Pytania, które pozwolą zamienić rozmowę z bankiem w ofertę pracy

Category: Mogą Pomóc
17 lutego 2021

Sarah Butcher 28 sierpnia 2020 r

Rozmawiasz o pracę w banku inwestycyjnym. Na koniec Twoja kolej na zadawanie pytań. Czy korzystasz z tego i pytasz o rzeczy, które pozwolą Ci zauważyć i sprawią, że będziesz lepiej poinformowany o roli? A może pytasz o coś formalnego i nazywasz to dniem?

Jeśli rozmawiasz o pracę w banku, musisz zastosować pierwszą taktykę. Ponieważ większość kandydatów do pracy w banku jest odrzucana, musisz zadawać imponująco błyskotliwe pytania. A ponieważ większość banków dokonuje przeglądu swoich strategicznych priorytetów, musisz dokładnie wyjaśnić, do jakiego rodzaju pracy i organizacji się wkraczasz.

Poprosiliśmy bankierów, rekruterów, analityków bankowych i trenerów o poradę na temat pytań potrzebnych do zakończenia rozmowy. Oto, co powiedzieli.

1. Jaki rodzaj szkolenia zaoferujesz w tej roli? Jakie umiejętności chciałbyś, abym zdobył lub rozwinął?

Victoria Macpherson, była bankierka i rekruterka, która została trenerem, sugeruje, że musisz wykorzystać swoje pytania, aby subtelnie odkryć, jak bardzo wspiera się firma, do której dołączasz. Teraz, gdy płace są mniej istotne w bankowości niż kiedyś, mówi, że ludzie są bardziej zainteresowani kulturą i godzinami pracy. Jak naprawdę pracuje się w Banku X? Pytania dotyczące szkolenia mogą pomóc w wyjaśnieniu, czy pracodawca wspiera, czy nie.

2. Jak będzie wyglądał sukces w tej roli? Teraz i za trzy lata?

Pomaga to ustalić dokładnie, czego się od Ciebie oczekuje. Jaki rodzaj zysków i strat masz wygenerować? Ile chcesz zaoszczędzić na kosztach? Ile klientów chcesz przyciągnąć?

3. Jakie szkolenia z przywództwa i rozwoju osobistego oferujecie?

Jeśli pytasz o trening, Macpherson radzi skupić się na bardziej miękkich aspektach obok twardych umiejętności. Jeśli aspirujesz do zarządzania, co zrobi firma, do której dołączasz, aby Cię do tego przygotować? „Chcesz ustalić, że dołączasz do organizacji, która ma wdrożone systemy opieki nad swoimi pracownikami – mówi Macpherson.

4. Jaki jest mój potencjał wzrostu w tej roli?

Jest to zasadniczo prosta wersja pytania pierwszego. Michael Karp, dyrektor generalny firmy Options Group zajmującej się rekrutacją na światowe usługi finansowe, mówi, że jest to podstawowa rzecz, o której musisz się dowiedzieć podczas rozmowy kwalifikacyjnej. – Dokąd zaprowadzi cię ta praca?

5. Czy możesz mi powiedzieć, jakie rodzaje świadczeń oferujesz oprócz odszkodowania?

Nie jest dobrym pomysłem wypowiadanie się w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej o wynagrodzenie (możesz zapytać później lub przez rekrutera – zakładając, że korzystałeś z pośrednika). Pytając o korzyści niepieniężne, stawiasz na stole kwestię nagrody i badasz zakres, w jakim firma nagradza w łagodniejszy sposób. Może to prowadzić na przykład do rozmowy na temat elastycznej pracy.

6. Jeśli odnoszę sukcesy i oferujesz mi pracę, co powinienem zrobić, aby przygotować się do rozpoczęcia w tej roli?

Zasugerował to rekruter z banku w Londynie. Pytając o to, skupiasz umysły ankieterów na możliwości zatrudnienia Ciebie. Pokazujesz też, że naprawdę interesujesz się pracą i zastanawiasz się, jak się do niej przygotować.

7. Na jakim etapie jesteś pod względem strategicznej zmiany pozycji tej firmy?

Banki są zawsze w trakcie strategicznej odnowy. Pewien analityk bankowy mówi, że warto zatem zapytać, czy zmiany mają i mają miejsce oraz ich prawdopodobny wpływ na rolę, o którą rozmawiasz.

8. Jak oceniasz ludzi na koniec roku?

Macpherson radzi zadać to pytanie jako kolejny sposób pozyskania informacji o kulturze firmy. Idealnie, mówi, że chcesz dołączyć do firmy, która przeprowadza oceny 360 stopni (np. Goldman Sachs). Są bardziej sprawiedliwe i wskazują, że bank jest szczerze zainteresowany właściwą oceną swoich pracowników.

9. Czy kapitał przeznaczony na tę działalność może ulec zmianie w ciągu najbliższych 12 miesięcy?

Czy firma, do której należysz, prawdopodobnie ulegnie dużym zmianom w związku z ograniczeniem alokacji kapitału? Jeśli tak, jak zmieni to strategię?

10. Jak wypada zwrot z kapitału własnego w tym biznesie w porównaniu z docelową grupą?

To kolejny sposób na ustalenie, w jakim stopniu grupa, do której należysz, jest w trakcie wstrząsów. Jeśli zwrot z kapitału jest znacznie niższy od wartości, duże zmiany są nieuniknione.

11. Jak oczekujesz, że technologia zmieni ten biznes i tę rolę?

Zgodnie z sugestią szefa badań banków, jest to złote pytanie, ponieważ banki dążą do jak największej automatyzacji.

12. Czy obniżenie kosztów wpłynęło na ten obszar działalności? Jak pracujesz wydajniej?

Większość oddziałów bankowych ma zwiększyć wydajność. W jaki sposób te usprawnienia mogą zmienić rolę, do której się ubiegasz?

13. Co najbardziej lubisz w pracy tutaj?

Wreszcie, pomaga dać rozmówcy szansę porozmawiania o sobie. Ludzie uwielbiają rozmawiać o swoich doświadczeniach. Zadawanie osobistych pytań daje taką możliwość. To także kolejna okazja do zbadania kulturowych aspektów firmy, o której myślisz.

Masz poufną historię, wskazówkę lub komentarz, którym chcesz się podzielić? Kontakt: [email protected] w pierwszej kolejności. Dostępna jest również aplikacja Whatsapp / Signal / Telegram.

Bądźcie z nami, jeśli zostawicie komentarz na dole tego artykułu: wszystkie nasze komentarze są moderowane przez ludzi. Czasami ci ludzie mogą spać lub z dala od swoich biurek, więc może minąć trochę czasu, zanim pojawi się Twój komentarz. W końcu tak się stanie – chyba że jest to obraźliwe lub zniesławiające (w takim przypadku nie będzie).

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy