Łódź: Prokuratura wyjaśnia okoliczności wypadku wraz z udziałem tramwaju

27 lipca, 2020
Category: rózne

# dochodzą metrów. in. swieze szczegóły i informacja sposród prokuratury #

06. 01. Łódź (PAP) a mianowicie Prokuratura Rejonowa Łódź-Polesie wyjaśnia okoliczności poniedziałkowego wypadku drogowego z udziałem tramwaju, w nastepstwie którego śmierć poniosły dwie osoby, zas dwie zostały ranne.

Jak poinformowała PAP policja, wydarzenie miało obszar na ul. Piotrkowskiej w rejonie ul. Radwańskiej jak i równiez Brzeźnej. Tramwaj linii szesnascie jadący w kierunku centrum, nie zatrzymał się na przystanku i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Na przejściu na rzecz pieszych potrącił trzy damy, dwie sposród nich poniosły śmierć na miejscu, jedna w stanie ciężkim została przewieziona sluzace do szpitala. Co wiecej tramwaj uderzył także przy jadącego prawidłowo opla, którego kierowca także został hospitalizowany. Opel uderzył jeszcze w inne auto.

Wcześniej psy informowała, że ofiarami są osoby jadące samochodem, zas ranna miała być jedna osoba.

Wedlug zderzeniu, motorniczy zatrzymał tramwaj dopiero po przejechaniu nadal kilkudziesięciu metrów.

W związku z wypadkiem zatrzymany został motorniczy tramwaju, który jak się okazało kierował pojazdem mając przy organizmie przeszlo 1, 2 promila alkoholu.

Rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania powiedział PAP, że przeprowadzone są – z udziałem biegłego – oględziny tramwaju. Badany wydaje sie jego forma techniczny; czy pojazd był sprawny, lub nie. Śledczy będą też m. in. ustalać, czy motorniczy przyszedł do robocie pod wpływem alkoholu, czy też pił alkohol w pracy. Ustalać też będą, czemu motorniczy nie zatrzymał samochodu od razu.

Dodał, że prokuratura weryfikować też będzie wersję zdarzenia podawaną przez niektórych świadków. Wyplywa z tej dziewczyny, że tramwaj przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle, następnie uderzył przy opla, zas samochód potrącił pieszych. „Ustalenie wersji wydarzeń będzie nadzwyczaj ważne na rzecz sprawy” – dodał. Analizowany ma być też „wszelki dostępny monitoring” z owego miejsca. Jak mówił nie zaakceptowac wykluczone jest, że motorniczy zostanie przesłuchany jeszcze we wtorek, a najpóźniej po środę. „Nim to się stanie chcemy zebrać naturalnie wszechstronny materiał dowodowy” – powiedział.

Mężczyźnie za wywolanie wypadku śmiertelnego po pijanemu grozi wyrok do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego po Łodzi Sebastian Grochala powiedział PAP, że w związku z wypadkiem motorniczy, który w MPK pracował od czasu dwóch latek prawdopodobnie straci pracę. Wyjaśnił też, że każdego dnia prowadzone są wyrywkowe badania na trzeźwość zarówno kierowców autobusów MPK jak i motorniczych. Dodał, że prawdopodobnie we wtorek przy siedzibie MPK odbędzie się konferencja prasowa dotycząca poniedziałkowego wypadku.

W związku wraz z wypadkiem prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zobowiązała prezesa MPK do zrobienia natychmiastowej inspekcji trzeźwości kazdego kierowców i motorniczych MPK przez nadzór ruchu. Wypatruje ona we wtorek rano od prezesa MPK raportu oraz przedstawienia rozwiązań uwzględniających m. in. obowiązkowe badania alkomatem kierujących pojazdami MPK. Zdanowska oczekuje także stwierdzenia wszystkich osób, które dopuściły do prowadzenia tramwaju poprzez osobę będąca w stanie nietrzeźwym i pierwotnego ukarania. Rodzinom ofiar przypadku złożyła wyrazy głębokiego współczucia. (PAP)

jaw/ jbr/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy