Prokuratura: w ciągu 30 dni decyzja, lub będzie śledztwo ws. PZPN

Author:
27 lipca, 2020
Category: odmienne

W ciągu trzydziestu dni zapadnie decyzja, badz zostanie wszczęte śledztwo po związku sposród nagraniami mającymi wskazywać na korupcję po PZPN. Do warszawskiej prokuratury okręgowej wpłynęły m. in. stenogramy sposród nagrań stworzone przez CBA.

„Wczoraj otrzymaliśmy z warszawskiej prokuratury apelacyjnej dwa zawiadomienia w tej kwestii, dwie płyty DVD, płytę CD, stenogram z nagrań sporządzony przez CBA. Zgodnie z przepisami prokurator ma w tym momencie 30 dni na podjęcie decyzji o wszczęciu albo odmowie śledztwa w tej sprawie” a mianowicie powiedziała PAP w czwartek rzeczniczka warszawskiej prokuratury okręgowej Monika Lewandowska.

Jak wyjaśniła, chodzi o zawiadomienie minister sportu jak i równiez turystyki Joanny Muchy a takze posła PiS i wiceszefa sejmowej komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Adama Hofmana. Lewandowska dodał również, że oba zawiadomienia dotyczą tej samej kwestii – podejrzenia korupcji.

Minister Mucha swoje zawiadomienie złożyła już przy piątek sluzace do prokuratora generalnego. „Zostały mnie przedstawione nagrania, które wywołały (… ) medialną burzę i przy związku z tym, że zawierają treści bardzo poważne i bardzo zaskakujące, bedac natychmiastowym zostało złożone przeze mnie pismo do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, zawierające zawiadomienie na temat możliwości popełnienia przestępstwa. Idzie o przestępstwo przekupstwa menedżerskiego opisane przy art. 296. Kodeksu karnego” – poinformowała Mucha.

Na ujawnionym poprzez część działaczy PZPN nagraniu słychać rozmowę, która ma odbywać się pomiędzy prezesem PZPN Grzegorzem Latą zas innym mężczyzną. Rozmowa według mediów mogła dotyczyć nowej siedziby PZPN. Nagranie wydaje sie byc datowane dzieki 14 stycznia 2010 roku. Rozmowa dzierzy sugerować, że Lato i sekretarz związku Zdzisław Kręcina mieli dopuścić się korupcji.

W piątek, podczas zjazdu PZPN, Lato odpierał zarzuty o rzekomej korupcji obok budowie rezydencji związku i otrzymał absolutorium podczas walnego zgromadzenia sprawozdawczego.

Autor nagrań Grzegorz Kulikowski, w mediach określany jako „były czlowiek biznesu z branży budowlanej”, mówił, że nie istnieje dowodów w korupcję. „Chciałem pokazać mechanizmy, które mogą prowadzić az do patologii, lecz nie dysponuje dowodów na korupcję władz PZPN” – zaznaczał.

Latko mówił jakkolwiek, odpierając zarzuty, że dzierzy czyste sumienie i „nic sobie do zarzucenia”. Poinformował też, że na środę zwołał posiedzenie zarządu PZPN, na którym będzie przemowa o opublikowanych taśmach. Również Kręcina podkreśla, że po całej kwestii jest niewinny. W środę zarząd PZPN odwołał Kręcinę. W czwartek prezes PZPN spotkał się z członkami sejmowej komisji sportu. (PAP)

pru/ malk/ mag/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy