NA JUKATAN: Giełdy po górę po optymistycznych informacji z rynku robocie

NA JUKATAN: Giełdy po górę po optymistycznych informacji z rynku robocie
Author:
27 lipca, 2020
Category: inne

Środowa sesja na Wall Street zakończyła się wzrostami po tymze, jak na rynek napłynęły raporty sugerujące poprawę na amerykańskim rynku pracy. Optymizm inwestorów wspierały również lepsze od momentu oczekiwań efekty kwartalne firmy medialnej Time Warner.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0, 41 proc. do dziesieciu. 680 pkt.

Nasdaq Comp. zwyżkował o 0, 88 proc., do 2. 304 pkt.

Zestawienie S&P piecset wzrósł o 0, 61 proc. i wyniósł na koniec dnia jednej. 127 pkt.

W firmach w AMERYCE przybyło w lipcu 42 tys. miejsc pracy – wyplywa z raportu prywatnej przedsiebiorstwa ADP Employer Services, opublikowanego w środę.

Analitycy oceniali, że po amerykańskiej gospodarce w lipcu przybyło 30 tys. miejsc pracy.

W czerwcu przybyło 19 tys. stanowisk pracy po wgladowi – wyplywa z danych empirycznych ADP.

Poprawę na amerykańskim rynku pracy sugerują również dane zawarte przy najnowszym raporcie firmy Challenger, Gray & Christmas Inc., opublikowanym wcześniej w środę przed sesją.

W lipcu 2010 r. liczba zapowiadanych zwolnień pracowników w AMERYCE spadła na temat 57, 2 proc. wobec tego danego okresu roku 2009 – wynika z raportu.

W czerwcu liczba planowanych zwolnień pracowników spadła o 47, 1 proc. rdr.

Przy środę udzialowcy poznali również najnowszy odczyt wskaźnika aktywności w usługach w NA JUKATAN. Również ów dane okazały się być wyższe od oczekiwań ekonomistów.

Wskaźnik aktywności w usługach w AMERYCE wzrósł w lipcu i wyniósł 54, 3 pkt – podał w środę Instytut Zarządzania Podażą (ISM).

Analitycy spodziewali się przy lipcu indeksu na poziomie 53, 0 pkt.

50 pkt stanowi granicę pomiędzy rozwojem a spadkiem aktywności przy sektorze.

Korzystny wpływ dzieki rynek miała w środę spółka Time Warner, która opublikowała lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne.

Zysk spółki Time Warner w II kwartale 2010 wyniósł 0, 5 USD na akcję – podała firma przy komunikacie. Analitycy spodziewali się niższego profitu netto, w stopniu 0, 45 USD w akcję.

Przychody spółki po drugim kwartale 2010 wyniosły 6, 4 miliardów dolarów i również przewyższyły przewidywania analityków, którzy zakładali zarobki na poziomie szesc, 2 miliardów dolarów.

Akcje konglomeratu medialnego rosły w trakcie sesji na temat ponad dwóch proc.

O blisko trzy proc. zyskiwały akcje Pulte Group, jak tylko ten drugi, co do wielkości amerykański deweloper zanotował na raz pierwszy od 2006 roku profit kwartalny.

O 2 proc. zyskiwały akcje Starbukcsa, jak tylko również jak i równiez ta spółka pokazała lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne.

Mocne drożały akcje Motoroli po tym jak ów producent telefonów komórkowych ogłosił, że wspólnie z firmą Verizon operuje nad stworzeniem rywala gwoli iPada, który umożliwiałby odbiór telewizji. (PAP)

wst/ dan/ fit/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy