Sarkozy bagatelizuje decyzję S&P o obniżce ratingu

Author:
27 lipca, 2020
Category: system gospodarczy

Prezydent Francji oświadczył, że należy zachować _ zimną krew _ wobec decyzji filii ratingowej S&P w sprawie obniżki ratingu m. in. Francji. Sarkozy wypowiadał się na wspólnej rady z premierem Hiszpanii Mariano Rajoyem.

Głównym zagadnieniem wizyty Sarkozy’ego w Madrycie był recesja zadłużeniowy. _ – Bezprecedensowy kryzys, w obliczu którego stoimy, wymusza na nas redukcję wydatków, redukcję deficytu, lecz także potrzebę znalezienia oryginalnych źródeł postepu poprzez poprawę konkurencyjności _ – oświadczył prezydent Francji. W tym trudnym czasie _ Francja chce współpracować z Hiszpanią _ – dodał Nicolas Sarkozy.

Z kolei nieznany, konserwatywny premier Hiszpanii Mariano Rajoy zapewnił o poparciu swojego panstwie dla datku od sprawie finansowych, o który zabiega Francja. Rajoy po przy jednym spotkaniu pierwszy przyjął gościa z zagranicy od objęcia stanowiska na koniec grudnia 2011 roku.

W piątek agencja ratingowa Standard&Poor’s obniżyła ocenę wiarygodności dziewięciu krajów strefy euro. W tej grupie znalazły się Francja jak i równiez Hiszpania, ale obaj politycy w poniedziałek starali się bagatelizować wagę tej woli.

_ a mianowicie W gruncie rzeczy niczego to nie zaakceptowac zmienia _ – oświadczył Sarkozy. Zaapelował, by dzieki _ tego rodzaju decyzje reagować z zimną krwią _, bez popadania w panikę.

– _ We Francji i – jak sądzę – przy Hiszpanii to nie filie ratingowe definiują politykę ekonomiczną naszych krajów _. _ Najważniejsze, by każdy kraj podążał własną drogą _ – dodał Rajoy.

Sarkozy poinformował też, że planowane na piątek spotkanie po Rzymie wraz z włoskim premierem Mario Montim i niemiecką kanclerz Angelą Merkel zostało przełożone na luty. Konkretnej daty jednak nie podano.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy