Papież wyspowiadał pięcioro młodych i spotkał się z więźniami

27 lipca, 2020
Category: inne

Papież wysłuchał w piątek w białym konfesjonale ustawionym w parku Quinta da Boa Vista w Rio spowiedzi kilku dziewcząt i dwóch młodych mężczyzn, co było jego najbardziej prywatnym spotkaniem po programie XXVIII Dni Młodzieży. Spotkał się też z grupą więźniów.

Spowiadającymi się było troje Brazylijczyków, Wenezuelczyk i Włoszka.

Franciszek uczynił tak jak jego poprzednik, Benedykt XVI, który podczas Światowych Dni Młodzieży w Madrycie w 2011 r. również wyspowiadał kilkoro młodzieży w Ogrodu Retiro, w centrum metropolii Hiszpanii.

Przy najspokojniejszej części parku Quinta de Boa Vista po Rio ustawiono 50 konfesjonałów, aby młodzi ludzie uczestniczący w ŚDM mogli tam skorzystać wraz z sakramentu spowiedzi.

Cały ten park został z sposobnosci Światowych Dni Młodzieży przekształcony w miejsce spotkań młodzieży wraz z całego świata, w którym swoje pawilony ma 150 wspólnot jak i równiez kongregacji religijnych. Stały się one miejscem spotkań dyskusyjnych i rekreacyjnych młodych katolików.

Po kilkunastu deszczowych dobach brazylijskiej zimy piątek był w Rio słoneczny jak i równiez dość ciepły. Franciszek udał się sposród parku Quinta da Boa Vista otwartym papamobile do pałacu arcybiskupiego w Rio de Janeiro, gdzie powitał go abp Orani Joao Tempesta. Bez udziału redaktorów papież odbył krótkie spotkanie prywatne z niewielką grupą młodych ludzi odbywających sankcje więzienia.

Modlitwę Anioł Pański odmówił przy południe (czasu lokalnego) sposród balkonu pałacu arcybiskupiego.

Papież Franciszek dziękował w piątek na Twitterze za „niezapomniane” przyjęcie, które około miliona osób zgotowało mu poprzedniego dnia w słynnym bulwarze i plaży Copacabana z okazji Światowych Dni Młodzieży.

„Co zbytnio niezapomniane powitanie, to w Copacabanie! Niech Bóg Was wszystkich błogosławi” – dziękował papież.

Uroczystość powitalna na najsłynniejszej plaży Brazylii było pierwszym oficjalnym spotkaniem Franciszka z „cariocas”, jak mówią o osobiscie mieszkańcy Rio de Janiero, oraz z 350 tysiącami młodzieży wraz z 190 krajów świata.

Franciszek, wzruszony powitaniem ze strony wiernych, którzy szczelnie wypełnili ponad 4 kilometry szerokiego bulwaru i plaży, zawołał w czwartek po objechaniu papamobile plaży wśród owacyjnych okrzyków tłumu i dojsciu na podwyższenie: „Pokazujecie, że wiara jest silniejsza od momentu chłodu jak i równiez deszczu. Gratuluję wam. Jesteście prawdziwymi wojownikami”.

Wśród śpiewów i owacji z gąszczu flag jak i równiez sztandarów tłum powtarzał okrzyk: „Jesteśmy młodzieżą papieża! „

Franciszek, który tygodniową wizytę w Brazylii rozpoczął przy poniedziałek, powróci w piątek wieczorem (w nocy czasu polskiego) dzieki Copacabanę, zeby wziąć udział w uroczystościach Drogi Krzyżowej.

W sobotę odbędzie się czuwanie modlitewne papieża wraz z pielgrzymami. W niedzielę – papieska msza święta dzieki otwartej przestrzeni.

Będzie to pożegnanie papieża z Rio. (PAP)

ik/ kar/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy