Prometheus planuje przygotowania az do wejścia w giełdę od momentu 2021 r.

Prometheus planuje przygotowania az do wejścia w giełdę od momentu 2021 r.
27 lipca, 2020
Category: gielda

„Aby zrealizować potencjał, spółka poszukuje kapitału, korzystając wraz z finansowania społecznościowego. Zamierza przekonać indywidualnych inwestorów do zyskania akcji i przedstawia realną możliwość zysku. Małgorzata Książek – prezes zarządu Prometheus deklaruje, że w przypadku wyrobienia zysku 30% już po 2020 zostanie wypłacona po formie dywidendy, a spółka planuje również rozpocząć procedurę wprowadzenia w giełdę w 2021 roku, co umozliwi inwestorom dzieki łatwą sprzedaż akcji jak i równiez realizację zysku, w przypadku wzrostu wyceny” – czytamy w komunikacie.

Prometheus (Prometeusz) – to nazwa drona, który swoimi właściwościami ma znacznie przewyższyć dostępne na rynku i używane do tej pory konstrukcje. Ekipa polskich inżynierów, która ma za sobą doświadczenie po wielu patentach budowy dronów i drobnych samolotów bezzałogowych planuje zbudować drona, który może pracować w powietrzu nawet poprzez 5 dni. Jest to możliwe, dzięki uzyciu hybrydowego napędu składającego się z szesc wirników napędzanych elektrycznie i generatora, który znajduje się na pokładzie drona jak i równiez na bieżąco zasila silniki. Choć zrobiony z ultra lekkich materiałów jak włókno szklane i węglowe a takze kevlar dron będzie ważył niespełna dwadziescia kg, a jego rozpiętość osiągnie 180 cm, wymieniono w informacji.

„Cena drona zaczyna się już od 190 tys. zł jak i równiez rośnie z wyposażeniem, uzależnionym od zadań, jakie posiada wykonywać dron. W w najwiekszym stopniu zaawansowanych zestawach, obejmujących nawet takie wyposażenie jak miotacz ognia sluzace do czyszczenia miarki energetycznych może osiągać nawet 0, piec mln zł. To wciąż atrakcyjna propozycja dla duzej liczby podmiotów, totez spółka nie narzeka w brak zaintrygowania dronem Prometheus. Już w tym momencie, jeszcze zanim uruchomiła komercyjną produkcję drona podpisała ewidencje intencyjne wraz z kilkoma przedsiębiorstwami. Wśród nich znajdują się firmy sposród branży ochroniarskiej, ratowniczej jak i równiez energetycznej. Łączny portfel zamówień spółki, który może być zrealizowany na podstawie już podpisanych listów intencyjnych na dwanascie miesiecy 2020 to budowa 34 dronów, o wartości w porzadku. 17 mln zł” a mianowicie czytamy dalej.

Prometheus to polska spółka realizująca wzór drona który swoimi właściwościami ma znacznie przewyższyć dostępne na rynku jak i równiez używane dotychczas konstrukcje.