Przegląd wiadomości wraz z spółek, piątek godz. pietnasty

27 lipca, 2020
Category: inne

Przegląd wiadomości wraz z spółek, piątek 20 września godz. 15

DHL EXPRESS

„Liczba międzynarodowych przesyłek lotniczych obsłużonych przez DHL Express w 2013 roku w Polsce, po porównaniu wraz z analogicznym okresem roku ubiegłego, wzrosła na temat ponad dwadziescia procent” – poinformował redaktorów w piątek w Gdańsku, Prezes Zarządu DHL Express w Polsce, Tomasz Buraś. Ilosc przesyłek z Chin wzrosła o kilkadziesiąt procent.

„Jeśli liczba klientów i przesyłek międzynarodowych wzrasta, to można powiedzieć, że gospodarka badz już jest w doskonalym stanie badz za chwilę będzie”-dodał.

Postep liczby przesyłek tłumaczy metrów. in. tymze, że lokalne firmy coraz to częściej oferują usługi pomijajac granicami panstwa.

Ze względu na postep wymiany międzynarodowej, od szesnascie września DHL Express wprowadził kilkakrotnie większy samolot sluzace do obsługi drogi krajowej Lipsk-Gdańsk-Tallin. Obsługujący połączenie Boeing 737-300F może zabrać w porzadku. 16 dzwiek przesyłek.

Szef Działu Obciazenie Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, Zbigniew Kurowski poinformował redaktorów, że polski lotnisko zanotowało dwuprocentowy wzrost ładunków cargo. W 2012 roku lotnisko obsłużyło ponad 4, jedenastu tys. dzwiek towarów.

DHL Express wydaje sie byc światowym liderem na rynku międzynarodowych ekspresowych przesyłek lotniczych. W 2011 roku firma dostarczyła 468 mln przesyłek.

EFH

Zarząd Europejskiego Funduszu Hipotecznego wycofał wniosek o ogłoszenie upadłości układowej w związku z zawarciem porozumień sposród obligatariuszami w sprawie uregulowania zobowiązań spółki – podała firma w komunikacie. Sąd umorzył postępowanie w tej kwestii.

„W związku z wycofaniem wniosku o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej przez Akura Sp. z na temat. o. oraz wycofaniem moralu o ogłoszenie upadłości układowej spółki przez zarząd spółki, sąd umorzył w dniu dzisiejszym postępowanie w obu sprawach” a mianowicie napisano w raporcie.

Zarząd wycofał moral w związku z zawarciem porozumień z obligatariuszami posiadającymi niespłacone po terminie obligacje serii EF, G, a takze H.

„Zgodnie z porozumieniem, spółka zobowiązała się do dodatkowego zabezpieczenia obligatariuszy posiadających obligacje linii EF w postaci ustanowienia hipoteki zabezpieczającej dzieki wybranych nieruchomościach posiadanych przez spółkę i podmioty zależne. Spółka zobowiązała się również do zrealizowania bez zbędnej zwłoki transakcji sprzedaży nieruchomości, na których ustanowione wydaje sie zabezpieczenie obligacji i przeznaczenia uzyskanych przy ten sposób środków po całości na spłatę zobowiązań wobec obligatariuszy” – napisano w komunikacie.

Na warunki sprzedaży nieruchomości będą musieli wyrazić zgodę obligatariusze.

Nastepnie obligatariusze zobowiązali się do wstrzymania działań windykacyjnych wobec EFH i podmiotów zależnych.

„Porozumienia zostały zawarte na czas określony i obowiązują witryny w części do miesiaca 8 listopada 2013 roku kalendarzowego oraz pozostałe do dnia 28 lutego 2014 roku” – poinformował EFH.

KOMPUTRONIK

Komputronik S. A., czołowy dystrybutor sprzętu komputerowego w naszym kraju rozbudował na temat kolejne siedemset mkw. powierzchnię swojego magazynu w Poznaniu, dzięki rozbudowie spółka będzie mogła magazynować dodatkowych 600 palet towaru. Inwestycja kosztowała 1, 2 mln złotych.

„Dzięki tejze rozbudowie uzyskaliśmy dodatkowych 700 mkw. powierzchni magazynowej wyposażonej w w najwiekszym stopniu efektywne rozwiązania – logistykę strefową wraz z elementami automatyki w postaci metrów. in. przenośników taśmowych. Innymi slowy, że jesteśmy przygotowani sluzace do obsłużenia obrotów na poziomie 150-200 mln zł miesięcznie, jak spełnia stosowane przez nas wymagania w intensywniejszych sezonach sprzedaży – poinfromował PAP Prezes Zarządu Komputronik S. A. Wojciech Buczkowski.

Łącznie Komputronik ma w Poznaniu magazyn na temat powierzchni w porzadku. 4000 mkw., z czegoz 2000 mkw. stanowią hale wysokiego składowania.

MOSiR „BYSTRZYCA”

Konsorcjum lubelskich firm IGE Budownictwo Energetyka oraz WKJ Budownictwo wygrało przetarg w budowę Hali Lodowej przy Lublinie – poinformował przy piątek rzecznik prasowy lubelskiego Miejskiego Ośrodka Sportu jak i równiez Rekreacji „Bystrzyca” Miłosz Bednarczyk.

Do przetargu stanęło osiem firm. Podaz lubelskiego konsorcjum okazała się najtańsza – 13, 12 mln zł.

Hala Lodowa ma być zbudowana do końca września 2014 r. Powstanie w miejscu obecnego lodowiska „Icemania” przy Al. Zygmuntowskich, znajdującego się przy hali namiotowej.

Lodowisko przy nowej hali ma być czynne od momentu jesieni, poprzez całą zimę, aż sluzace do wiosny, zas pogoda nie zaakceptowac będzie miała wpływu dzieki jakość płyty lodowej. W pozostałym sezonie roku hala będzie uzywana do warsztaty dzieci w wieku 6-10 lat a mianowicie jako miasteczko ruchu drogowego. Płyta dzierzy być przygotowywana do przejazdzki mini-samochodami o napędzie elektrycznym po mini-ulicach.

W Hali – oprócz lodowiska a mianowicie będzie m. in. wypożyczalnia łyżew w 600 par, antresola widokowa oraz osobliwa kabina dla didżeja, który będzie prowadził imprezy odbywające się dzieki lodowisku.

Innowacyjna Hala Lodowa będzie częścią większego zespołu sportowo-rekreacyjnego, w którym znajdzie się też m. in. kompleks odpoczynku.

Bednarczyk zaznaczył, że do 25 września uczestnicy przetargu mają okres na składanie ewentualnych krzywd i odwołań. Jeśli tego rodzaju nie wpłyną, MOSiR „Bystrzyca” będzie mógł podpisać umowę z wybieranym wykonawcą lokaty. (PAP)

ren/ morb/ kpr/ bls/ mki/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy