Rano złoty pozostawał stabilny

27 lipca, 2020
Category: waluty

To zasługa utrzymujących się dobrych nastrojów w Azji, zwłaszcza po Szanghaju. Zresztą rzut wzroku na tamtejszy indeks Shanghai Composite wskazuje, iż sprawa na tamtejszej giełdzie zaczyna wyglądać coraz lepiej, natomiast inwestorzy zdają się zapominać o sierpniowych spadkach. To w dużej mierze wynik wprowadzenia nowych reguł gwoli zagranicznych inwestorów przez tamtejszego regulatora. To po części umniejsza wagę tego postepu jako metra nastrojów na rynkach wschodzących.

Wczoraj późnym popołudniem resort finansów bezposrednio podał założenia do przyszłorocznego budżetu. Gwoli rynku nie było to jednak guzik nowego ponadto, o czym dyskutowano już od momentu soboty. Przy okazji potwierdzono wcześniejsze plotki odnoszące się sluzace do poziomu tegorocznego deficytu a mianowicie ma on wynieść 22:00, 5 mld zł w stosunku do planowanych dwudziestu siedmiu, 2 mld zł.

Dzis uwaga inwestorów skupi się na informacji dotyczących energii produkcji przemysłowej w Uk i Niemczech, które poznamy odpowiednio o godz. dziesieciu: 30 i 12: 00. Poza tym, ujrzymy w których nastrojach powrócą na zbyt inwestorzy amerykańscy, którzy dysponowali urzędowo przedłużony weekend. W dziedzinie wciąż widać pozytywne echa zakończonego po sobotę zebrania ministrów finansów państw stajnie G20. Wspólnicy nieco,, naiwnie” cieszą się z tegoz, iż rządy będą nadal wspierać własne gospodarki. Zapomina się jednak o wartosci, którą będzie wysoka inflacja, jeżeli we wlasciwym czasie nie zostaną wdrożone tzw. plany wyjścia. Obserwując jednak ożywienie w dziedzinie złota i naruszenie poziomu 1000 USD za uncję, widać aczkolwiek, iż część inwestorów dość dobrze zauważa pewne rysujące się już nowe kierunki.

EUR/PLN: Nielatwo o wiarygodne sygnały w obliczu przedłużającej się konsolidacji. Wielkim wsparciem są okolice czterech, 07-4, 08, a najbliższy istotny opór to cztery, 12. Jego naruszenie uruchamia impuls w stronę 4, 16. Obecnie euro oscyluje wokół cztery, 10.
USD/PLN: Pozostajemy w bliskości dolnego zastrzezenia konsolidacji, tj. poziomów dwa, 83. Zwyżka na EUR/USD teoretycznie poteguje temu, by okolice 2, 82-2, 83 zostały przetestowane. Niemniej nic nie wskazuje na razie na to, aby miał się sposród tego narodzić jakiś nieznany impuls. Górne ograniczenie to poziom dwa, 88.

EUR/USD: Jesteśmy świadkami kolejnej próby wykształcenia się fali wzrostowej, która wyniosłaby notowania powyżej 1, 4450. Warto aczkolwiek pozostać odrobine sceptycznym. Chociazby jeżeli zobaczymy nowy szczyt (okolice 1, 4480-1, 4500) to predzej nie będzie to sygnał, iż rozpoczyna się swieza fala zwyżek. Dość laczone sygnały w ponizszym względzie daje tygodniowy US Dollar Index. O godz. 9: czterdziestu osiem kurs EUR/USD wynosił 1, 4425.

  • Indeksy giełd na świecie
  • Forex: sprawdź kursy walut online

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy