Rynek liczyły na więcej. Ciekawa odpowiedz na dolarze

27 lipca, 2020
Category: waluty

Treść protokółu wraz z posiedzenia FMOC umocniła amerykańskiego dolara. Kurs EUR/USD zniżkował poniżej 1-wsza, 37. Znaczną część wcześniejszego wzrostu wartości wymazała polska waluta. Warsztaty EUR/PLN wedlug odnotowaniu minimalna wartosc na czterech, 1680, powrócił powyżej cztery, 18. Natomiast USD/PLN odbił się od momentu 3, 0250 i wzrósł powyżej trzech, 05.

Dziś oprócz sentymentu dyktowanego protokołem z posiedzenia FOMC, największy wpływ na rynek mogą mieć odczyty stopy bezrobocia i inflacji ze strefy euro (11: 00) a takze liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych (13: 30) i indeksu Chicago PMI (14: 45) z USA.

Zgodnie z oczekiwaniem parametry polityki pieniężnej w USA pozostały niezmienione. To zgodne z naszym scenariuszem bazowym, przy którym zakładamy, że FOMC zdecyduje się na wychodzenie z QE3 na koniec Jak i równiez kw. przyszłego roku. Rozstrzygniecie o pozostawieniu skupu aktywów w wysokości 85 mld dolarów miesięcznie jest podyktowana serią gorszych danych. Zbyt pracy a mianowicie najuważniej monitorowana przez FOMC część ekonomii – złapał zadyszkę, zas najlepiej obrazują to słabsze od oczekiwań przyrosty zatrudnienia. Spada wprawdzie stopa bezrobocia, jednak wpływ na to posiada kurczenie się zasobu osób aktywnych zawodowo. Mimo tegoz treść protokołu była skromniej _ gołębia _ niż oczekiwano, jak przełożyło się na umocnienie dolara jak i równiez spadki na Wall Street.

W weryfikacji bieżącej sytuacji, pogorszeniu uległa w zasadzie tylko sytuacja w dziedzinie nieruchomości, gdzie Komitet zauważył spowolnienie ożywienia. Można natomiast powiedzieć, że pewnemu polepszeniu uległy perspektywy gospodarki. Przy protokole albowiem nie zostały wspomniane (tak jak to miało miejsce w poprzednich miesiącach) ryzyka na rzecz wzrostu ekonomicznego i rynku pracy, które niesie za sobą zacieśnienie warunków monetarnych. Odzew rynku była efektem wyraźnego zaskoczenie treścią protokołu. Wcześniej bowiem mówiło się, że FOMC zwróci uwagę dzieki serię słabych danych sposród gospodarki i możliwe negatywne skutki na rzecz wzrostu ekonomicznego z powodu minionego zawieszenia prac administracji rządowej. Uważamy, że w perspektywie następnych tygodni cały czas aktualne są czynniki osłabiające amerykańską walutę. Przypominać o nich musza kolejne słabsze dane sposród USA, które będą ciążyć notowaniom dolara. Jednak tak samo jak pisaliśmy przy poniedziałek, przy krótkim terminie silne nabycie rynku może doprowadzić do głębszej sprawdzenia.
Kraj kwitnacej wisni: osłabienie jena kwestią periodu

Podobnie jak wczoraj Federalny Komitet Otwartego Sektorze, na zakończonym dziś ponad ranem posiedzeniu, Bank Japonii nie zmienił parametrów strategii pieniężnej. Głównym celem i zobowiązaniem BoJ pozostaje zwiększanie bazy monetarnej o szescdziesieciu – 70 mld jenów rocznie, naprawde by wzrosła ona az do 270 bln jenów na koncu 2014 r.. W półrocznym raporcie nt. perspektyw produkcji władze monetarne obniżyły z kolei prognozę wzrostu na ten rok z 2, 8 do 2, 7 proc. oraz podniosły na przyszły z jednej, 3 do 1, 5 proc.

Przy reakcji w te wiadomosci jen odrobił część klesk wywołanych publikacją protokołu wraz z posiedzenia FOMC. Uważamy jednak, że nastepna fala deprecjacji jena jest jedynie kwestią czasu. Musi do tej dziewczyny dojść w pierwszych miesiącach przyszłego roku kalendarzowego, kiedy to Fed rozpocznie wychodzenie sposród luzowania ilościowego, a BoJ ogłosi do niej kolejną rundę.

Porównaj w wykresach spółki i indeksy

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy