RN TVP odrzuciła większość kandydatur na szefów ośrodków regionalnych TVP

27 lipca, 2020
Category: odmienne

*Rada Nadzorcza TVP odrzuciła większość rekomendowanych wcześniej przez zarząd spółki kandydatur na szefów regionalnych ośrodków telewizji. Poparcie Rady uzyskała jedynie Maria Kudroń, która zostanie swiezym dyrektorem ośrodka TVP3 po Bydgoszczy. *

Kudroń – dziennikarka telewizyjna a mianowicie zastąpi przy Bydgoszczy Macieja Grześkowiaka, który objął to stanowisko w grudniu 2005 r. W połowie czerwca Grześkowiak został szefem sztabu organizacyjnego Mistrzostw Europy po Piłce Nożnej Euro 2012.

TVP nie ujawnia imion kandydatów dzieki szefów pozostałych ośrodków. Według wcześniejszych doniesień medialnych mieli nimi być: Marcin Kubiński na dyrektora TVP3 Warszawa, Alicja Grzymalska – TVP3 Wrocław, Dominik Tarczyński – TVP3 Szczecin, Michał Likowski – TVP 3 Łódź oraz Tadeusz Górczyk a mianowicie TVP3 Rzeszów.

Według mediów, stanowiska przy ośrodkach posiadali stracić dyrektorzy, którzy otrzymali nominacje zbytnio czasów prezesa Jana Dworaka, a zastąpić mieli pierwotnego działacze LPR i Młodzieży Wszechpolskiej (np. Kubiński był prezesem MW).

Jak pisał „Dziennik”, mimo że zarząd „rekomendował w kierownicze posady w ośrodkach regionalnych jednostki związane z Ligą Naszych Rodzin” sprzeciw wobec tychze kandydatur wyrażał prezes Andrzej Urbański. To z kolei „miało zdenerwować polityków LPR” przez co pojawiły się pogłoski o możliwym odwołaniu Urbańskiego.

LPR krytykowała też Urbańskiego za propozycję powtykania do jesiennej ramówki TVP programu Sławomira Sierakowskiego a mianowicie redaktora naczelnego „Krytyki Politycznej”. O zajęcie stanowiska po tej sprawie zaapelowali przy sobotę az do Rady Nadzorczej TVP posłowie LPR Krzysztof Bosak jak i równiez Daniel Pawłowiec. Ich zdaniem „Krytyka Polityczna” jest pismem „niebezpiecznym jak i równiez szkodliwym politycznie” oraz „pornografią w najczystszej postaci”.

Posłowie zarzucali też, że wraz z informacji drukowanych wynika, iż miałby to być „najdroższy program publicystyczny w tv publicznej” i porównali „Krytykę Polityczną” do serwisu Redwatch, propagującego treści rasistowskie. Sierakowski zapowiedział już, że zbytnio tę wypowiedź złoży pozew przeciwko LPR o ochronę dóbr wlasnych.

Sekretarz Wskazówki Nadzorczej TVP Janusz Niedziela powiedział PAP, że nie zna stanowiska Ligi co do Sierakowskiego, zaznaczył jednak, że Rada pytała w poniedziałek Urbańskiego na temat ten system. „Prezes powiedział, że żadne porozumienie w tej dziedzinie nie zostało podpisane, po związku wraz z tym wszystkie spekulacje w ten sprawa są wczesne i nie zaakceptowac wynikają ze stanu faktycznego” – powiedział Niedziela.

Pokrewne stanowisko przedstawiła wcześniej rzeczniczka TVP. Przy przesłanym PAP komunikacie informowała ponadto, że oprócz rozmów z Sierakowskim – negocjacje trwają też z innymi publicystami, w tym Joanną Lichocką, Grzegorzem Górnym, Janem Wróblem, Jerzym Zalewskim, Rafałem Natomiast. Ziemkiewiczem. Przewodzone są też rozmowy dotyczące przywrócenia na antenę TVP programu Barbary Czajkowskiej. „Negocjacje z tymi dziennikarzami znajdują się na tym samym kroku, co ustalenia w sprawie planu red. Sierakowskiego” – stwierdzał komunikat TVP. (PAP)

js/ wkr/ mag/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy