Mozliwosc z Chicago

27 lipca, 2020
Category: waluty

*W mijającym tygodniu zbyt koncentrował się na debacie w greckim parlamencie i przyjęcie za posrednictwem Greków pakietu oszczędnościowego znacząco poprawiło nastroje inwestorów. *

Jednak najlepsza wiadomość mogła nadejść wczoraj na temat 15. 45 w postaci informacji z AMERYCE. Wiele wyjaśni dzisiejsza publikacja indeksu ISM.

Chicago PMI niespodziewanie w górę

Zestawienie aktywności wraz z Chicago nieoczekiwanie wzrósł przy czerwcu sluzace do 61, 6 pkt. sposród 56, szesc pkt. w maju, kiedy inwestorzy zakładali spadek az do 54 pkt. Rynek zareagował bardzo optymistycznie, co nie dziwi, gdyż informacje oznaczają szansę na dogodniejszy odczyt krajowego ISM, który ma zdecydowanie kluczowe znaczenie.

Przypomnijmy, iż publikowane wcześniej indeksy wraz z wschodniego wybrzeża (NJ jak i równiez Filadelfia) pokazały (kolejne) bardzo głębokie spadki, sugerując zmniejszenie ISM chociazby poniżej 50 pkt., zas to oznaczałoby, że amerykańska gospodarka nie zaakceptowac tyle wolniej się rozwija, co po prostu staje po miejscu. Jednakze już publikowany wcześniej w niniejszym tygodniu rejestr z Richmond był lepszy od oczekiwań, a potezny wzrost Chicago PMI pozwala oczekiwać, iż ISM pozostanie powyżej granicy 50 pkt.

Fakt, iż globalna gospodarka zwalnia w nastepstwie (zbyt) wielkich cen surowców nie podlega dyskusji – pokazały to indeksy aktywności z kazdego najważniejszych gospodarek. Jednak wydaje sie byc różnica pomiędzy wolniejszym ożywieniem, a ścieżką ku kolejnej recesji po USA, zatem oczekiwania spólek w tym burzliwym okresie są tak zasadnicze. Publikacja indeksu ISM dziś o godz. 16. 00.

Rynki akcji – nadzieja i koniec kwartału

Przegłosowanie oszczędności w Grecji (względnie oczekiwane), skraj kwartału (zdecydowanie oczekiwane) a takze wzrost Chicago PMI (zdecydowanie nieoczekiwany) – w minionych dniach calosc sprzyjało notowaniom akcji. W stolicy polski odreagowanie było skromne, lecz na publicznych parkietach wzrosty były imponujące i rynki odrobiły przeszlo połowę utrat z czasu majowo-czerwcowej sprawdzenia.

Notowania kontraktów na niemiecki DAX30 pokonały wczoraj opór na poziomie 7340 pkt., otwierając sobie drogę do tegorocznych szczytów (7623 pkt. ) – jeśli dobre nastroje utrzymają się, powinno to wesprzeć byki w Warszawie, gdzie na wykresie kontraktów dzieki WIG20 mamy nadal wiele niezdecydowania.

Dzieki ile odbicie okaże się jedynie wlasciwym zamknięciem kwartału, a na ile powrotem do hossy? Zdecydują informacje: dzisiejsza publikacja ISM jak i równiez rynek pracy w przyszłym tygodniu. Jeśli inwestorzy uwierzą, iż wydaje sie byc szansa w powrót dzieki szybszą ścieżkę wzrostu rynki akcji będą znów rosnąć, zwłaszcza, że przed nasza firma również okres wyników.

Jeśli natomiast informacje zostawią więcej wątpliwości niż odpowiedzi, sezon letni będzie burzliwy (zwłaszcza, że klopoty krajów obrzeznych zapewne w pewnym czasie powrócą, w tej chwili być może w odsłonie portugalskiej), szczególnie, że ceny ropy ciagle są ogromne. Jak już zaznaczyliśmy, 1-wszy drogowskaz dziś o szesnascie. 00.

EURCHF – szansa na wzrosty

Poprawa nastrojów zmieniła także diametralnie układ sił w branzy franka – przynajmniej po krótkim okresie. W notowaniach kluczowej na tym rynku pary EURCHF po czasie silnych spadków mamy w tym tygodniu mocne odbicie. Ma ono szansę na kontynuację, gdyż (jeśli do końca dnia nie zaakceptowac zajdą znaczne zmiany) dzieki wykresie tygodniowym pojawiła się imponująca formowanie objęcia hossy.

Nie musi oznaczać to modyfikacje trendu w tej dziedzinie, ale choćby korekcyjny postep w górę przedziału spadkowego oznaczałby pare figur potencjału (do ok. 1, 28) i jednocześnie szansę dzieki spadek CHFPLN poniżej stopnia 3, dziesieciu.

Po kalendarzu – indeks ISM

W piątek opublikowane zostaną finalne indeksy aktywności w strefie euro (9. 28), naszego kraju PMI (9. 00, konsensus 52 pkt. ), szwajcarski PMI (9. 30, konsensus 58, jednej pkt. ), brytyjski PMI (10. 28, konsensus 52, 1 pkt. ), finalna wartość czerwcowego indeksy nastrojów w NA JUKATAN sporządzanego przez Uniwersytet sposród Michigan (15. 55, konsensus 72 pkt. ) oraz amerykański rejestr aktywności ISM (16. 00, konsensus 52 pkt. ).

Dla rynków globalnych w istocie liczył się będzie tylko ten ostatni, za to swoim waga będzie bardzo duża. Indeks pokaże bowiem w jakim tempie powstrzymuje amerykańska system gospodarczy. Po albumów tematycznych Chicago PMI część sektorze może mieć nadzieje, że okres wyhamowania mamy już za sobą (co byłoby jednak dość optymistyczną konkluzją).

  • Najważniejsze informacje przy twojej skrzynce e-mail!
  • Wskaźniki makroekonomiczne w
  • Forex: sprawdź warsztaty walut przez internet

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy