Cios we właścicieli aut wraz z silnikami Diesla. Setki tyś samochodów pozostaną w garażach

  • Dom
  • Moto
  • Cios we właścicieli aut wraz z silnikami Diesla. Setki tyś samochodów pozostaną w garażach
Auta z silnikiem Diesla. Zastrzeżenia w Lombardii  Moto

W 214 miastach jak i również miasteczkach w Lombardii trafia w życie zakaz ruchu samochodów z silnikami napędzanymi paliwem diesel Euro 3. Będzie obowiązywał 12 godzin dziennie, od poniedziałku do odwiedzenia piątku. Dotyczy kilkuset milionów aut; nie obejmuje wozów, którymi podróżują 3 ludzie.

To radykalne ograniczenie ruchu aut ze starszymi modelami silników, które stanie się obowiązywać od 1 października, zostało wprowadzone przez własne władze w ramach bitwy z zanieczyszczeniem powietrza w rejonie Włoch, gdzie spośród roku na rok pozycja pogarsza się i coraz to częściej przekraczane są akceptowalne normy.

Zgodnie spośród rozporządzeniem takimi samochodami nie sposób będzie jeździć w dzionki powszednie od godziny szóstej. 30 do 19. trzydziestu. To zaś oznacza, że w garażach i w parkingach pozostanie 420 tysięcy aut osobowych, z czegoż ponad 32 tysiące przy stolicy regionu – Mediolanie, a także 160 milionów furgonów.

Nowa rozstrzygnięcie zablokuje, jak zauważa miejscowa prasa, znacznie więcej pojazdów niż poprzednie rozporządzenia wydane przez władze regionalne przy minionych latach w 570 gminach, a dotyczące nadal starszych aut.

Kawaleria bez dowodu rejestracyjnego i OC. Zmiany coraz bliżej

Trzy osoby

Z obecnego surowego zakazu wyłączone są samochody osobowe i dostawcze, którymi będą jechać przynajmniej trzy osoby. Dzierży to zachęcić do wspólnego korzystania z nich przez wyższą liczbę pasażerów.

Przedstawiciel władz Lombardii ds. ruchu ulicznego Raffaele Cattaneo wyjaśnił, że nigdy nie rozważano wprowadzenia całkowitej blokady. "Należy natomiast połączyć wymóg opieki zdrowia i środowiska wraz z prawem do poruszania się" - dodał.

Z zakazu ruchu zwolniono także posiadaczy aut, którzy istnieją lekarzami, weterynarzami, dawcami krwi, pacjentami wymagającymi terapii bądź też pracują w hurtowniach.

Od stycznia używane będą kary za złamanie nowych przepisów w wysokości od 80 do 150 euro.

W październiku przyszłego roku zakaz będzie rozszerzony w gminach Lombardii na diesle napędzane paliwem Euro 4.

1 października w Niemczech

Początek nowego miesiąca będzie istotny także dla kierowców w Niemczech. Kanclerz Angela Merkel oświadczyła, że niemiecki rząd ogłosi 1 października osobisty kurs w sprawie zadania kryzysu wywołanego wprowadzaniem restrykcji wobec pojazdów samochodowych z silnikami Diesla.

Jak powiedziała w Berlinie, jednym spośród tematów najbliższego posiedzenia komitetu koalicyjnego chadeckiego bloku CDU/CSU i współrządzącej Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) będzie to, jak ma wyglądać przyszłość "w kwestii zakazów wjazdu samochodów dieslowskich".

"Poruszyliśmy kwestię modyfikowania (silników), przy przyszły poniedziałek sfinalizujemy postanowienia. Jak państwo wiecie, w sprawie tej odbyła się wczoraj także rozmowa z przedstawicielami przemysłu motoryzacyjnego" - dodała, mając na myśli swe spotkanie z szefami niemieckich firm samochodowych w urzędzie kanclerskim w niedzielę wieczorową porą.

Akcjonariusze żądają miliardowych odszkodowań od Volkswagena

Zachęty dla właścicieli starszawych aut

Należący do bawarskiej CSU niemiecki minister transportu Andreas Scheuer powiedział po tym spotkaniu, że najlepszym priorytetem jest odnowienie skweru samochodowego, czyli zachęty pieniężne dla właścicieli starszych samochodów z silnikami wysokoprężnymi, żeby pozbywali się ich jak i również nabywali nowe pojazdy.

Osobom użytkującym w planach zarobkowych dostawcze diesle musi się natomiast zapewnić poparcie w dokonywaniu modyfikacji silników. SPD wymaga jednak wciąż, by modyfikacje były przykładne także w przypadku samochodów osobowych.

Na początku września sąd administracyjny w Wiesbaden nakazał władzom Frankfurtu nad Menem wprowadzenie w przyszłym roku zakazu wjazdu do odwiedzenia miasta samochodów dieslowskich, które nie spełniają obecnych norm emisji spalin.

Wyrok ten wywarł także oddziaływanie na trwający od miesięcy wewnątrzkoalicyjny spór, skłaniając kanclerz Merkel do większej przychylności dla odrzucanej przez panią a wcześniej idei modyfikowania napędów. Przemysł ostrzega jednak, hdy poprawki takie byłyby nazbyt kosztowne i niosłyby wraz ze sobą niedogodności techniczne.

bernard Banks - rady na rzecz managerów i przedsiębiorców

Bernard Banks - rady na rzecz managerów i przedsiębiorców

Przywództwo w wojsku, wbrew pozorom, nie różni się tak dalece od tego biznesowego. Dowódcy wojskowi to doskonałe podłoże inspiracji dla managerów jak i również przedsiębiorców. Tak też wydaje się być w przypadku…...

Czytać..
artifex Mundi - cena działaniu w ofercie publicznej

Artifex Mundi - cena działaniu w ofercie publicznej

Cena akcji po pierwszej ofercie publicznej Artifex Mundi została ustalona na 22, 5 zł. Wycena producenta gier przekroczyła 236, 3 mln zł. Do odwiedzenia inwestorów trafi 4, czterech mln akcji. W rękach…...

Czytać..
apple prezentuje nową usługę  Tech

Apple prezentuje nową usługę Tech

Fani Apple z niecierpliwością czekali na ten moment. Na konferencji WWDC 2015 koncern spod znaku nadgryzionego jabłka zaprezentował kilka nowości, w poniższym serwis oferujący streaming muzyki, który ma rywalizować ze Spotify.…...

Czytać..
apel niemieckich mediów o wstrzymanie budowy Nord Stream 2  Ze świata

Apel niemieckich mediów o wstrzymanie budowy Nord Stream 2 Ze świata

Po konfrontacji Ukrainy i Rosji w Cieśninie Kerczeńskiej jest jasne, iż należy jak najszybciej zrezygnować z budowy Nord Stream 2; zależność od tranzytu gazu przez Ukrainę dzięki razie powstrzymuje Moskwę przed…...

Czytać..
andrzej Bućko z Federacji Klientów o zmianie sprzedawcy gazu

Andrzej Bućko z Federacji Klientów o zmianie sprzedawcy gazu

Rośnie liczba ludzi korzystająca z możliwości modyfikacje dostawcy gazu. Próbują to jednak wykorzystać oszuści, jacy chcą wykorzystać nieświadomość konsumentów. - Są podmioty oszukańcze - ostrzega Andrzej Bućko, prawnik Federacji Konsumentów i opisuje dwie…...

Czytać..
amRest kupuje restauracje Pizza Hut we Francji

AmRest kupuje restauracje Pizza Hut we Francji

Spółka AmRest kupiła sieć restauracji Pizza Hut Delivery we Francji. Wrocławska firma za 14 mln euro przejmuje 100 proc. udziałów w spółce Pizza Topco France SAS. Pizza Topco jest wyłącznym master-franczyzobiorcą…...

Czytać..