Relacje inwestorskie

17 lutego 2021

IR Nav

link Warunki użytkowaniaCHARLOTTE, NC, 1 lipca / PRNewswire / – Bank of America Corporation zakończył dziś zakup Countrywide Financial Corp., aby stworzyć wiodącego w kraju inicjatora i usługodawcę hipotecznego.

Bank of America skoncentruje się na odpowiedzialnym udzielaniu kredytów mieszkaniowych, służąc jako wiarygodne źródło kredytów hipotecznych dla amerykańskiego konsumenta. Bank of America pomoże również nowym i obecnym klientom w doborze odpowiedniego produktu do ich potrzeb.

Kredyty hipoteczne to jeden z trzech głównych konsumenckich produktów finansowych, obok depozytów i kart kredytowych, powiedział prezes i dyrektor naczelny Bank of America Kenneth D. Lewis. Zakup ten znacząco zwiększa udział Bank of America w rynku nieruchomości konsumenckich, a ponieważ łączą się nasze firmy, wierzymy, że Bank of America odniesie korzyści z doskonałych systemów i szerokiej sieci dystrybucji, która zaoferuje więcej sposobów zaspokojenia potrzeb kredytowych naszych klientów.

Jak wcześniej ogłoszono w kwietniu, Bank of America planuje oferować następujące rodzaje kredytów hipotecznych z pierwszym zastawem: pożyczki zgodne ze standardowymi wytycznymi przedsiębiorstw sponsorowanych przez rząd i rząd, w tym pożyczki FHA i VA oraz inne pożyczki przeznaczone na niskie i umiarkowane – pożyczkobiorcy; pożyczki niezgodne z warunkami, których oczekuje się, że nie spowodują większego ryzyka niespłacenia niż pożyczki zgodne z warunkami; kredyty hipoteczne o stałym i zmiennym oprocentowaniu wyłącznie z oprocentowaniem, które są objęte minimalnym 10-letnim okresem wyłącznie odsetkowym, co zmniejsza możliwość wystąpienia krótkoterminowego szoku związanego z płatnością, oraz ARM na czas określony, które zapewniają kredytobiorcom niskie stopy początkowe z bezpieczeństwem stałych płatności, z zastrzeżeniem zabezpieczeń przed gwałtownymi wzrostami kwot płatności.

Bank of America powtórzył, że będzie kontynuował swoją ugruntowaną od dawna politykę niepodawania kredytów hipotecznych subprime. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Bank of America zaprzestanie udzielania niektórych nietradycyjnych kredytów hipotecznych – w tym pożyczek z opcją ARM. Znacząco ograniczy również niektóre inne nietradycyjne kredyty hipoteczne, takie jak niektóre pożyczki o niskiej dokumentacji, i wprowadzi z czasem wzmocnioną ochronę kredytobiorców w ramach procesu przejścia.

Obecni klienci Countrywide ostatecznie uzyskają dostęp do szerokiej gamy konsumenckich produktów finansowych, takich jak karty kredytowe i usługi depozytowe.

Teraz zaczynamy łączyć obie firmy i przygotowujemy się do wprowadzenia naszej nowej nazwy i sposobu działania – powiedziała Barbara Desoer, prezes połączonych firm hipotecznych, kredytów mieszkaniowych i ubezpieczeń. Mamy okazję odnowić zaufanie Ameryki do właścicieli domów, oferując niezrównane możliwości dostarczania produktów, których nabywcy domów potrzebują i rozumieją, a także zapewnić klientom prosty proces i obsługę, której oczekują.

Firma potwierdziła, że ​​jej połączony krajowy oddział zajmujący się kredytami konsumenckimi będzie miał siedzibę w Calabasas w Kalifornii. Połączona firma rozpocznie wprowadzanie produktów hipotecznych i akcji do domu pod marką Bank of America do połowy 2009 roku.

Firma spodziewa się znacznych oszczędności kosztów dzięki połączeniu obu firm. Obniżki kosztów będą pochodzić z różnych źródeł, w tym z likwidacji stanowisk ogłoszonych w zeszłym tygodniu oraz z redukcji nakładających się kosztów technologii, dostawców i marketingu. Ponadto oczekuje się, że firma odniesie korzyści, wykorzystując swój szeroki zestaw produktów do pogłębienia relacji z obecnymi klientami Countrywide.

Zgodnie z warunkami umowy, akcjonariusze Countrywide otrzymali 0,1822 akcji Bank of America w zamian za każdą akcję Countrywide.

Jak ogłoszono wcześniej w kwietniu, Bank of America będzie realizować nowy cel, jakim jest pożyczanie i inwestowanie 1,5 bln USD w rozwój społeczności w ciągu następnych 10 lat, począwszy od 2009 r. Celem będzie skupienie się na przystępnych cenach mieszkaniowych, rozwoju gospodarczym oraz pożyczkach konsumenckich i małych firm oraz zastąpienie istniejące cele rozwoju społeczności obu firm.

Bank of America ogłosił również wcześniej pakiet 35 milionów dolarów na ochronę sąsiedztwa i zapobieganie przejęciu przez obie firmy, koncentrując się na dotacjach i tanich pożyczkach, aby pomóc lokalnym i krajowym organizacjom non-profit zaangażowanym w zapobieganie przejęciom i zakupie pustych domów jednorodzinnych w celu ochrony sąsiedztwa. Połączona firma zmodyfikuje lub zrealizuje około 40 miliardów dolarów w trudnych kredytach hipotecznych w ciągu najbliższych dwóch lat, a wysiłki te pozwolą zatrzymać około 265 000 klientów w ich domach. Łączny personel ds. Łagodzenia strat zostanie utrzymany na poziomie ponad 3900 przez co najmniej rok.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy