Przy niedzielę ulicami miast Polski przejdzie Pochód dla Życia i Rodziny

Przy niedzielę ulicami miast Polski przejdzie Pochód dla Życia i Rodziny
Author:
27 lipca, 2020
Category: inne

# Przystaje inf. na temat Marszach gwoli Życia jak i równiez Rodziny po innych miastach Polski #

23. 05. Stolica polski (PAP) – W Warszawie i w ponad 100 innych miejscowosciach w niedzielę pod hasłem „Kierunek: Rodzina” przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Ich uczestnicy chcą zamanifestować przywiązanie do wartości rodzinnych i poszanowanie dla życia od poczęcia do przyrodniczej śmierci.

Jakim sposobem poinformował po czwartek na konferencji w stolicy polski koordynator Marszów z Centrum Życia jak i równiez Rodziny Jarosław Kniołek, pochód przejdzie już po raz ósmy. Przy ubiegłym roku marsze odbyły się przy 50 miastach, wzięło przy nich udział ok. 85 tys. osób – dodał.

Nawiązując sluzace do hasła marszu, Kniołek podkreślił, że przesadza ono w pewnym sensie drogowskaz. „Dla nas – byśmy w życiu dziennym pamiętali, że rodzina musi być wyborem naszych działań i woli, bo sposród nią związane jest dobro i szczęście naszych dzieci i nas. Dla decydentów, ponieważ to przede wszystkim te banki, w myśl art. 18 konstytucji, powinni otoczyć instytucję rodziny opieką i ją chronić. Stąd nasze wymogi związane z koniecznością wdrażania polityki prorodzinnej, która od 1989 roku kalendarzowego nie jest wdrażana” – powiedział Kniołek.

Jak poinformował, partycypanci marszów pójdą pod hasłami promującymi działania na rzecz poprawy sytuacji demograficznej. Będą też zachęcać polskie rodziny az do decydowania się na mnogie potomstwo. Formułowane będą także postulaty wprowadzania rozwiązań sadowych ułatwiających rodzinom podjęcie tego rodzaju decyzji.

Prezes Centrum Życia i Bliskich Jacek Sapa podkreślił, że kontekstem na rzecz tegorocznych marszów jest bardzo zła sytuacja demograficzna. „Późno zawierane małżeństwa, wysoka ilosc rozwodów, egoistyczne i konsumpcyjne nastawienie sluzace do życia, akceptacja antykoncepcji sprawiają, że dzis coraz mniejsza jest otwartość na przyjęcie nowego potomstwa. Polska wyszukuje się dzieki 211. rejonie wśród 222 państw, jeśli chodzi o dzietność. Pozycja wygląda jeszcze gorzej, gdy spojrzymy dzieki prognozy wskazujące, że zbyt 40 latek będzie nasza firme 32, zamiast 38, piec mln” a mianowicie zaznaczył Sapa.

Poinformował, że podczas marszów będą gromadzone podpisy pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą, której celem jest umocnienie rodziny, czyli stałego związku dziewczyny i mężczyzny wraz z narodzonymi z katalogów związku dziećmi. „Nowa oferta ustawodawcza zakłada, że świadczenie byłoby przyznawane bez względu, czy postac je otrzymująca wcześniej pracowała czy nie zaakceptowac lub jaki miała rodzaj umowy o pracę. Świadczenie byłoby pewnie niższe a mianowicie w wysokości minimalnego zarobku za pracę, ale dzieki dłuższy sezon – dwudziestu czterech miesiące. Wylacznym warunkiem otrzymywania świadczenia jest to, by rodzice otrzymujący świadczenie byli po związku małżeńskim” – wyjaśnił Sapa.

Jakim sposobem podkreślają organizatorzy, „marsze są przede wszystkim świętem rodzin a mianowicie stanowią okazję do tego, zeby publicznie manifestować radość wraz z posiadania rodziny, by spotkać osoby, wraz z którymi dzielimy te same wartości i zarażać innych swoim szczęściem”.

Marsz dla Życia i Bliskich jest inicjatywą Fundacji Narodowego Dnia Życia oraz Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Do udziału zaproszone są wszystkie osoby i koordynacjekonfederacje, konfiguracje, federacje, instytucje, unie, technologie, hierarchie pozarządowe pozytywnie nastawione do idei praw człowieka, przyjazne życiu i rodzinie. Są one inicjatywą organizacji pozarządowych, które łączy przekonanie, że szacunek gwoli życia jak i równiez rodziny przesadza fundament ładu społecznego.

Warszawski marsz rozpocznie się na temat godz. dwunastu przed pomnikiem Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Zakończy się piknikiem rodzinnym w Ogrodzie Saskim.

Marsze dla Życia i Bliskich odbędą się m. in. w Łodzi – ponizej patronatem metropolity łódzkiego abp. Marka Jędraszewskiego. Podczas pikniku rodzinnego przewidziano m. in. koncerty, pokazy tańca jak i równiez żonglerki. Przewidziano również quizyturnieje dla całych rodzin.

Po Kołobrzegu (Zachodniopomorskie) Marsz rozpocznie się mszą św. w bazylice. Po Eucharystii, rubryka przejdzie ulicami miasta w tereny obok hali „Milenium”, gdzie odbędzie się festyn z konkurencjami sportowymi na rzecz rodzin.

Po Koszalinie Marsz również rozpocznie się mszą św. w kościele pw. Św. Wojciecha. Potem partycypanci przejdą główną ulicą metropolie – ul. Zwycięstwa na plac przed ratuszem, gdzie będą mogli wziąć udział w imprezie „Wytańczmy rekord”, organizowanej poprzez Centrum Zwiazanych z kultura 105.

Przy Opolu Marsz przejdzie sposród pl. Kopernika ulicami: Oleską, Żeromskiego, Reymonta, Ozimską – aż dzieki pl. Wolności, gdzie odbędzie się piknik rodzinny. Zaplanowano występy zespołów, rodzinne gry i gry, naukę pierwszej pomocy w wypadkach drogowych. Wręczone zostaną tytuły ambasadora życia jak i równiez rodziny. Komu – tegoz organizatorzy nie chcieli zdradzić.

W Miescie lublin Marsz rozpocznie się koncertem na placu przed Kolegium Jana Pawła II KUL, w którym wystąpią metrów. in. zdolne rodziny. Potem zgromadzeni przejdą przez centrum miasta do archikatedry lubelskiej, gdzie mszę św. odprawi mieszkaniec stolicy lubelski abp Stanisław Budzik.

W Krakowie uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny wyruszą z pl. Jana Matejki, natomiast następnie przejdą przez Zbyt Główny, ulice Franciszkańską jak i równiez Piłsudskiego az do Parku wykladzinom. dr. H. Jordana. Przy parku odbędzie się piknik rodzinny, w ramach którego wystąpią m. in. muzycy: Tadek Firma Solo, Arkadio, Kola, YesKiezSirumem. Na zainteresowanych czekać będą stoiska wydawnictw poswiecony rodzinnej i z muzyką chrześcijańską.

Podobne Marsze odbędą się po Gdańsku, Wrocławiu, Rzeszowie, Radomiu, Poznaniu, Kielcach, Bydgoszczy. W niektórych ośrodkach odbyły się one już wcześniej. Po wielu miejscowosciach zaplanowano Marsze w terminach późniejszych, metrów. in. dzieki Śląsku.

Marsze dla Życia i Rodziny odbywają się co roku przy ostatnią niedzielę maja. (PAP)

skz/ jaw/ sibi/ kop/ kat/ rgr/ ilp/ ktp/ mjk/ aks/ huk/ mic/ kpr/ rau/ bno/ jbr/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy