TDR Explorer

Category: Jeśli Chcesz
17 lutego 2021

Częstym pytaniem wielu gości jest to, czy podczas wizyty w Tokyo Disney Resort powinni używać gotówki lub kart kredytowych. Albo gdzie znaleźć bankomaty do wypłaty pieniędzy. Podczas gdy oficjalna strona internetowa ośrodka zawiera świetne informacje na ten temat, niektóre z nich możemy uzupełnić praktycznymi poradami dotyczącymi doświadczenia w parku!

Japonia jest nadal głównie społeczeństwem opartym na gotówce. Jeśli zawsze będziesz mieć przy sobie gotówkę, nie będziesz mieć problemów w parkach ani poza nimi. W przeciwieństwie do wielu innych miejsc na świecie, noszenie dużych ilości gotówki jest w Japonii bardzo bezpieczne. Możesz nawet zgubić portfel i znaleźć go później bez utraty pieniędzy. Jak to dla uczciwości?

Podczas gdy używanie dużych banknotów, takich jak banknoty 50 i 100 dolarów w Ameryce Północnej, może podnieść brwi kasjera, używanie banknotów o wartości 10 000 JPY w restauracjach przy kasach nie jest problemem w Japonii i są akceptowane bez problemów. Typowe nominały rachunków obejmują:

 • 1000 JPY
 • 5000 JPY10 000 JPYBankomaty w Japonii

  Bankomaty należące do japońskich banków zazwyczaj nie akceptują zagranicznych kart debetowych lub kredytowych do wypłat gotówki lub zaliczek. Zamiast lokalizować najbliższy bank, aby wypłacić gotówkę, szukasz sklepu spożywczego lub poczty.

  Sklepy ogólnospożywcze to ogromna część japońskiej kultury. Służą jako centrum społeczności – miejsce, w którym można zdobyć jedzenie, opłacić rachunki i załatwić sprawy bankowe. W przypadku obcokrajowców bankomaty zlokalizowane w 7-11 sklepach są zazwyczaj najbardziej niezawodnymi przy dokonywaniu wypłat gotówki, ponieważ firma współpracuje z wieloma międzynarodowymi sieciami debetowymi i kredytowymi.

  W japońskich urzędach pocztowych znajdują się również bankomaty, które są połączone z wieloma głównymi światowymi sieciami debetowymi i kredytowymi.

  W całej Japonii można znaleźć 7–11 sklepów.

  Bankomaty w Tokyo Disney Resort

  Bankomaty zlokalizowane w parku Tokyo Disneyland

  Bankomat znajdujący się w Tokyo Disneyland Park nie akceptuje kart zagranicznych (z wyjątkiem Chin) do wypłat gotówki. Jak widać na naszym filmie, kiedy próbowaliśmy go użyć.

  7-11 bankomatów będzie wymagało od zagranicznych posiadaczy kart wypłaty pieniędzy w postaci wielokrotności 10000 jenów, podczas gdy bankomaty JP Bank pozwolą Ci wypłacać różne kwoty. Aby zaoszczędzić na opłatach z banku macierzystego, najlepiej jednorazowo wypłacić większą kwotę. Po prostu upewnij się, że wiesz, jaki jest kurs wymiany Twojego banku lub karty kredytowej na jena japońskiego, aby nie dać się zaskoczyć, gdy po powrocie do domu otrzymasz wyciąg bankowy!

  Jeśli chcesz wyciągnąć japońską walutę (jen) podczas pobytu w ośrodku. Udaj się do Iksipari (ich wersja Downtown Disney), a bankomat 7-11 znajdziesz na pierwszym piętrze w pobliżu centrum biletowego. Obejrzyj nasz filmik pokazujący, jak dojechać ze stacji Maihama.

  Karty kredytowe

  Możesz używać kart kredytowych do kupowania biletów do parków i towarów w sklepach takich jak Bon Voyage i sklepach w obu parkach. Jeśli masz posiłek przy stole lub ladzie, dobrym rozwiązaniem są również karty kredytowe. Jednak karty kredytowe nie są akceptowane w towarach lub w wózkach z żywnością ani w celu zakupu kart podarunkowych i znaczków.

  Jedno słowo przestrogi, jeśli używasz chipa i pinezki, możesz napotkać problemy, takie jak maszyny, które nie są w stanie poprawnie przetworzyć karty. Jeśli musisz skorzystać z kredytu, upewnij się, że pasek magnetyczny jest w doskonałym stanie. Jednak na wszelki wypadek najlepiej jest mieć przy sobie gotówkę.

  Karty debetowe

  W przeciwieństwie do Kanady i Stanów Zjednoczonych, karty debetowe będą działać tylko do wypłacania pieniędzy z bankomatów, a nie w punkcie sprzedaży.

  Wymiana walut

  Sumitomo Mitsui Banking Corporation na World Bazaar w Tokyo Disneyland Park

  Aby uzyskać najlepszy kurs wymiany, wymień jena w swoim banku, jeśli masz taką możliwość. Nie dokonuj wymiany na lotnisku, chyba że jest to absolutnie konieczne. Możesz również wymienić bezpośrednio w ośrodku w następujących lokalizacjach.

  • Sumitomo Mitsui Banking Corporation na World Bazaar w Tokyo Disneyland Park
  • Okna dla gości (wewnątrz i na zewnątrz parków)Prosimy sprawdzić ich stronę internetową, aby uzyskać aktualną listę walut akceptowanych do wymiany.

   Godziny otwarcia korporacji bankowej Sumitomo Mitsui na World Bazaar w Tokyo Disneyland Park

   Nie komplikuj

   Używaj gotówki zamiast kart kredytowych i wymieniaj pieniądze przed przyjazdem. Zmniejszy to poziom stresu podczas zwiedzania parków i ogólnie Japonii. To takie proste!

   Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi, daj nam znać! Subskrybuj TDR Explorer, aby otrzymywać najnowsze informacje o Tokyo Disney Resort.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy