Spokojny początek tygodnia

27 lipca, 2020
Category: rózne

14 USD próbuje dziś odrobić część ostatnich klesk i umacnia się wzgledem wszystkich głównych walut. Posiada to miejsce chociazby wobec japońskiego jena, który powinien w teorii zyskiwać po przegranej partii Shinzo Abe w typach municypalnych po Tokio, które potwierdzają solidny spadek poparcia dla obecnego rządu jednoznaczne wspierającego ultra luźną politykę monetarną prowadzoną przez Bank Japonii. Mimo to notowania USDJPY znajdują się w pobliżu odnotowanych przy ubiegłym tygodniu blisko 2-miesięcznych maksimów na poziomie 112. piecdziesiat. W przypadku notowań EURUSD obserwujemy natomiast próbę zejścia poniżej 1. 14, która może się udać jeśli najbliższe dane z USA zmniejszą obawy w odniesieniu do dalszego zacieśniania polityki monetarnej przez amerykańską Rezerwę Federalną. W dniu dzisiejszym przedstawimy wskaźnik ISM dla amerykańskiego przemysłu, a opublikowany przy piątek wskaźnik Chicago PMI nieoczekiwanie wzrósł w czerwcu aż do 65. 7 pkt. sposród 59. cztery pkt. i oczekiwanych 58. 0 pkt., co stwarza ryzyka wzrostowe dla nowoczesnego odczytu. Po dalszej części
tygodnia natomiast poznamy minutes z minionego posiedzenia FED, a w piątek czerwcowe dane z amerykańskiego sektora zatrudnienia. Patrząc zatem z punktu widzenia amerykańskiej waluty, której szeroki zestawienie w ubiegłym tygodniu spadł do najniższego poziomu od momentu 8 miesięcy, ma ona obecnie dobre warunku do tego aby zyskać na wartości.

W dniu dzisiejszym umieszczone są finalne dane PMI dla produkcji strefy ó, które aczkolwiek nie maja obowiazek wzbudzić już większej zmienności na rynku, gdyż wstępne wskaźniki potwierdziły stopniową poprawę koniunktury gospodarczej przy Eurolandzie. Po czwartek z kolei opublikowany pozostanie protokół wraz z ostatniego posiedzenia EBC, który będzie testowany pod kątem zaostrzenia retoryki przez Mario Draghiego. Patrząc jednak zbytnio zachowanie głównej pary walutowej w minionym tygodniu i dynamiczne wzrosty EURUSD zdaje się, że czynnik związany z ryzykiem bardziej restrykcyjnej polityki monetarnej znajduje się już w cenach. O ile w minutes z ostatniego posiedzenia EBC nie znalazły się jastrzębie wzmianki, moglibyśmy zobaczyć realizację zysków w parach wraz z euro.

Sytuacja rynkowa w początku tygodnia prezentuje się stabilnie, zmienność na głównych parach walutowych nie wykracza 0. 2%, a indeksy giełdowe próbują odrobić ubiegłotygodniowe straty. Wraz z względu jednakze na jutrzejsze święto w USA i długi koniec tygodnia płynność na początku tygodnia może być niższa, a pod nieobecność amerykańskich inwestorów trudno będzie o większe zmiany na rynku akcyjnym. O poranku notowania kontraktu terminowego na S&P 500 zyskują kilka punktów i znajdują się troche powyżej 2420 pkt. Natomiast, notowania złota na skutek jastrzębich komentarzy ze strony największych banków centralnych spadają az do 1235 USD za uncję, gdzie zachodzi wsparcie poprowadzone po minionych minimach i 200-sesyjna średnia. Przełamanie tych poziomów otworzy drogę w kierunku 1215 USD gdzie znajdują się majowe minima.

Tags: forex