Poglos miało 40, 63 mln zł zysku netto, 102, 76 mln zł zysku EBIT po I kw. 2020 r.

Poglos miało 40, 63 mln zł zysku netto, 102, 76 mln zł zysku EBIT po I kw. 2020 r.
Author:
27 lipca, 2020
Category: gielda

„Echo Investment weseli się stabilną sytuacją finansową. Grupa zachowuje wysoki forma gotówki: na koncu pierwszego kwartału było to ponad 450 mln zł. Wartość wlasnych aktywów wynosi 5 mld zł jak i równiez jest o blisko 20% wyższa niż rok wstecz, przy czym postep wartości projektów komercyjnych i mieszkaniowych w budowie i przygotowaniu wyniósł w niniejszym okresie 36%. To trend zgodny z naszą strategią wzmacniania wlasnej pozycji jak stabilnego i zdywersyfikowanego lidera w galezi deweloperskim. Niekaprysnie obserwujemy podyktowane pandemią modyfikacje zachodzące po gospodarce jak i równiez uważnie analizujemy nasze zamiary na nadchodzące miesiące. Wyborem jest zachowanie silnej sytuacji finansowej jak i równiez zdrowego rytmu wzrostu” a mianowicie napisał prezes Nicklas Lindberg w liście załączonym az do raportu.

Zarobek operacyjny wyniósł 102, 76 mln zł wobec 52, 07 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane zarobki ze sprzedaży sięgnęły 155, 98 mln zł po I kw. 2020 r. wobec 69, 42 mln zł rok wcześniej.

Przychody ze sprzedaży segmentu mieszkaniowego wyniosły 74, 29 mln zł (w tym 73, 82 mln zł wraz z sprzedaży lokali), segmentu biurowego 20, 94 mln zł (w tymze wynajem jedenastu, 59 mln zł jak i równiez wykończenie dwunastu, 21 mln zł), segmentu handlowego dwunastu, 2 mln zł (w tym najem 11, 59 mln zł), a segmentu Resi4Rent 47, 81 mln zł.

W I kwartale 2020 r. Echo Investment sprzedało 399 mieszkań, w stosunku do 352 po pierwszym kwartale 2019 r. Od początku roku az do daty opublikowania raportu, spółka oddała az do użytku koncepty: Widoki Mokotów w Warszawie, Siedziba Jarzębinowe VI w Łodzi, Osiedle Jaśminowe IV w Poznaniu jak i równiez Ogrody Graua we Wrocławiu. To przełożyło się dzieki przekazanie klientom w pierwszym kwartale 190 mieszkań, jak jest znaczącym wzrostem wobec jedynie 23 mieszkań przekazanych w analogicznym okresie 2019 r., podano także.

Nastepnie Resi4Rent, instytucjonalna platforma mieszkań na wynajem, dostała po minionym kwartale pozwolenie w użytkowanie pozostalej inwestycji we Wrocławiu – Resi4Rent Kępa Mieszczańska. Dzięki temu ma w propozycji już blisko 800 mieszkań. Wszystkie plany mają bardzo dobre tempo wynajmu. Po trzecim kwartale 2020 r. ruszy wypozyczenie kolejnych 450 lokali zlokalizowanych w stołecznych Browarach Stolecznych. „Uważamy, że ograniczona podaż nowo rozpoczętych mieszkań przy połączeniu wraz z niepewnością wzgledem rozwoju sytuacji gospodarczej jest czynnikiem sprzyjającym rozwojowi instytucjonalnego rynku wypozyczania mieszkań, zatem jesteśmy w pelni przekonani osiągnięcia strategicznego celu Resi4Rent, czyli wybudowania platformy siedmiu, 5 tys. mieszkań na wynajem az do 2024 r. ” a mianowicie czytamy także w raporcie.

Echo podało także, że miało na koncu I kwartału 2020 r. w budowie biurowce o łącznej powierzchni wynajmu wynoszącej 180 tys. mkw.. „Również w niniejszym segmencie wszystkie budowy przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem. Spółka bez przerwy przewodzi również obiecujące negocjacje dotyczące wynajmu budowanych projektów, jak i równiez sprzedaży tych gotowych” a mianowicie dodano.

„Kontynuujemy rozwój CitySpace, naszego operatora elastycznych biur serwisowanych. Swoim najemcy potrafili ostatnio docenić możliwość korzystania z wirtualnego lokum, a po warunkach na epidemii zauważamy wzrost zaintrygowania wynajmem biurek na dzionki lub poniekad godziny, w ramach rozbudowy propozycje CitySpace” – czytamy dalej.

W 2020 r. Echo Investment zakończy prace ogólnobudowlane w swojej flagowej, wielofunkcyjnej inwestycji Browary Warszawskie, przypomniano także.

Spośród kazdego segmentów, po których działa Echo Investment, nieruchomości handlowe zostały w najwiekszym stopniu dotknięte za posrednictwem ograniczenia związane z epidemią. Wraz z dodatkowymi krokami odmrażania gospodarki, działanie katowickiego Libero oraz warszawskiej Galerii Młociny wraca az do normalności. Wymagało to dużo wysiłku oraz partnerskiego podejścia w negocjacjach z dzierzawcami. Echo Investment uzgodniło porozumienia z ponad 90% najemców, natomiast sposród pozostałymi ma uzgodnione wstępne warunki jak i równiez w najbliższym czasie spodziewa się zakończyć rozmowy sposród sukcesem, podała także spółka.

„Sytuacja epidemiologiczna po raz kolejny pokazała przewagi naszej firmy, jakimi są dywersyfikacja działalności na różne sektory nieruchomości, stabilność finansowa i swoje własnych zespołów odpowiadających za wszystkie istotne funkcje w danym etapie deweloperskim. Wraz z względu na wprowadzenie obostrzeń, skupiliśmy uzywane przez nas wysiłki dzieki zapewnieniu ciągłości działania: utrzymaniu prac w placach budowy, kontaktów wraz z klientami, zas także bezpiecznego i wydajnego systemu roboty zatrudnionych przez nas osób” – skomentował Lindberg.

„Obserwujemy spowodowane pandemią modyfikacje zachodzące przy gospodarce i uważnie analizujemy nasze projekty na nadchodzące miesiące. Wyborem jest styl zycia silnej lokalizacji finansowej i zdrowego rytmu wzrostu” – zakończył CFO Maciej Drozd.

W ujęciu jednostkowym zarobek netto po I kw. 2020 r. wyniósł 46, 54 mln zł wzgledem 61, 89 mln zł zysku dwanascie miesiecy wcześniej.

Poglos Investment wydaje sie polskim deweloperem, który realizuje inwestycje po trzech odcinkach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, komercyjnym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW. W 2019 r. miała 880, 13 mln zł skonsolidowanych przychodów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy