Nextbike wyczekuje na przetargi na bicykle miejskie warte ok. 100 mln zł w ciągu 2 czasów

Nextbike wyczekuje na przetargi na bicykle miejskie warte ok. 100 mln zł w ciągu 2 czasów
27 lipca, 2020
Category: gielda

Nextbike Polska – spółka w 75% zależna od momentu Larq – spodziewa się, że przy ciągu 2 lat zostaną ogłoszone w Polsce przetargi w ramach uruchomienia i rozbudowy systemów roweru miejskiego warte sto mln zł i chce „skutecznie walczyć” o owe zlecenia, poinformował prezes Larq Krzysztof Przybyłowski.

„Przed paroma tygodniami Nextbike Polska wygrał przetarg na rozbudowę systemu w Miescie lublin o wartości 6, dziewiec mln zł. Czekamy dzieki rozstrzygnięcie przetargu w Łodzi, w którym spółka również bierze udział. Oczekujemy, że w ciągu najbliższych tygodni ogłoszone zostaną duże przetargi m. in. w Miescie poznan i Krakowie, a po perspektywie kilku miesięcy również w Trójmieście i przy aglomeracji śląskiej. Według naszych szacunków, pierwotnego łączna wartość przekroczy stu mln zł. Wierzymy, że Nextbike Nasz kraj, jako pionier i prowadzacy tego sektorze, ma wszelkie kompetencje do tego, by skutecznie powalczyć o te zlecenia” – powiedział Przybyłowski, cytowany w komunikacie.

Od początku działalności Nextbike w Polsce, czyli od 2011 roku, cyfra wypożyczeń rowerów publicznych w sieci tej firmy w naszym kraju sięgnęła 9, 79 mln. Przy sezonie 2015 spółka zanotowała 3, 97 mln wypożyczeń, co oznacza postep o 35% w porównaniu do poprzedniego sezonu. Cyfra użytkowników wzrosła o 37% i sięgnęła 655, piec tys.

Wreszcie listopada 2015 Nextbike Nasz kraj posiadał 481 stacji i 5 841 rowerów przy 13 miejscowosciach w Polsce. 32 stacje są stacjami komercyjnymi, finansowanymi poprzez sponsorów, m. in. centra handlowe, deweloperów i operatorów biurowców. Aktualnie 24 takie stacje znajdują się na warszawskim rynku, 4 umiejscowione są we Wrocławiu, trzech w Lublinie i jednej w Opolu.

„Trend ekologicznego środka transportu miejskiego, którym są systemy rowerowe, przywędrował do Naszego kraju z Zachodu. Szacuje się, że po 2007 roku w miejskich systemach rowerowych na świecie jeździło 15 tys. rowerów, w 2014 roku cyfra rowerów udostępnianych mieszkańcom w miejskich ukladach rowerowych wynosiła już 700 tys. rowerów. W 2015 roku obserwujemy dalszy rozwój liczby rowerów w ukladach miejskich na świecie. Przy naszej opinii, ten kierunek jest nie do zatrzymania. Potrzebujemy nowych, inteligentnych i ekologicznych pomysłów na spedycja mieszkańców dużych miast. Naturalną odpowiedzią są miejskie systemy rowerowe” a mianowicie skomentował prezes Nextbike Tomasz Wojtkiewicz.

„Miniony sezon był dla nas rekordowy, co wyraźnie widać przy podsumowujących go liczbach. Biorąc pod uwagę perspektywy, związane m. in. z rosnącą rolą proekologicznych, zintegrowanych rozwiązań komunikacyjnych w miastach a takze bardzo pozytywny odbiór naszych systemów poprzez użytkowników a mianowicie już nie możemy doczekać się kolejnego. Zamierzamy wykorzystać nadchodzące miesiące do tego, by jak najlepiej przygotować się do sezonu 2016 i móc pochwalić się najnowszymi rekordami zbyt rok” – dodał Wojtkiewicz.

Nextbike Polska jest numerem jeden w polsce miejskich systemów rowerowych, zarówno pod względem liczby rowerów (75% udziału w rynku), jak i wartości zrealizowanych kontraktów (85% udziału). Spółka wygrała 23 z 29 rozstrzygniętych od 2011 przetargów jak i równiez jest operatorem 10 z 16 działających w Polsce systemów, m. in. w takich miastach, jakim sposobem Warszawa, Wrocław i Poznań.

W październiku br. spółka CAM Media zmieniła nazwę na LARQ. Spółka jest notowana w dziedzinie głównym GPW od 2009 r. Filarami biznesu grupy są Nextbike Polska a mianowicie największy na terytorium polski dostawca i operator powiatowych systemów rowerowych, Synergic a mianowicie wiodący wlasny operator i właściciel inych nośników autopromocji zewnętrznej i Brand24 a mianowicie właściciel autorskiego narzędzia do monitoringu treści w internecie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy