Sygnity ocenia na koszty utrzymania marży w stopniu 18-20 %

Sygnity ocenia na koszty utrzymania marży w stopniu 18-20 %
27 lipca, 2020
Category: gielda

Sygnity ocenia na utrzymanie marży brutto na sprzedaży w kolejnych kwartałach w stopniu 18-20 %. Spodziewane wydaje sie też dalsze obniżenie kosztów finansowych. Informatyczna grupa w wewnętrznych projektach zakłada, że zakończy wszystkie kwartały 2011 r. wraz z zyskiem w stopniu operacyjnym, ale nie ma pewności, że uda się halasuje zrealizować. Spółka podtrzymuje projekt wypracowania zysku operacyjnego po całym 2011 roku.

_ a mianowicie Spodziewamy się, że wysoki poziom marży brutto uda nam się utrzymać w najbliższych planach. Myślę, że marża może kształtować się w przedziale 18-20 proc. _ – powiedziała po konferencji wiceprezes Sygnity do kwestii finansowych Ilona Weiss.

Po I kw. 2011 r. marża brutto Sygnity wzrosła do stopnia 20, czterech proc. sposród porównaniu do 13 proc. rok wcześniej.

Weiss poinformował, że wzrost marży brutto wynikał metrów. in. ze wzrostu udziału produktów własnych w sprzedaży do 92 proc. z 84, siedmiu proc. rok kalendarzowy wcześniej oraz wzrostu utylizacji pracowników.

W ostatnim czasie grupa Sygnity zmniejszyła stopien zadłużenia zewnętrznego i zmieniła charakter oplacania obligacjami wraz z krótkoterminowych dzieki długoterminowe. Przy ocenie Weiss powinno to spowodować kolejny spadek kosztów finansowych w kolejnych kwartałach.

W Jak i równiez kw. 2011 r. ekipa Sygnity wypracowała 1, 37 zł zysku operacyjnego po porównaniu sluzace do 17, piec mln zł straty operacyjnej przed rokiem. Był to pierwszy zarobek operacyjny ekipy w zorganizowany w pierwotnym kwartale r. kalendarzowego przy ciągu ostatnich pięciu latek.

_ – W wlasnych wewnętrznych projektach zakładamy, że każdy kwartał w tym roku zakończymy z profitem na poziomie operacyjnym. Bardzo byśmy chcieli, żeby tak było, ale nie posiadamy jednak takowej pewności, gdyż np. przesunięcie harmonogramu realizacji jakiegoś projektu może przesunąć księgowanie przychodów i popsuć te zamiary _ – powiedziała Weiss.

Prezes Sygnity Norbert Biedrzycki podtrzymał dzieki plan zakończenia całego 2011 roku sposród zyskiem na poziomie operacyjnym.

Indeksy GPW po

Notowania surowców na świecie

Notowania GPW bez opóźnień jedynie w serwisie Mystock. pl

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy