Papież modlił się o pokój w Jordani i Korei

Author:
27 lipca, 2020
Category: inne

O pokój w Syrii, w Gleby Świętej, dzieki Półwyspie Koreańskim i w całym świecie modlił się papież Franciszek w wielkanocnym orędziu, wygłoszonym z bazyliki Św. Piotra w południe w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Do Watykanu przybyło ćwierć miliona jednostek.

Papież prosił o pokój dzieki Bliskim Wschodzie, zwłaszcza a mianowicie dodał a mianowicie między Izraelczykami a Palestyńczykami, którzy _ napotykają trudności, by znaleźć drogę zgody, ażeby odważnie i sposród otwartością wznowili negocjacje dla zakończenia konfliktu, który trwa już nazbyt długo _.

Modlił się o to, aby calkowicie ustała wszelka przemoc przy Iraku jak i równiez w Syrii, której ludność – jak mówił – czeka dzieki _ pomoc i pocieszenie _. Mówiąc o konflikcie syryjskim Franciszek stwierdził: _ Jakże duzo przelano krwi! Ileż cierpienia trzeba jeszcze zadać, nim uda się znaleźć polityczne rozwiązanie kryzysu? _.

Apelował o pokój na Półwyspie Koreańskim, aby _ przezwyciężono rozbieżności i by dojrzewał odnowiony widmo pojednania _.

Mówił na temat krwawych konfliktach w Afryce. Wyraził zyczenie, by Drobni odzyskało jedność i stabilność. Modlił się też o pokój w Nigerii, dokad – jakim sposobem podkreślił a mianowicie _ nie ustają zamachy poważnie zagrażające życiu mnóstwo niewinnych jednostek, i gdzie niemało osób, w tym pociechy, jest przetrzymywanych jako zakładnicy grup terrorystycznych _. Prosił o pokój w Demokratycznej Republice Konga i Republice Środkowoafrykańskiej.

Franciszek modlił się o pokój dla całego świata a mianowicie jak dodał – _ nadal do tego stopnia podzielonego chciwością tych, którzy poszukują łatwych zysków, zranionego egoizmem zagrażającym życiu ludzkiemu i rodzinie, egoizmem, który nadal dopuszcza się gospodarki ludźmi rozszerzającemu niewolnictwo w tym dwudziestym glównym wieku _.

Papież mówił o świecie rozdartym przez _ sila związaną wraz z handlem narkotykami i nieuczciwą eksploatacją zasobów naturalnych _.

_ Niech Jezus Zmartwychwstały przyniesie ulgę tym, którzy są ofiarami klęsk żywiołowych i niech uczyni nas odpowiedzialnymi stróżami stworzenia _ – podkreślił.

Zwracając się do wiernych Franciszek powiedział: _ Z jakże wielką radością głoszę wam: Chrystus zmartwychwstał! Chciałbym, aby ta wieść dotarła do każdego domu, każdej rodziny, zwłaszcza tam, gdzie jest najwięcej cierpienia, do szpitali, sluzace do więzień _.

_ Stańmy się narzędziami miłosierdzia, kanałami, przez które Bóg może nawadniać ziemię, strzec całego stworzenia jak i równiez sprawić, by rozkwitła sprawiedliwość i pokój _ – mówił.

Następnie Franciszek wraz z loggii bazyliki udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi, czyli miastu jak i równiez światu.

Niespodzianie papież całkowicie odstąpił od czasu tradycji składania życzeń świątecznych w około 60 językach. Złożył halasuje tylko po włosku mówiąc: _ Niech zmartwychwstały Chrystus prowadzi panstwa wszystkich jak i równiez całą ludzkość ścieżkami sprawiedliwości, miłości jak i równiez pokoju _.

Podziękował też hodowcom kwiatów z Holandii za udekorowanie placu Świętego Piotra.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy