Na reportażu modyfikacje w komendzie w Nowym Mieście Lubawskim

Author:
27 lipca, 2020
Category: odmienne

*Policjanci, którzy w reportażu telewizyjnym ujawnili nieprawidłowości w komendzie policji po Nowym Mieście Lubawskim (Warmińsko-mazurskie), zostali przeniesieni na własną prośbę do innej komendy, a tobie – którzy według pierwotnego relacji – mieli dopuszczać się nieprawidłowości, zostali przeniesieni na inne stanowiska. *

Rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej policji Anna Fic poinformowała, że zmiany personalne przy komendzie policji w Nowym Mieście Lubawskim obowiązują od poniedziałku.

Zanim tygodniem po programie „Ekspres reporterów” przy TVP2 ujawniono nieprawidłowości, az do których miało i posiada dochodzić przy komendzie policji w Swiezym Mieście Lubawskim. Z materiału filmowego wynikało, że niektórzy policjanci tej komendy dopuszczają się zbioru nieprawidłowości, metrów. in. bicia zatrzymanych. 1 z policjantów pracujący w wydziale obrotu drogowego miał przekazywać żonie informacje na temat ofiarach wypadków, ponieważ prowadziła ona firmę zajmującą się odszkodowaniami na rzecz takich osób, inny miał nakazywać wlasnym podwładnym prace przy budowie prywatnego domu.

W materiale telewizyjnym na temat nieprawidłowościach po komendzie mówiło dwóch policjantów. Dzień wedlug emisji systemu jeden wraz z tych funkcjonariuszy w czasie roboty został potrącony radiowozem, którym kierował policjant Marcin W. – wg reportażu miał on bić zatrzymanych. Dzień później komendant policji po Nowym Mieście Lubawskim zawiesił W. w ciagu zycia i wszczął wobec faceta postępowanie dyscyplinarne.

Kolejne wybory dotyczące pracy policji w tej komendzie podjął komendant wojewódzki policji w Olsztynie. Fic nie poinformowała, kiedy zapadły owe decyzje, przy poniedziałek przyznała tylko, że właśnie wchodzą one po życie.

„Dwaj policjanci, którzy wypowiadali się na temat roboty kolegów, zostali przeniesieni do innych komend na własną prośbę” – zapewniła Fic. Dodała, że policjant obrotu drogowego, który wg reportażu miał przekazywać żonie informacje o ofiarach wypadków, został przeniesiony az do pracy jako dzielnicowy. Policjant, który miał zlecać podległym sobie policjantom prace dzieki własnej budowie (był szefem ogniwa patrolowo-interwencyjnego – PAP), został przekazany do robocie w wydziale ruchu drogowego.

„Szefem ogniwa patrolowo-interwencyjnego został dotychczasowy kierownik rewiru dzielnicowych” – dodała Fic.

Fic poinformowała także, że po najbliższym okresie do Nieznanego Miasta Lubawskiego zostanie oddelegowanych sześciu policjantów z olsztyńskiej prewencji, aby wspólnie wraz z miejscowymi funkcjonariuszami patrolowali miasteczko. Do patroli ma też dołączyć psycholog, on też ma brać udział po odprawach jak i równiez zakończeniach służb. „Jest to wynikiem złego odbierania policjantów przez jednostek, spotykają się oni niedawno z dokuczliwymi reakcjami” a mianowicie powiedziała rzecznik.

Decyzją komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie nadzór morzem komendą przy Nowym Mieście Lubawskim będzie sprawował nie dotychczasowy zastępca komendanta wojewódzkiego Wojciech Sobczak (o zanim również była mowa przy reportażu), ale inny zastępca komendanta wojewódzkiego – Andrzej Zielonka.

Poruszone w reportażu telewizyjnym nieprawidłowości, do których miało dochodzić w komendzie policji przy Nowym Mieście Lubawskim, są weryfikowane w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku. (PAP)

jwo/ itm/ jra/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy