Sikorski twierdzi do integracji z UE

Sikorski twierdzi do integracji z UE
Author:
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

Szefowie dyplomacji Lokalny i Szwecji, Radosław Sikorski i Carl Bildt, we wspólnym artykule zamieszczonym m. in. dzieki Ukrainie, Białorusi i po Mołdawii przekonywali kraje Partnerstwa Wschodniego poprzednio szczytem przy Wilnie, że integracja z UE zapewnia istotne korzyści.

Zapowiedzieli też, że badz oni osobiście, albo pozostali przedstawiciele ministerstw spraw obcych Polski jak i równiez Szwecji odwiedzą przed listopadowym szczytem kazde stolice Partnerstwa Wschodniego.

Artykuł _ W drodze az do pełnej Swiata _ ukazał się metrów. in. w niezależnych gazetach internetowych _ Ukrainska Nie myle sie _ jak i równiez _ Biełorusskije Nowosti _ oraz po mołdawskim wersji dziennika _ Adevarul _ przed wspólną wizytą obu szefów dyplomacji w Kiszyniowie, Kijowie jak i równiez Tbilisi.

Ministrowie przypominają w nim, że w wiosnę 2009 r. pierwotnego kraje rozpoczęły prace nad Partnerstwem Wschodnim, _ które w zamyśle miało stanowić bardziej ambitną strategię Ue wobec sześciu państw Europy Wschodniej, dążących do zacieśnienia stosunków sposród Unią _.

_ – Dzisiaj – pięć latek później a takze w przededniu trzeciego szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie – wyruszamy w podróż, podczas której my lub nasi reprezentanci odwiedzimy stolice państw Partnerstwa Wschodniego: Kiszyniów, Kijów, Tbilisi, Baku, Erywań i Mińsk _ a mianowicie piszą szefowie dyplomacji.

Zapowiadają, że w trakcie tych wizyt opowiedzą na temat, co już zostało osiągnięte, oraz o tym, co należy zrobić w celu pełnej realizacji programu Partnerstwa Wschodniego. Według nich glównie niezbędne wydaje sie byc _ zaangażowanie na rzecz wspólnych wartości _ w panstwach uczestniczących po PW a takze wspólne wysiłki wszystkich grup społeczeństwa. _ Autentyczna transformacja nastąpi jedynie w panstwach, które opowiedzą się zbyt przeprowadzeniem odmian _ – podkreślili.

Wezwali Białoruś do zwolnienia więźniów politycznych, natomiast innych partnerów do _ odżegnania się od selektywnej sprawiedliwości _. Zaznaczyli, że oczekują od momentu Ukrainy _ decydującego kroku, który zezwoli UE dzieki podpisanie dokumenty urzedowe stowarzyszeniowej po Wilnie _.

_ – Ponieważ często gościmy w Europie Wschodniej, zdajemy sobie sprawę z faktu, że niektóre z tychze działań mogą być trudne. Spełnienie postulatów Unii Europejskiej może się wiązać z wyrzeczeniami, a na rzecz niektórych poniekad ze stratami. Jesteśmy jednak głęboko przekonani, że korzyści są większe i że warto podjąć ten wysiłek _ a mianowicie napisali Sikorski i Bildt.

Argumentowali, że wszystkie doswiadczenia oraz zdobyte doświadczenie przemawiają na korzyść UE jak i równiez świadczą na temat ekonomicznych korzyściach w długoterminowej perspektywie.

_ – Ściślejsza integracja sposród Unią posłuży jako kotwica reform. Dostosowywanie prawodawstwa do dorobku prawnego UE może być źródłem frustracji, jednak przykłady kolejnych krajów dowodzą, że przebieg ten przysparza się do zwiększania dobrobytu, podnoszenia dochodów i naprawy warunków życia zwykłych mieszkancówrezydentów _ – przekonywali obaj politycy, obiecując przy tym wsparcie finansowe, które będzie naszym większe, im głębsze reformy zostaną zrealizowane w danym państwie.

Wszystkie państwa Partnerstwa Wschodniego _ muszą zrozumieć, że decyzja o ich przyszłości zostanie podjęta na miejscu, nie zaś w Warszawie, Sztokholmie badz Brukseli. Faktorem, który w ostatecznym rozrachunku zdeterminuje intensywność ich stosunków z UE będzie zakres ich zaangażowania _ a mianowicie zaznaczyli dyplomaci. _ Dlatego im wiecej przekonywająca będzie agenda europejskich reform i im w wyzszym stopniu ambitna ścieżka integracji europejskiej, tym bardziej realistyczna stanie się nasza wizja pełnej i wolnej Europy _ a mianowicie zakończyli ministrowie.

Czytaj więcej w

  • Dla kogo pomoże Nasz kraj? MSZ ogłasza plan
  • Sikorski nie chce zimnej walki z Rosją
  • Sikorski nie zaakceptowac stara się o posady w NATO
  • Sikorski odwiedzi Rumunię i Wielką Brytanię

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy