Nagrody przy konkursie „Jestem szefową” rozdane

27 lipca, 2020
Category: inne

Wojskowi, przedsiębiorcy, posłanki, samorządowcy – naprawde wyobrażają osobiscie role dziewczyn uczennice szkół średnich, które nadesłały prace na turniej „Jestem szefową”. Autorka 1 z tych propozycji widzi siebie jako prezydenta miasta, odmiennej – jak RPO, wiecej jeszcze – szefową PZPN.

Na konkurs, zorganizowany za posrednictwem pełnomocnik ds. równego traktowania Elżbietę Radziszewską wspólnie wraz z resortem edukacji narodowej, wpłynęło blisko dwiescie prac. Konkurs zorganizowano a mianowicie jak powiedziała Radziszewska a mianowicie „chcąc budować postawy liderów wśród młodych kobiet, które są poprzednio decyzją, dzieki jakie studia pójdą jak i równiez co będą w życiu robić”.

W pierwszej kolejnosci miejsce w konkursie zdobyła uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu. W swojej pracy napisała m. in.: „Do ciasta potrzebuję margarynę, mąkę, jajko jak i równiez proszek az do pieczenia. Do zmiany kwestii prawnej kobiet – madrosci o pierwotnego życiu, ustaw i marszałka Sejmu. Składniki powinny się połączyć, jednak każda gospodyni i każdy rzecznik norm obywatelskich ma swiadomosc, jakie to trudne. (… ) Chciałabym uchronić życie polskich kobiet przed zakalcem”. Autorka przy przyszłości chce studiować uprawnienie na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Drugą pozycję uzyskała Aneta Czajkowska z profilowanego zespołu szkół samochodowych dywanom. Tadeusza Kościuszki we Włocławku. Napisała: „Rycerzem być, jakim sposobem koledzy z podwórka. Rola białogłowy, czekającej w wieży na wybawienie, nie odpowiadała mi. (… ) Rządzić chciałam jak i równiez planowałam”.

Laureatka trzeciego miejsca, Emilia Kowalska z zespołu szkół fachowych w Suwałkach, napisała przy formie listu do koleżanki: „Droga Matyldo, mówiłaś, tłumaczyłaś, abym nie zaakceptowac wracała sposród Australii sluzace do Polski, bowiem nie osiągnę niczego, wbrew że mam wykształcenie i dużo doświadczenia na stanowisku kierowniczym. Zastanawiałaś się, co będę robić w takiej dziurze jakim sposobem Suwałki (… ), jak i równiez wyobraź osobiscie (… ), zostałam wybrana na prezydenta Suwałk”.

Laureatki w nagrodę otrzymały: laptopa, kamerę cyfrową i notebooka.

Oprócz nagród przyznano też wyróżnienia na rzecz: Anny Białkowskiej z II LO wykladzinom. Stanisława Wyspiańskiego w Kwidzynie, Karoliny Bojarun z LO Sióstr Prezentek w Krakowie, Małgorzaty Chrzęszczyk z I LO im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej, Karoliny Pieniawskiej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1-wsza im. Juliusza Słowackiego po Dębnie i Oliwii Malinowskiej z II LO wykladzinom. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu.

Wiceminister edukacji narodowej Lilla Jaroń powiedziała, że „kobiety są bardziej otwarte, lubią nawiązywać przyjaźnie; a to – jak powiedziała – jest dobry kapitał początkowy, aby kierować ludźmi”. „Im więcej problemów wydaje sie teraz, kiedy są nauczyciele i rodzice, tym mniej ich będzie w przyszłości” – powiedziała. Finalistki konkursu spotykają się w poniedziałek w Warszawie sposród kobietami, pełniącymi funkcje kierownicze. (PAP)

dom/ itm/ mow/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy