amerykańska sieć Toys «R» Us złożyła wniosek o upadłość

Amerykańska sieć Toys «R» Us złożyła wniosek o upadłość

Firma Toys "R" Us złożyła wniosek o upadłość w Ameryce oraz Kanadzie. Amerykańska sieć posiada blisko 1600 sklepów w 36 krajach na ziemi, w tymże kilkanaście w Polsce. Oddziały…...

Czytać..
amazon - pracownicy słuchają nagrań z Alexy

Amazon - pracownicy słuchają nagrań z Alexy

Amazon potwierdził, że nagrywa "niezwykle drobne fragmenty głosu" użytkowników zdolnego asystenta Alexa. To riposta na doniesienia Bloomberga, który to podawał, że próbki głosy wykorzystywane są do robót mających poprawić jakość działań Alexy.…...

Czytać..