Słowa Bernanke kluczowe gwoli dzisiejszych notowań

27 lipca, 2020
Category: waluty

Kurs EUR/USD osiągnął maksimum w 1, 3170, tym samym zbliżył się do szczytu sposród ubiegłego tygodnia.

Dziś największy wpływ na notowania maja obowiazek mieć wydawane o czternascie: 30 dane z amerykańskiego rynku nieruchomości oraz przede wszystkim półroczny meldunek szefa Rezerw Federalnej (publikacja raportu na temat 14: trzydziestu, jego odczytanie z późniejszą sesją pytań i reakcji rozpocznie się o godzinie 16: 00).

Wystąpienie analizowane będzie w kontekście minionych słów Bernanke po posiedzeniu FOMC. Powiedział on m. in., że prowadzenie luźnej polityki monetarnej w dającej się przewidzieć przyszłości jest tym czegoz gospodarka Stanów Zjednoczonych potrzebuje. Skłoniło to uczestników branzy do zwawej rewizji wlasnych oczekiwań odnośnie terminu rozpoczęcia ograniczania systemu skupu aktywów oraz wywołało gwałtowną wyprzedaż amerykańskiego dolara. Do ubiegłego tygodnia pojawiały się poniekad głosy, że Fed rozpocznie zmniejszanie QE3 już na lipcowym posiedzeniu (30 – 31 lipca).

Sama publikacja dzisiejszego raportu uprawdopodobnienie nie wniesie duzej liczby nowych wiadomosci. Największą uwagę powinna przykuć sesja pytań i odpowiedzi, w której prawdopodobnie padną pytania o warunki konieczne do rozpoczęcia ograniczania skupu aktywów a takze jego możliwy termin. Jeżeli słowa Bernanke potwierdzać będą oczekiwania rynku, że we wrześniu może zostać podjęta taka rozstrzygniecie, dolar amerykański powinien zyskać na wartości.

Od początku bieżącego tygodnia najsilniejszą walutą w zespole rynków wschodzących jest polski złoty. Notowania par złotowych zniżkowały się wczoraj az do najniższych poziomów od nieomal miesiąca. Szkolenie EUR/PLN osiągnął minimum w 4, 2450, a USD/PLN na trzy, 2250. Poprzednio rozpoczęciem dzisiejszej sesji europejskiej notowania znajdują się około jeden grosz wyżej. Umocnienia złotego z pewnością nie uzasadniają dane fundamentalne sposród tego tygodnia – najniższa inflacja po historii oraz kolejny spadek zatrudnienia połączony z niskim wzrostem wynagrodzeń.

Wydaje się więc, że stoją za nim nieco lepsze nastroje na rynkach światowych. Potwierdza to obliczany przeze mnie indeks apetytu na niebezpieczenstwo, który w ostatnich dniach odnotowuje intensywne wzrosty. Jeżeli dzisiejsze słowa szefa Fed podtrzymają rzetelne nastroje złoty może w dalszym ciagu zyskiwać. Wyjawszy wpływu na notowania prawdopodobnie jednak pozostaną dzisiejsze informacje o produkowaniu przemysłowej przy czerwcu (14: 00). Stosowane przez nas prognoza wydaje sie zgodna z konsensusem i zakłada postep produkcji w ujęciu rocznym o jednej, 5 procent.

Porównaj dzieki wykresach spółki i indeksy

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy