Pożyczki mieszkaniowe FHA; Wszystko co musisz wiedzieć

Pożyczki mieszkaniowe FHA; Wszystko co musisz wiedzieć
Category:
16 października 2020

Pożyczki mieszkaniowe FHA są idealne dla nabywców domu po raz pierwszy, którzy chcą skorzystać z niskiego wymogu zaliczki oraz dla tych, którzy mają wady kredytowe. Jest to pożyczka rządowa, dzięki której zakwalifikowanie się do pożyczki FHA jest dużo łatwiejsze niż zwykła pożyczka.

Zgłoś się już dziś wypełniając ten formularz >>>>>>

Czym są pożyczki FHA?

Pożyczka z ubezpieczeniem FHA jest uważana za jedną z najlepszych dostępnych obecnie opcji pożyczki dla każdego nabywcy domu, który szuka niskiej zaliczki w połączeniu ze stosunkowo łatwymi standardami kwalifikacyjnymi. Federal Housing Administration (FHA) jest częścią amerykańskiego Departamentu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (HUD).

HUD w rzeczywistości nie udziela pożyczki. Pożyczka jest faktycznie finansowana przez pożyczkodawców, którzy oferują program FHA.

FHA po prostu chroni pożyczkodawcę przed stratą w przypadku niewypłacalności pożyczkobiorcy. Gwarantując pożyczkę, FHA zapewnia rodzaj pomocy federalnej, dzięki której posiadanie domu jest dostępne dla nabywców o niskich i średnich dochodach.

Program FHA powstał w latach trzydziestych XX wieku podczas Wielkiego Kryzysu jako narzędzie stymulowania gospodarki USA i stabilizacji rynku mieszkaniowego. Od tego czasu wiele milionów pożyczkobiorców o niskich i średnich dochodach kupiło lub refinansowało swoje domy, korzystając z pożyczek FHA.

Dlaczego pożyczki FHA znów stały się tak popularne?

W okresie boomu mieszkaniowego pożyczki FHA nie były tak szeroko wykorzystywane. W 2007 r. Pożyczki FHA stanowiły tylko około 3% wszystkich pożyczek finansowanych na szczeblu krajowym. W tym czasie pożyczki FHA nie były tak atrakcyjne jak pożyczki konwencjonalne ze względu na ograniczenia limitów kredytowych FHA, wyższe koszty ubezpieczenia hipotecznego i bardziej rygorystyczne wytyczne dotyczące wyceny. W tamtym czasie konwencjonalne produkty pożyczkowe oferowały opcje oprocentowane wyłącznie na zasadzie oprocentowania, opcje finansowania w 100% i alternatywy o niskim standardzie, które przeważały nad korzyściami oferowanymi przez pożyczki FHA.

Obecnie prawie wszystkie produkty pożyczkowe, które wcześniej konkurowały z pożyczkami FHA, nie są już dostępne. Pożyczkodawcy uważają obecnie poprzednie produkty za zbyt ryzykowne i wiele osób obwinia te produkty pożyczkowe (zwłaszcza produkty typu subprime) za to, że są przyczyną kryzysu finansowego i ostatecznie są odpowiedzialne za osłabienie całej gospodarki światowej.

W 2018 roku oszacowano, że jedna na pięć pożyczek hipotecznych udzielonych w Stanach Zjednoczonych to pożyczka FHA! Wynika to z faktu, że pożyczki FHA są uważane za łatwiejsze do uzyskania, a jednocześnie oferują niższą zaliczkę (3,5%) niż 20% wymagane w przypadku większości konwencjonalnych pożyczek. Kolejnym czynnikiem, który uczynił pożyczki FHA bardziej konkurencyjnymi, jest fakt, że wartość nieruchomości spadła, ale limity pożyczek FHA pozostają niezmienione. W związku z tym o wiele więcej domów kwalifikuje się do finansowania FHA niż kiedykolwiek wcześniej, na podstawie maksymalnych dostępnych wielkości kredytów w stosunku do typowych cen sprzedaży.

Jeśli jesteś zainteresowany wyceną pożyczki, skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów ds. Pożyczek rządowych pod numerem 877-432-LOAN (877-432-5626).

Jaka jest różnica między pożyczką FHA a tradycyjnym kredytem hipotecznym?

 • Kredytem ubezpieczonym FHA można sfinansować zakup do 97,5% ceny sprzedaży.
 • Wymagany wynik FICO jest niższy w przypadku pożyczki FHA. Zwykle zwykła pożyczka wymaga 620 punktów FICO. FHA pozwoli Ci uzyskać wynik FICO tak niski jak 500, ale wymagana jest większa zaliczka. Większość pożyczkodawców, z którymi współpracujemy, zezwoli na przedpłatę w wysokości 3,5% z wynikiem 580 lub wyższym.
 • Możesz stracić dwa lata na bankructwo lub 3 lata od poprzedniego wykluczenia.
 • Zaliczka może stanowić prezent, a koszty zamknięcia może pokryć sprzedawca lub pożyczkodawca.
 • Możesz skorzystać z cosignera, aby się zakwalifikować.
 • Kredyt może zostać zaciągnięty przez nowego nabywcę, jeśli zdecydujesz się sprzedać swój dom w późniejszym terminie.
 • Niektóre pożyczki FHA pozwalają pożyczyć więcej niż cena zakupu, aby zapłacić za naprawy.

Wielu konwencjonalnych pożyczkodawców wymaga co najmniej 680 – 700 punktów FICO, jeśli chcesz otrzymać mniej niż 25% zaliczki. Większość tradycyjnych pożyczek wymaga obecnie od 10 do 30 procent spadku. Zwykle pożyczki konwencjonalne wiążą się z dużo surowszymi kryteriami kwalifikacji. Czas oczekiwania na bankructwo i egzekucję jest zwykle znacznie dłuższy w przypadku tradycyjnych pożyczek.

Źródło zaliczki będzie zwykle musiało pochodzić ze środków własnych pożyczkobiorcy i zazwyczaj pożyczkobiorca musi mieć również środki na pokrycie kosztów zamknięcia. Często pożyczkobiorca musi mieć do 6 miesięcy PITI w rezerwach gotówkowych po zamknięciu rachunku escrow.

Wadą pożyczki FHA jest wymagane ubezpieczenie kredytu hipotecznego z góry (UFMIP). Pożyczki zgodne nie mają ubezpieczenia hipotecznego z góry. Pożyczki FHA są również objęte rocznym ubezpieczeniem hipotecznym (MIP), podczas gdy pożyczki konwencjonalne mają prywatne ubezpieczenie hipoteczne (PMI), które może być niższe niż MIP.

Pożyczki rządowe zwykle nie wymagają doskonałego kredytu ani dużej zaliczki, w przeciwieństwie do większości konwencjonalnych kredytów hipotecznych. Nawet jeśli masz mniej niż gwiezdny kredyt, możesz kwalifikować się do pożyczki o niskim oprocentowaniu przy zaledwie 3% lub 5% spadku. W przypadku zwykłej pożyczki, jeśli masz średni kredyt, dostępna jest również opcja niskiego wkładu własnego, ale zazwyczaj mają one wyższe oprocentowanie niż pożyczki FHA.

W przypadku pożyczki FHA ubezpieczenie hipoteczne z góry można sfinansować z pożyczki, a opłata roczna staje się częścią miesięcznej płatności. Biorąc wszystko pod uwagę, pożyczki FHA są nadal uważane za atrakcyjniejszą opcję w porównaniu z tradycyjnymi pożyczkami. Dzięki łatwiejszym standardom kwalifikacyjnym i niższym wymaganiom dotyczącym zaliczki pożyczki FHA są nie tylko lepszym wyborem, ale często mogą być jedynym sposobem na uzyskanie pożyczki dla aspirującego nabywcy domu.

Czy mogę sfinansować koszty zamknięcia? (Ile z własnej kieszeni będę miał?)

W przypadku pożyczki FHA koszty zamknięcia zazwyczaj nie mogą zostać pokryte z kwoty pożyczki. Jednak prawie zawsze może je zapłacić sprzedawca lub pożyczkodawca. Centra pożyczkowe FedHome mogą udzielić pożyczkodawcy rabatu do 2,75% (maksymalnie 28 000 USD) na pokrycie kosztów zamknięcia transakcji zakupu .

Twoja zadatek nie musi też pochodzić z własnych środków. Zaliczka może być prezentem od członka rodziny, pracodawcy lub zatwierdzonej grupy pomocy finansowej. Pożyczki FHA umożliwiają również współpożyczkobiorcy, którzy nie są lokatorami mieszkaniowymi, pomoc pożyczkobiorcy w zakwalifikowaniu się do pożyczki.

Nietradycyjne źródła kredytowe, takie jak ubezpieczenia, płatności medyczne i opłaty za media, mogą być wykorzystywane do budowania historii kredytowej, jeśli tradycyjny kredyt jest niedostępny. Dzięki refinansowaniu FHA możesz znacznie obniżyć miesięczną płatność bez dodatkowych kosztów, a nawet możesz pominąć miesięczną płatność w trakcie procesu.

Mam zły kredyt, czy mogę skorzystać z kredytu mieszkaniowego FHA?

Pożyczki FHA są przeznaczone nie tylko dla właścicieli domów po raz pierwszy. Dla tych, którzy się kwalifikują, pożyczka FHA jest często świetnym, tanim sposobem dla kupujących, którzy chcą uzyskać bezpieczną pożyczkę o stałym oprocentowaniu na 15 lub 30 lat, nawet jeśli zdarzy się, że mają uszkodzony kredyt i / lub niewiele pieniędzy w Bank. Chociaż nie każdy kredytobiorca się kwalifikuje, program FHA ma niższe standardy kwalifikacyjne (580 średni wynik FICO) niż tradycyjny kredyt hipoteczny.

Jaki rodzaj nieruchomości mogę kupić, korzystając z kredytu mieszkaniowego FHA?

Pożyczki FHA mogą być wykorzystywane do zakupu lub refinansowania domu jednorodzinnego, dwupoziomowego, trójpoziomowego, czteropiętrowego mieszkania lub kondominium, o ile pożyczkobiorca będzie zajmował jedną z tych jednostek.

Pożyczki FHA można wykorzystać na zakup nieruchomości odwykowej „fixer-top”. FHA pozwoli ci pożyczyć do 50 000 $ na pokrycie kosztów naprawy po tym, jak jesteś właścicielem domu.

Kolejną zaletą kredytu FHA jest to, że można go założyć, co oznacza, że ​​jeśli chcesz sprzedać swój dom, nowy nabywca może przejąć kredyt. W przeszłości, gdy stopy procentowe spadały w czasie, większość ludzi nie była zainteresowana zaciągnięciem cudzej pożyczki. Jednak w czasach, gdy stopy procentowe są rekordowo niskie, prawdopodobnie wzrosną. Za kilka lat posiadanie możliwej do przyjęcia pożyczki może okazać się wyraźną zaletą.

Program pożyczek FHA Insured, tak jak został zaprojektowany, aby to zrobić w momencie powstania podczas wielkiej depresji, pomaga Amerykanom spełnić amerykański sen o posiadaniu domu.

Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się ze specjalistą ds. Kredytów rządowych, dzwoniąc pod numer 877-432-LOAN (877-432-5626) już dziś!

Jak ubiegać się o pożyczkę domową FHA

Pierwszym krokiem do ubiegania się o pożyczkę mieszkaniową FHA jest skontaktowanie się z zatwierdzonym pożyczkodawcą FHA. Centra pożyczkowe FedHome są zatwierdzonym brokerem obsługującym wszystkie rodzaje pożyczek rządowych, w tym pożyczki ubezpieczone przez FHA.

Jeden z naszych specjalistów ds. Pożyczek rządowych może pomóc Ci na każdym etapie. Pożyczka FHA jest uważana za jeden z najłatwiejszych rodzajów pożyczek na nieruchomości, do których można się zakwalifikować, ponieważ zwykle wymaga niewielkiej zaliczki, a pożyczkobiorca może mieć mniej niż doskonały kredyt.

Pożyczki FHA są przeznaczone nie tylko dla nieruchomości jednorodzinnych. Możesz również skorzystać z pożyczki FHA na zakup lub refinansowanie mieszkania typu duplex, triplex, fourplex lub kondominium, o ile pożyczkobiorca będzie zajmował jedną z lokali. Pożyczki FHA nie są przeznaczone dla inwestorów ani na zakup domu wakacyjnego.

Aby proces ruszył, musisz przekazać swojemu specjaliście ds. Pożyczek następujące podstawowe informacje:

 • Adres (y) pożyczkobiorcy (ostatnie dwa lata)
 • Numer (y) ubezpieczenia społecznego (wszyscy pożyczkobiorcy)
 • Informacje o zatrudnieniu (ostatnie dwa lata)
 • Bieżące Paystub (y) (ostatni miesiąc)
 • Wyciąg (y) bankowe (ostatnie trzy miesiące)
 • Informacje o innych posiadanych nieruchomościach (jeśli istnieją)
 • Federalne W2 (ostatnie dwa lata)
 • Federalne zeznania podatkowe (ostatnie 2 lata), rachunek zysków i strat i bilans biznesowy (tylko osoby samozatrudnione)
 • Certyfikat kwalifikowalności – ogłoszenie DD-214 (tylko weterani)
 • Zapłać za raport kredytowy i wycenę nieruchomości FHA

Aby kwalifikować się do pożyczki FHA, musisz być w stanie spełnić następujące kryteria:

 • Musi mieć stałą historię zatrudnienia (ubezpieczyciele szukają co najmniej dwuletniej historii)
 • Musi mieć ważny numer ubezpieczenia społecznego, legalne miejsce zamieszkania w USA i być pełnoletni do podpisania kredytu hipotecznego w Twoim stanie.
 • Musi mieć minimalną zaliczkę w wysokości co najmniej 3,5%, aby uwzględnić cenę zakupu (zaliczkę może przekazać członek rodziny, a koszt zamknięcia może zapłacić sprzedawca, pożyczkodawca lub pracodawca pożyczkobiorcy do 6% wartości sprzedaży Cena £).
 • Spłata kredytu hipotecznego (w tym PITI) musi być niższa niż 31% Twojego miesięcznego dochodu brutto.
 • Całkowity miesięczny dług (kredyt hipoteczny, karty kredytowe, kredyty samochodowe, studenckie itp.) Nie może przekroczyć 43% Twojego miesięcznego dochodu.
 • Musi minąć co najmniej dwa lata od bankructwa, z dobrym kredytem.
 • Musi być co najmniej trzy lata od wykluczenia, z dobrym kredytem.
 • Musi mieć minimalną zdolność kredytową 580 (pożyczkodawcy kwalifikowani przez FHA będą w każdym przypadku stosować się do oceny zdolności kredytowej kandydatów).

Ile razy mogę skorzystać z pożyczki FHA?

Pożyczki FHA mają na celu zapewnienie pomocy osobom o niskich i średnich dochodach, pomagając im czerpać radość z posiadania domu i czerpać z niego korzyści. Program jest generalnie przeznaczony dla pożyczkobiorcy, który ma jednorazowo jedną pożyczkę FHA. Nie ma jednak ograniczeń co do tego, ile razy pożyczkobiorca może uzyskać pożyczkę FHA.

Zaczynaj!

Złóż wniosek o 2,75% rabatu pożyczkodawcy na koszty zamknięcia. Skontaktuj się z FedHome Loan Centres już dziś i porozmawiaj ze specjalistą ds. Kredytów rządowych, dzwoniąc pod numer 877-432-LOAN (877-432-5626) lub korzystając z powyższego formularza .

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy