Sky Tronic zrealizuje wzór dla Grupy Pietrucha w zakresie Startup Spark

Sky Tronic zrealizuje wzór dla Grupy Pietrucha w zakresie Startup Spark
Author:
27 lipca, 2020
Category: gielda

„Sky Tronic rajcuje udział w akceleracji przy projekcie Startup Spark, który funkcjonuje przy Łódzkiej Osobliwej Strefie Gospodarczej. W ramach akceleratora, spółka Sky Tronic wykona rozwiązanie, które jest odpowiedzią na wyzwania biznesowe polozone przez duże przedsiębiorstwo – partnera startupu, inwestora Łódzkiej Strefy a mianowicie jakim wydaje sie byc Grupa Pietrucha. W efekcie przeprowadzony zostanie uklad Mini-UAV z oprogramowaniem sterującym, który posłuży do sprawdzania obiektów i wspierania akcji poszukiwawczo-ratowniczych. Opracowane urządzenie umożliwi, m. in. zbieranie danych drogą radiową z obiektów naziemnych, takich jak stacje pomiarowe oraz opaski monitorujące funkcje życiowe osób poszkodowanych po wypadkach czy w katastrofach naturalnych” a mianowicie czytamy przy komunikacie.

„Cieszymy się, że projekt Sky Tronic został zakwalifikowany do programu akceleracyjnego Startup Spark. Dzięki współpracy uzyskamy nie tylko wsparcie pieniezne, ale i plik usług eksperckich z doświadczonymi mentorami a takze dostęp sluzace do infrastruktury jak i równiez wiedzy zespołów badawczych Grupy Pietrucha” – powiedziała członek zarządu Sky Tronic Justyna Gudaszewska, cytowana w komunikacie.

„Dla Grupy Pietrucha unowoczesnienie to podstawa biznesu, totez przykładamy dużą wagę do współpracy ze startupami. Z doświadczenia wiemy, że w drodze tej współpracy mogą powstać rzeczywiste innowacyjne rozwiązania. Razem ze Sky Tronic będziemy dążyć, aby po przyszłości oryginalny system mini-UAV był szeroko wykorzystany jako element rozwojowy w ukladach mikromodułu oznakowania poszkodowanego, systemu ewakuacji i ratowania życia, systemach pre-medical (szybkiej, ogólnej diagnostyki formy człowieka) z funkcją zlokalizowania obiektu jak i równiez człowieka w trudno dostępnym terenie” a mianowicie powiedział dyrektor Centrum Badań i Rozwoju w Grupie Pietrucha Krzysztof Różanowski, cytowany po komunikacie.

Startup Spark to projekt mający na celu wspieranie startupów w dążeniu do komercjalizacji. To cos wiecej niz program akceleracyjny, ale również ekosystem łączący środowisko startupowe z dużymi przedsiębiorstwami. Akcelerator współpracuje wraz z 7 partnerami, w tym inwestorami ŁSSE, tj. Procter&Gamble, Albea Poland Sp. z o. o., Radio Łodź S. A., Wielton S. Natomiast., PGE S. A., Grupa Pietrucha oraz Ericsson.

„Współpraca z Grupą Pietrucha okresla dla nas możliwość komercjalizacji i skalowania wspólnie opracowywanych pionierskich rozwiązań dzieki skalę światową. Jest to jednocześnie unikalna mozliwosc do wzrostu własnych umiejętności biznesowych” – dodała Gudaszewska.

Wiceprezes Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Agnieszka Sygitowicz wskazała, że sluzace do akceleratora Startup Spark zgłosiło się wiecej niz 350 projektów, z czego do systemu wybrano do tego momentu 25 najbardziej innowacyjnych startupów, wśród tych propozycji spółkę Sky Tronic, która jako naczelna na świecie pracuje morzem komercjalizacją pojetnego systemu operowania i stabilizacji lotu na rzecz dronów przy trudnych warunkach atmosferycznych, przy uzyciu elementów sztucznej inteligencji.

„Jesteśmy dumni, że polskie rodzime firmy otwierają się dzieki innowacje. Ekipa Pietrucha polepsza swoją działalność na całym świecie, totez chęć współpracy ze startupami, w tym prężnie działającym Sky Tronic, to dobry kierunek. W naszej współpracy Łódzka Strefa wydaje sie byc łącznikiem pomiędzy korporacją a młodym biznesem: pomagamy zdiagnozować potrzeby, wyszukać najlepsze rozwiązania, a nastepnie rozwinąć je i dopasować do koniecznosci naszych Partnerów” – podkreślił prezes ŁSSE Marek Michalik, cytowany w komunikacie.

Sky Tronic wydaje sie byc spółką technologiczną typu „spin-off”, zawiązaną przez pracowników naukowych i absolwentów Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Instytut Transferu Technik, spółkę celową zarządzającej prawami własności intelektualnej i przemysłowej Politechniki Wrocławskiej.

Specjalizuje się w sporzadzaniu nowoczesnych technik dla bezzałogowych statków powietrznych. Inicjatywy przedsiebiorstwa Sky Tronic w zakresie przygotowania nowych bezzałogowych platform latających opierają się na pionierskim systemie sterowania i stabilizacji lotu gwoli dronów, umożliwiającym precyzyjny ruch podczas silnego wiatru i przenoszenia ładunków, wykorzystujący autorskie algorytmy logiki rozmytej FLC (ang. Fuzzy Logic Controller). Firma będzie rozwijać oryginalne bezzałogowe statki powietrzne w oparciu o własne zastrzeżone urzadzenia ochronne do zastosowań specjalistycznych dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne i ratowanie życia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy