Tauron utworzy infrastrukturę do magazynowania ciepla?

27 lipca, 2020
Category: system gospodarczy

*Spółka Tauron Dystrybucja we współpracy z chińskimi partnerami chce tworzyć infrastrukturę służącą magazynowaniu energii, np. na potrzeby elektrycznych samochodów. Przedsiebiorstwo podpisała umowę o współpracy w naszej sprawie sposród BIT Huachuang Electric Vehicle Technology. *

Chiński partner Taurona ma kilkunastoletnie doświadczenie we wdrażaniu stacjonarnych i mobilnych magazynów energii – wynika z informacji grupy Tauron.

System rozwijany w ramach tego projektu dzierzy wykorzystywać najnowszej generacji akumulatorki oraz stacje ładowania i wymiany akumulatorów. To 1-wszy tego typu plan w Polsce. Póki co ma mieć charakter ostentacyjny.

W projekcie wykorzystana będzie technologia powstała w wyniku współpracy strony polskiej z owymi partnerami chińskimi jak BIT (Beijing Institute of Technology), DIANBA jak i równiez MGL. Idzie o uzycie stacjonarnej jak i równiez mobilnej infrastruktury elektroenergetycznej az do magazynowania energii, wspierającej stabilizację pracy internecie elektroenergetycznej oraz niskoemisyjny transport z napędem elektrycznym.

a mianowicie _ Postanowiliśmy rozpocząć realizację pierwszego w naszym kraju projektu demonstracyjnego, mającego na celu upowszechnienie stosowania magazynów energii elektrycznej, w ponizszym technologii elektrycznego transportu drogowego _ a mianowicie wyjaśnił prezes grupy Tauron Dariusz Lubera, cytowany przy komunikacie prasowym.

Przedsięwzięcie posiada polegać na prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych, zas także na wdrożeniu katalogów efektów, zeby zdobyć praktyczne doświadczenie w dziedzinie najnowszych technologii magazynowania ciepla.

Grupa Tauron Polska Energia zajmuje się wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej jak i równiez ciepła, natomiast także wydobyciem węgla. Obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i wydaje sie jedną wraz z największych przedsiebiorstw w Polsce.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy