SLD uruchamia „Zegar Tuska”. Zostało 251 dni

SLD uruchamia „Zegar Tuska”. Zostało 251 dni
Author:
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

SLD domaga się od rządu pomocy osobom żyjącym na granicy ubóstwa. Koszty żywności i koszty utrzymania mieszkań w Polsce cały czas rosną, argumentuje. Rozwój cen i niezrealizowane obietnice rządu posiada pokazywać witryna internetowa _ Czasomierz Tuska _, którą SLD planuje uruchomić.

Dziś SLD uruchomił natomiast zegar odmierzający termin, który pozostał rządowi PO-PSL do końca kadencji. Posłanka Sojuszu Anna Bańkowska w konferencji prasowej w Sejmie zwróciła się z apelem do rządu o podjęcie działań przy związku sposród rosnącym w Polsce ubóstwem.

Zaznaczyła, że ceny żywności oraz koszty utrzymania mieszkań w Polsce cały czas rosną, a rząd nie podejmuje żadnych działań, aby pomóc osobom żyjącym na granicy ubóstwa, których, według niej, jest już ponad 3 miliony.

Jak podkreśliła, rząd mimo zapowiedzi, że _ wszystkim będzie żyło się lepiej _, nie skorzystał z ustawowego prawa i nie podwyższył kryteriów uprawniających do uzyskania świadczeń socjalnych.

_ – Doszliśmy już do absurdów, mianowicie najniższe świadczenie emerytalno-rentowe jest dużo niższe od minimum socjalnego. Kryterium uprawniające do wsparcia społecznej jest poniżej poziomu egzystencji, czyli żeby dostać choć groszową pomoc, powinno sie mieć dochód, który skazuje człowieka dzieki całkowity niebyt ekonomiczny _ – powiedziała Bańkowska.

Bańkowska poinformowała także, że marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna odrzucił złożony poprzez SLD konkluzja o informację rządu odnosnie tematu przeciwdziałania skutkom tegorocznej podwyżki VAT na rzecz osób najuboższych.

Rzecznik SLD Tomasz Kalita zaprezentował jakkolwiek zegar odliczający czas rządowi PO-PSL. _ – 251 dni – tyle zostało panu premierowi Donaldowi Tuskowi na pracę jego rządu. W najbliższych tygodniach będziemy przed rozpoczęciem każdej ważniejszej konferencji prasowej prezentować, jakim sposobem zmieniły się na przestrzeni kilku ostatnich latek wskaźniki wartosci ważnych produktów, wskaźniki społeczno-gospodarcze, czyli jak rząd Donalda Tuska pracował przez te ostatnie 3 lata _ – powiedział.

Zapowiedział też uruchomienie strony _ Czasomierz Tuska _. _ – Ten licznik pokazuje, że czas przemija bezpowrotnie. Zostanie z zapowiadanej ofensywy wylacznie garstki ustaw służy naprawde naprawdę jednemu, doczołganiu się do końca kadencji, zeby ponieść jak najmniejsze straty polityczne _ – podkreślił wiceszef lokalu SLD Firm Wikiński.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy