Blisko 200 firm chce zbudować pierwowzór polskiego e-auta

  • Dom
  • Moto
  • Blisko 200 firm chce zbudować pierwowzór polskiego e-auta
200 firm chce zbudować pierwowzór polskiego samochodu elektrycznego  Moto

Kilkanaście wzorów e-samochodów wpłynęło do korporacji ElectroMobility Poland, która planuje rozpocząć budowę prototypów a mianowicie poinformowała EMP. Dodano, że konsorcja złożone łącznie spośród prawie 200 firm na temat różnych kompetencjach chcą uczestniczyć w budowie e-aut.

Dyrektor zarządzający ElectroMobility Poland Piotr Zaremba, cytowany w środowym komunikacie prasowym, mówił, że przedsiębiorcy "stworzyli konsorcja złożone łącznie z prawie dwustu podmiotów o rozmaitych, uzupełniających się kompetencjach". "Dzięki temu zmaksymalizowali swój możliwości, a do EMP trafiły wartościowe propozycje" - ocenił.

Konsorcja, które zgłosiły się do EMP, muszą wykazać się know-how wraz z zakresu prototypowania e-samochodu a także konkretną propozycją biznesowego progresu projektu.

Ciekawe rozwiązania

Czym będziemy jeździć? "Z dieslami pożegnamy się względnie szybko"

Zaremba zaznaczył, hdy "poziom zgłoszeń, jest zróżnicowany, ale wiemy już, że zawierają one ciekawe rozwikłania, które będą mogły pozostać przez nas praktycznie zastosowane w pracach nad e-autem".

Obecnie trwa etap wstępnej selekcji otrzymanej dokumentacji oraz jej oceny u dołu kątem potencjału biznesowego i zgodności z wymogami technicznymi. Zakończy się on rodzajem projektów, które - w opinii ekspertów - stwarzają realną szansę na inwestycja produkcji seryjnej polskiego samochodu elektrycznego.

W zawartość komisji, powołanej do weryfikacje i selekcji najlepszych planów, weszło 12 ekspertów z różnych dziedzin. W gronie tym znaleźli się przede wszystkim specjaliści z gałęzi motoryzacyjnej, projektanci i konstruktorzy pojazdów, a także przedstawiciele branży badawczo-rozwojowej, naukowej i technicznej związanej z tematyką automotive. W składzie komisji zasiadają również osoby odpowiedzialne za ocenę potencjału rynkowego zaprezentowanych koncepcji, a także możliwości ich komercjalizacji.

Jak czytamy w komunikacie ElectroMobility Poland, już w pierwszym kwartale br. EMP rozpocznie zaawansowane prace ponad wybranymi w trakcie postępowania prototypami. Prace potrwają kilkanaście miesięcy. Wiosną 2019 roku, spółka ma dysponować jeżdżącymi prototypami osobowych samochodów elektrycznych.

Milion e-aut za siedem latek?

Rządowy Plan Progresu Elektromobilności w naszym kraju zakłada, że do 2025 r. według polskich drogach będzie podróżować 1 mln pojazdów elektrycznych. Rząd planuje zaktywizować naszego kraju przemysł motoryzacyjny i po tym celu powstała korporacja celowa - ElectroMobility Poland, która planuje - przy wsparciu polskiego rządu a mianowicie stworzyć podstawy dla nowego rynku w Polsce i zostać częścią globalnego przemysłu pojazdów elektrycznych. Jednym wraz z udziałowców spółki ElectroMobility Poland jest Energa.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce. Dostarcza jak i również sprzedaje prąd ponad trzech mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych na temat łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar stanowiący w porządku. 24 proc. powierzchni państwa.

bernard Banks - rady na rzecz managerów i przedsiębiorców

Bernard Banks - rady na rzecz managerów i przedsiębiorców

Przywództwo w wojsku, wbrew pozorom, nie różni się tak dalece od tego biznesowego. Dowódcy wojskowi to doskonałe podłoże inspiracji dla managerów jak i również przedsiębiorców. Tak też wydaje się być w przypadku…...

Czytać..
11 Bit Studios z gorszym wynikiem finansowym w Jak i również kw. 2017 r.

11 Bit Studios z gorszym wynikiem finansowym w Jak i również kw. 2017 r.

W związku z osłabieniem dolara w I kw. wyniki finansowe grupy 11 bit studios za pierwsze trzy miesiące 2017 r. będą obciążone kosztami finansowymi wynikającymi z konieczności przeszacowania wartości posiadanych przez grupę…...

Czytać..

Szukaj

Kategoria

Popularny