Rawlplug pragnie wejść na rynek AMERYCE

Rawlplug pragnie wejść na rynek AMERYCE
27 lipca, 2020
Category: gielda

Rawlplug potrzebuje wejść ze swoimi towarami na zbyt USA i obecnie pertraktuje kontrakt wraz z potencjalnym konsumentem. Spółka mierzy nadal w kilkunastoprocentowy wzrost wyników w ’15 a mianowicie poinformował na konferencji Radosław Koelner, prezes spółki.

– Stany Zjednoczone to sektor, który nasza firme zajmuje. Przeprowadziliśmy już konkretne rozmowy, będąc na jarmarkach w Chicago w zeszłym roku. Wkonujemy nasze prac nad tymze bardzo mocno i myślę, że az do roku lub półtora uruchomimy zupełnie nową ofertę produktową na Stany Zjednoczone a mianowicie powiedział Radosław Koelner.

– Spółka Lowe’s to wlasny potencjalny oryginalny klient na rynku amerykańskim. Negocjujemy z nimi kontrakt. To bardzo duża sieć, która posiada 1470 sklepów budowlanych na terenie NA JUKATAN. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku będę miał rzetelne wieści, poniewaz wartość tego kontraktu jest znacząca a mianowicie dodał.

Prezes powiedział, że w perspektywie kilku najbliższych lat widzi duży potencjał na amerykańskim rynku.

Koelner podtrzymał także, że mierzy na kilkunastoprocentowy wzrost wyników w 2015 roku. Mimo spadku sprzedaży na rynku rosyjskim i ukraińskim, z optymizmem patrzy w rynki wschodnie.

– Rosjanie zbiednieli, czuć tam ogromny niepokój, wydaje sie bardzo duży problem z finansowaniem, zatory płatnicze wewnątrz tego branzy są skandaliczne. Niemniej jednak ten i przyszły rok nie będzie tragiczny, spadek sprzedaży już się odbył, w tej chwili sprzedaż winna się utrzymywać – powiedział. Przychody w branzy ukraińskiego spadły średniorocznie o 14 proc. W przypadku Rosji spadek wyniósł 7 proc.

Spółka, dla poprawy wyników, planuje rozwój wolumenu sprzedaży do koncernów motoryzacyjnych, który może przynieść kilkanaście mln euro przychodu w 2015 roku.

– Chcemy postarać się o nowe wyroby. Te aktualne zapewniają naszej firmie powtarzalny obrót, my aczkolwiek chcemy zwiększyć ten wolumen sprzedaży – powiedział Koelner.

Rawlplug wyprzedaje produkty sluzace do Volkswagena, BMW, Mercedes-Benz, Forda i Volvo. Spółka planuje także ekspansję na rózne rynki zagraniczne.

– Działamy w oparciu na temat dwa wzory prowadzenia aktywności za granicą. Pierwszym jest model naszych spółek zależnych, a innym elementem są dystrybutorzy. Dotyczy to krajów, w których nie rozstrzygamy się w własną strukturę, ale dzieki budowanie relacji z partnerami, pełniącymi rolę wyłącznego dystrybutora naszych produktów – powiedział prezes.

Dzieki przełomie 2014 i 2015 roku Rawlplug powołał 2 nowe spółki – po Portugalii jak i równiez Republice Południowej Afryki.

– Portugalia jest dla nas mieszkaniem nisko kosztowym, sprzedaż w tym miejscu nie będzie bardzo wielka, koszty będą na poziomie kosztów polskich jak i równiez to będzie nam umożliwiało obsługę półwyspu iberyjskiego a mianowicie powiedział Koelner.

– RPA to zbyt rodzimy na rzecz naszej spółki i zdecydowaliśmy się sprzedawać sami. Jesteśmy już na rejestracjach, mamy biura, mamy ciekawe zamówienia. Sprzedaż ruszy końcem marca i myślę, że zarobki w rezultatach mogą być widoczne już w innym lub trzecim kwartale – dodał.

Prezes poinformował, że spółka rozwiązała umowę wraz z tamtejszym dystrybutorem z powodu jego nieuczciwości.

a mianowicie Najważniejszą umową, w zakresie sprzedazy, jest porozumienie ze spółką Westland Farmers Industrial. Jest to bardzo duża firma, notowana na australijskiej giełdzie, która dotychczas była klientem naszej konkurencji. W tym momencie zdecydowała się na dystrybucję naszych produktów i ulokowanie w tenze proces – powiedział

Prezes dodał, że spółka tworzy się także do podpisania umów wraz z spółkami sposród Malezji jak i równiez Tajlandii a takze planuje rozwój w czterech regionach Indii.

– Teraz dużo się dzieję ze względu dzieki umocnienie się dolara az do euro. Ta konkurencyjność, w charakterze wyrobów tych popularnych, poprawiła się na ludzi rynkach. Widzę to co raz to bardziej optymistycznie – powiedział.

Zysk netto grupy po 2014 roku wyniósł trzynascie, 9 mln zł.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy