Temat: Rosja

Alkohol z Rosji świata nie zaakceptować podbija. Przez sankcje  Pieniądze

  • Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto układanie rurek na rosyjskich wodach
  • Spór wokół Nord Stream dwóch. Media: Gazprom grozi Danii pozwem
  • "Kommiersant": UE i Niemcy zyskują nowe przyrząd nacisku na Gazprom
  • Moskwa chce "wykluczyć lub obniżyć opady". Zapłaci za to krocie
  • Rosja podniesie ilość lat emerytalny, ale będą naprawy. Putin ma nową podaż dla kobiet

Rosyjskich problemów ciąg dalszy. Tym razem związanych z alkoholem. Jak na przykład pisze bowiem "Kommiersant", w ubiegłym roku eksport rosyjskiej wódki spadł o przeszło 40 proc.

Był to najniższy poziom od czasu dekady, czego powodem istnieją zachodnie sankcje nałożone z powodu konfliktu na Ukrainie.

Mniej zamówień

Rosja tnie wydatki na obronność

Jak czytamy, w ciągu minionego roku przychody z eksportu wódki i innych alkoholi spadły o 40 proc. do 111, 9 mln dolarów.

Mniej zamówień pochodzi z Wielkiej Brytanii, jaka była dotąd największym importerem rosyjskich alkoholi. Eksport rosyjskiej wódki na brytyjski sektor spadła w ub. r. o 35 proc. Na temat 22 proc. spadła następnie sprzedaż do Stanów Zjednoczonych.

Spadek eksportu wydaje się być widoczny w przypadku wszystkich partnera handlowego Rosji, ale zdecydowanie największy z wymienionych odnotowano w przypadku Ukrainy. To aż 70 proc.

Jak przypomina jednak "Kommiersant", rosyjskie problemy z spirytusem zaczęły się już pewien czas temu.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaznacza, że kraj ten posiada jeden z najwyższych wskaźników zgonów, których przyczyną jest właśnie alkohol. WHO przekonuje ponadto, że Rosjanie konsumują w ciągu roku średnio 15, 1 litra czystego alkoholu. Co daje czwarty najwyższy wynik na świecie.

Przedłużane sankcje

Problemem w handlu alkoholem istnieją sankcje wobec Moskwy, które Unia Europejska wprowadziła w lecie 2014 roku za podtrzymywanie separatystów na wschodniej Ukrainie.

Obejmują one ograniczenia w dostępie do oszczędności dla rosyjskich banków państwowych i firm naftowych, zredukowania sprzedaży zaawansowanych technologii gwoli przemysłu naftowego, sprzętu podwójnego zastosowania oraz embargo na broń. Restrykcje te wprowadzono na rok. W lipcu zostały przedłużone o kolejne sześć miesięcy.

W grudniu ub. r. Unia Europejska po raz pozostały przedłużyła sankcje przeciwko Rosji do końca lipca 2016 roku. Decyzję podjęto na tym, jak żadne wraz z państw członkowskich nie zgłosiło zastrzeżeń w tej sprawie w określonym terminie.

Wszystko to spowodowało, że w 2015 roku system gospodarczy Rosji skurczyła się o 3, 7 proc.

bernard Banks - rady na rzecz managerów i przedsiębiorców

Bernard Banks - rady na rzecz managerów i przedsiębiorców

Przywództwo w wojsku, wbrew pozorom, nie różni się tak dalece od tego biznesowego. Dowódcy wojskowi to doskonałe podłoże inspiracji dla managerów jak i również przedsiębiorców. Tak też wydaje się być w przypadku…...

Czytać..

Alcolocki zamiast alkomatów. Nowy rozwiązanie na walkę z pijanymi kierowcami Informacje

Rząd wycofuje się z pomysłu obowiązkowych alkomatów w wszelkim aucie. Nowym pomysłem w walkę z nietrzeźwymi kierowcami mają być alcolocki, czyli urządzenia uniemożliwiające uruchomienie pojazdu pijanemu posiadacza auta. Po tragicznym wypadku w Kamieniu Pomorskim…...

Czytać..

Airbus już liczy zamówienia na swoje nowe «dziecko». Czy dogoni Boeinga? Informacje

Airbus oczekuje, że jego nowy aeroplan A330neo okaże się przebojem w branży lotniczym i zezwoli na dogonienie w liczbie zamówień swojego odwiecznego rywala Boeinga. Koncern z Tuluzy nie zdecydował jeszcze…...

Czytać..
afera spalinowa zatacza szersze kręgi  Tech

Afera spalinowa zatacza szersze kręgi Tech

Duży czyn w autosalonach. Te firmy wybierano najczęściej Zmiany po egzaminach na prawo podróży. Jest propozycja ministerstwa GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3 Surowe sankcje za cofanie…...

Czytać..

Aerofłot znów lata do Gruzji. Po sześciu latach Informacje

Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto tworzenie rur na rosyjskich wodach Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem "Kommiersant": UE i Niemcy zyskują nowe narzędzie nacisku na Gazprom Moskwa chce…...

Czytać..
aCJ319neo - nowy prywatny luksusowy odrzutowiec Airbusa

ACJ319neo - nowy prywatny luksusowy odrzutowiec Airbusa

Koncern Airbus zaprezentował najnowsze wnętrze prywatnego odrzutowca ACJ319neo. Stworzyli je kreślarze luksusowego samochodu sportowego Pagani Huayra. Nowe wnętrze samolotu zaprezentowano po jednego razu pierwszy na targach EBACE 2017 w Genewie.…...

Czytać..